Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem ze skrzynia biegów/zmiana biegu z 2 na 3 (nowa Octavia III 1.8 180km)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem ze skrzynia biegów/zmiana biegu z 2 na 3 (nowa Octavia III 1.8 180km)

    Witam, podczas wyprzedzania miałem dwukrotnie nietypowa sytuacje zmieniając bieg z 2 nie chciała wejść mi 3. Jakby coś blokowało. W pewnym momencie wskoczył bieg, skoczyły obroty i samochód jakby przyhamowało. Ponownie wrzuciłem 3 i było okej. Taka sytuacja miała dwa razy miejsce samochód ma przejechane 7tys km. Wszystko po tych sytuacjach jest w porządku dalej działa jak wcześniej. Żadna kontrolka się nie pali. Czy jest się czym martwić czy obecnie obserwować? Czy jest możliwe, żeby przy prędkości około 90km/h wbiła się jedynka? czy samochód ma jakieś zabezpieczenia chroniące przed nagła taką redukcją?

  • #2
    Ja miałem podobnie. Już nie mówie o szarpaniu przy zmianie biegu z 1na 2 i 2 na 3 przy 2800 obr. Auto bylo na serwisie panowie stwierdzili ze wszystko idealnie działa.

    Komentarz


    • #3
      Dodam tylko, że skrzynia manualna (nie widzę przycisku edycji postu)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Areczeks Zobacz wpis
        Dodam tylko, że skrzynia manualna (nie widzę przycisku edycji postu)
        jedynym zabezpieczeniem przed wbiciem złego biegu jesteś TY, skoro to manual...wybierak jest typowo mechaniczny-linkowy, podejrzewam że to pojedyncza sytuacja, jeździć obserwować.
        ANTY MECHANIK YT

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez jacek12203 Zobacz wpis
          Ja miałem podobnie. Już nie mówie o szarpaniu przy zmianie biegu z 1na 2 i 2 na 3 przy 2800 obr. Auto bylo na serwisie panowie stwierdzili ze wszystko idealnie działa.
          niestety 1.8TSi ma śmieciowe sprzęgło....trzeba się go nauczyć, albo obić kevlarem....to załatwia sprawę i sprzęgło jest cywilizowane.
          ANTY MECHANIK YT

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez HAKSIU Zobacz wpis

            niestety 1.8TSi ma śmieciowe sprzęgło....trzeba się go nauczyć, albo obić kevlarem....to załatwia sprawę i sprzęgło jest cywilizowane.
            Dzieki za info. Już się troche nauczyłem. Pozdrawiam

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X