Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OIII kombi 1.6tdi basowe buczenie przy 1200-1400rpm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OIII kombi 1.6tdi basowe buczenie przy 1200-1400rpm

    Cześć i czołem
    OD tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem kombi o3 1.6 tdi 105km (120tys km)
    Dwie rzeczy irytują mnie strasznie w aucie które posiadam.
    1. Przy przyśpieszaniu, spokojnym dodawaniu gazu w zakresie 1200-1400rpm (szczególnie 3 bieg) słychać basowe buczenie, dodam że nie czuje drań na aucie, pedałach, tylko ten irytując dźwięk, jakby silnik chciał się rozlecieć. Wiem, że powinienem jeździć przy takich obrotach, ale idealnie wpisują się w moją pół kilometrową prostą na osiedlu.
    2. Stukanie, brzęczenie z tyłu auta, dźwięk z bagażnika, jak uderzanie o szybę z karoserii, słyszalne na kocich łbach.

    Pozostałe rzeczy mnie tylko cieszą

  • #2
    Ad.2 Pewnie belka nie amortyzuje tak dobrze jak wielowachacz i wszystko przenosi się na budę, a poza tym III ma tyle plastików w środku i do tego tandetnie spasowanych,że u mnie też przy podobnym przebiegu wydobywają się takie dzwięki,ogólnie octavką III jeżdzi mi się podobnie do Fabii I podobny komfort pracy zawieszenia i jakość spasowanych materiałów , co chwilę mi jakaś plastikowa osłona środka odpada (tzn.wyskakuje ze swoich zatrzasków) i powoduje dziwnie irytujące dzwięki, co do pierwszego problemu może masz jakiś luz na wydechu lub obudowa filtra powietrza( ona dostaje luzu) i powoduje dziwne buczenie w octavii II musiałem trytytką ją dociągać i dopiero miałem spokój

    Komentarz


    • #3
      Mam podobnie jak ty z tym basowym buczeniem, a czy u ciebie występuje takie lekkie klepniecie podczas puszczania lub dodawaniu gazu podczas jazdy (bez wciskania sprzęgła )

      Komentarz


      • #4
        Nie zaobserwowałem klepnięcia przy zmianie położenia pedału gazu, w tym tygodniu będę miał czas popracuje nad plastikami pod maską. Jako ciekawostkę dodam że poprzeczne nierówności (np. czerwone liniie przed czarnym punktem) przerywają podczas ich pokonywania buczenie. Chyba potwierdza to, że któryś plastik rezonuje

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez p197 Zobacz wpis
          spokojnym dodawaniu gazu w zakresie 1200-1400rpm (szczególnie 3 bieg)

          Nawet na 3 biegu przyspieszanie z obrotow 1200 to jest jakas pomylka. Silnik ma jezdzic w zakresie obrotow przy ktorych osiaga max moment obrotowy a pelna moc. A tu to on ma obroty jalowe praktycznie. To jest dychawiczny motor 1.6 a nie 12l silnik o 8 cylindrach w ciagniku siodlowym.

          A dudni dwumasa bo juz ma swoje km zrobione, a przy takiej jezdzie za chwile zacznie cudownie bic przy gaszeniu auta
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez p197 Zobacz wpis
            1. Przy przyśpieszaniu, spokojnym dodawaniu gazu w zakresie 1200-1400rpm (szczególnie 3 bieg) słychać basowe buczenie
            Przecież z tych obrotów nie da się przyspieszyć tym silnikiem. Jak kolega wyżej napisał, zaorasz dwumasę.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • #7
              Trochę dyskusja idzie w złą stronę. A może ja nie napisałem dokładnie. Nie przyśpieszam z tych obrotów, no może +1/2km na godzinę, delikatnie dotykając pedał gazu.
              NA takich obrotach utrzymuje tylko na osiedlu dotaczając się spokojnie do domu.
              Na drodze nie schodzę poniżej 1600/1700 po zmianie biegu.
              To mój pierwszy diesel po 3 benzyniakach i przyzwyczajony jestem do wyższych obrotów.

              Komentarz


              • #8
                OK. U siebie nie zauważyłem czegoś takiego, no może inaczej, zwrócę uwagę na to jak będę jechał.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #9
                  A jak gasnie silnik przy otwartych drzwiach to slychac jak stukaja zakretki od sloikow pod maska ?? To nie jest glupie pytanie wbrew pozorom !!!
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    może wydech - np. .sitko elastyczne ma małą dziurę, stąd buczenie lekkie. jak to to, to się nasili.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zaintrygowałeś mnie tymi nakrętkami, dziś nasłuchiwałem uważnie, przy otwartych drzwiach nie słyszałem takiego dźwięku nakrętek.
                      Ale że jest dość charakterystyczny, podobny dźwięk czasami pojawia się na dużej nierówność, dojeżdżam po płytach kawałek z małą prędkością na 1 biegu i tam czasami jest taki dźwięk.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                        A jak gasnie silnik przy otwartych drzwiach to slychac jak stukaja zakretki od sloikow pod maska ?? To nie jest glupie pytanie wbrew pozorom !!!
                        Maicroft co jest powodem takiego dźwięku? nie przy gaszeniu ale można podciągnąć to buczenie pod taki dźwięk słoików.

                        Komentarz


                        • #13
                          Czesto jest to objaw zuzytego kola dwumasowego.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            no może być początek dwumasówki również

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X