Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Buczenie/rezonans przy obrotach 2000-2500

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Buczenie/rezonans przy obrotach 2000-2500

    Od kilku tygodni do szału doprowadza mnie dźwięk dochodzący z przodu z prawej strony (choć w kabinie to się może rozbió rozchodzić), przy obrotach między 2000 a 2500. Najczęściej słychać podczas hamowania silnikiem. Coś jakby w drzwiach, siedzeniu, schowku było luźne i drżało, wpało w rezonans.
    Jakieś pomysły co to może być?

  • #2
    Cześć spróbuj wywołać tom usterkę na postoju trzymając w tym zakresie obrotowym jeśli prawa strona to ten dzwięk jest od przewodów paliwowych które biegną po podwoziu w

    Ostatnio miałem na serwisie superba 3 z takim brzęczeniem były to przewody wpadają w rezonans i octavie 3 rs to samo było
    Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za naprowadzenie, jutro rano to przetestuję.

      ​​​​​​Jeśli to przewody to da się to zrobić samemu czy jakaś większa rzeźba?

      Komentarz


      • #4
        lipa jest z tym ostatnio klijentowi w sup3 z tym walczyłem 2 godziny trzeba kombinować najlepiej jest je wyciągnąć całe i owinąć izolacją szmacianą albo kupić piankę do rur tom piankową i w to wsadzić one po prostu w wibracje wpadają
        jest jeszcze jedna opcja w tym silniku bo też mam oct 3 1.4 tsi i przewód karbowany który jest od odpowietrzenia zbiornika zobaczysz go obok pokrywy rozrządu on też może wydawać takie dzwięki wiem że była jakaś informacja na ten temat i zmieniali przewody jak znajdę chwilę to poszukam tej informacji w pracy
        Zawsze jest rozwiązanie na środkowej konsoli masz takie magiczne pokrętło przekręcasz w prawo i dajesz głośniej i usterka nie występuje
        Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

        Komentarz


        • #5
          Na postoju jest ten sam dźwięk jak puszczam gaz przy 2500 obr. Wygląda na to że na razie zostaje mi zagłuszanie radiem

          Komentarz


          • #6
            Hej, co prawda mam OIII w klekocie, ale z tego co czytam mam podobny problem do Ciebie. Wrzucam film poglądowy jak to u mnie wygląda.
            Nie jest to żadna z części, które są możliwe do "dotknięcia" celem wyciszenia rezonansu.
             

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez getek Zobacz wpis
              Hej, co prawda mam OIII w klekocie, ale z tego co czytam mam podobny problem do Ciebie. Wrzucam film poglądowy jak to u mnie wygląda.
              Nie jest to żadna z części, które są możliwe do "dotknięcia" celem wyciszenia rezonansu.
              Dokładnie tak samo jak u mnie

              Komentarz


              • #8
                przewody paliwowe wpadają w rezonans w podłodze

                Komentarz


                • #9
                  Wymieniać je, czy może jest inna metoda ich wyciszenia?

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X