Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia 3 problem przy skręcie w lewo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Octavia 3 problem przy skręcie w lewo

    Witam wszystkich. Mam problem ze Skoda Octavia 3 kombi podczas skrętu w lewo coś buczy- chuczy z lewej strony najbardziej odczuwalne jest przy jeździe na rondzie. Dodam że na biegu jałowym jest cisza. Mechanik stwierdził że łożysko w kole i przegub jest ok. Pomocy

  • #2
    Dodam że nawet przy lekkim ruchem kierownica w lewo ten dziwny dźwięk jest. Miał ktoś podobny problem?

    Komentarz


    • #3
      Poduszka silnika albo dyferencjał.
      Szukaj na forum, było już o tym.
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #4
        Dodatkowo warto pisać we właściwym miejscu na forum.
        Przeniosłem we właściwe miejsce.
        Pozdrawiam,


        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

        Komentarz


        • #5
          Dyferencjał? Co to znaczy?

          Komentarz


          • #6
            Dodam jeszcze że ten huk występuje tylko przy skręcie w lewo w prawo jest idealnie. Może być most rozwalony?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Jendrej Zobacz wpis
              Dyferencjał? Co to znaczy?
              Układ różnicowy, ale zacząłbym od tej poduszki silnika, podobno jej przesunięcie potrafi już pomóc. Poczytaj też TO.
              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz


              • #8
                Witam serwis wykrył uszkodzona poduszkę skrzyni biegów. Biorę się za zmiane

                Komentarz


                • #9
                  Witam ma ten sam problem ze swoją skodą. Napisz proszę jak Ci poszła samodzielna wymiana tej poduszki. Waham się czy zlecić taką wymianę mechanikowi czy pokusić się o samodzielną wymianę. Ewentualny mały instruktaż wymiany byłby z mojej strony mile widziany

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam ja zleciłem dla warsztatu ale dużo pracy nie ma. Trzeba Aku wyjąć filtr powietrza i plastiki od instalacji. I jest dojście do poduszki. Po wymianie jak ręką odjął samochód śmiga

                    Komentarz


                    • #11
                      Wielkie dzięki
                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Jendrej Zobacz wpis
                        Witam ja zleciłem dla warsztatu ale dużo pracy nie ma. Trzeba Aku wyjąć filtr powietrza i plastiki od instalacji. I jest dojście do poduszki. Po wymianie jak ręką odjął samochód śmiga
                        Problem był diagnozowany przez ASO? Jeśli tak to które i czy bez problemu zorientowali się że to wina poduszki? Bo niektóre ASO nie znają problemu i mówią że ten typ tak ma... Gdzie robiłeś wymianę?

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam ponownie, czy ktoś z Kolegów posiada nagranie odgłosu tarcia/huczenia/buczenia przy skręcie w lewo, którego przyczyną jest uszkodzona poduszka skrzyni? Będę wdzięczny za udostępnienie...

                          Komentarz


                          • #14
                            Przy dziwnych dzwiekach przy skrecie w lewo proponuje zaczac od wymiany poduszki skrzyni. Koszt niewielki a u mnie pomoglo. Przy diagnozowaniu przez mechanika "uszkodzone lozyska ataku w skrzyni, trzeba szukac nowej slrzyni", generalnie załamka. Mechanik byl bardzo upraty przy swoim mimo ze sugerowalem ze to poduszka... W koncu sie wkurzylem i sam wymienilem

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X