Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszkodzenie lakieru - co robić, jak żyć?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uszkodzenie lakieru - co robić, jak żyć?

    Drodzy Forumowicze

    Mam dwa uszkodzenia lakieru (jedno błahe, drugie nie). Jako że nie mam doświadczenia w tematach lakierniczo-blacharskich, prośba o info co należy/warto zrobić, a co nie Nie chodzi o wygląd, a o zabezpieczenie antykorozyjne.

    1. Odprysk na słupku A.



    2. Mocne wgniecenie na masce. Nienadające się do "wyciągnięcia". Z tego co obserwuję, na przestrzeni czasu lakier zaczyna w tym miejscu pękać
    3 tygodnie temu:

    Dzisiaj


    No i teraz pytania:

    Ad. 1. Czy tu wystarczy położyć lakier zaprawkowy? Jak to zrobić sensownie? Dodam, że przy myciu auta goście od CD już położyli mi zaprawkę, ale chyba słabo, bo po bokach się "odkleja". Zatem pytanie, jak usunąć resztki tej obecnej zaprawki? Jak przygotować podłoże?

    Ad. 2. Tu już większy hardcore. Gość od wyciągania wgniotek poddał się - zbyt "ostra" i w dodatku nad wzmocnieniem. Drugi wariant (ASO), to szpachla na to miejsce + lakier. Trzeci - zaprawka. Pytanie, czy ten trzeci wariant przy tym uszkodzeniu będzie wystarczająco dobry antykorozyjnie?
    Szczerze mówiąc wywalanie 1,5k PLN za szpachlowanie i lakierowanie maski, która i tak podczas eksploatacji może być narażona na różne zdarzenia, średnio mi się uśmiecha.

    3. Jeśli lakierowanie - jaki serwis w Warszawie i okolicach polecacie?

    4. Jeśli zaprawka - jak to kłaść? W ulotce do produktu praktycznie nie ma słowa o sposobie użycia. Czy przygotować miejsce aplikacji, jakie czasy schnięcia, ile warstw...?

    A może do w.w. tematów jeszcze inaczej podejść?
    Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

  • #2
    lakier zaprawkowy kupisz w salonie Skody - niemetalik kosztuje przykladowo 38 zl. - sa dwie buteleczki.
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Na słupku zrób zaprawkę lakierem, a maskę po prostu kup w kolor w stanie ideal. Znajdziesz np. na alledrogo i tyle. Szukaj blisko siebie, żebyś mógł podjechać i ją najpierw zobaczyć. Jak dobrze zagadasz to Ci ktoś od razu ją zmieni.
      Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie - będziesz miał maskę bez wgniotu, szpachli i w oryginalnym lakierze.

      Komentarz


      • #4
        Czym usunąć punktowo rdzę z odprysku po kamieniu?
        Multiszlifierka, Dremel? Jaka końcówka najlepiej się do tego nadaje?
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          W zestawach zaprawkowych jest końcówka z drucianą szczoteczką.

          Komentarz


          • #6
            W zestawach z mini szlifierkami są takie małe frezy, coś jak dentyści mają. Tym najlepiej wychodzi walka z rudą.

            Komentarz


            • #7
              @samtech84, piszesz o takich frezach do grawerowania?

              Location Selection | Dremel
              Załączone pliki

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X