Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dziwne działanie ogrzewania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dziwne działanie ogrzewania

    mam skode octavie 3 od 2 mcy i dopiero ją poznaję dlatego nie wszystko jest dla mnie jasne niektóre rzeczy które uznał bym za oznaki zepsucia okazuje się że to jest normalne zachowanie dlatego teraz zapytam się o ogrzewanie mianowicie podczas jazdy przy wyłączonym ogrzewaniu czasami z nawiewów leci ciepłe powietrze w zależności jak było nastawione to albo z nawiewów na szybe albo na przód. nie wiem czy jest to normalne choć dla mnie dziwne a może trzeba się zacząć niepokoić. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie
    pozdrawiam

  • #2
    Jaką masz klimatyzację, jakie tryby ustawione? Co to znaczy "wyłączone ogrzewanie"?
    W Climatronicu w trybie Auto sterownik będzie dążył do osiągnięcia a następnie utrzymania zadanej temperatury. Może więc schładzać, podgrzewać, w zależności od warunków w kabinie.

    Komentarz


    • #3
      klimatyzacja automatyczna dwustrefowa. Wyłączona czyli naciskam przycisk off. A przed wyłączeniem to ja chyba jechałem na ogrzewaniu nie na klimatyzacji nie wiem czy to ma znaczenie

      Komentarz


      • #4
        Jak nie zapomnę, to sprawdzę u siebie i dam znać, czy na OFF coś przepuszcza.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez malcik12 Zobacz wpis
          mam skode octavie 3 od 2 mcy i dopiero ją poznaję dlatego nie wszystko jest dla mnie jasne niektóre rzeczy które uznał bym za oznaki zepsucia okazuje się że to jest normalne zachowanie dlatego teraz zapytam się o ogrzewanie mianowicie podczas jazdy przy wyłączonym ogrzewaniu czasami z nawiewów leci ciepłe powietrze w zależności jak było nastawione to albo z nawiewów na szybe albo na przód. nie wiem czy jest to normalne choć dla mnie dziwne a może trzeba się zacząć niepokoić. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie
          pozdrawiam
          to chyba normalne - o ile dobrze zrozumialem Twoj post - chodzi CI o to, ze nawet jak masz wylaczona klimatyzacje/dmuchawe to czasem mimo to czujesz, ze z kratek wentylacyjnych leci powietrze (raz cieple, raz zimne), czy tak?
          u mnie tak bylo na pewno w Octavii II i Superbie, czy jest teraz nie wiem - moge sprawdzic.
          Cieple lecialo jak mialem wczesniej wlaczone ogrzewanie (albo ustawiona w klimatroniku wyzsza temperature ze powietrze lecialo cieple), a zimne jak mialem wlaczone zimne wczesniej - tak jak to opisujesz. Z tym ze to taki lekki podmuch powietrza a nie jakies mocne dmuchanie. Jak w ogole nie chcesz miec jakiegos nawiewu to zamykasz kratki wentylacyjne i po klopocie (jesli chodzi o nadmuch powietrza przez te kratki, bo faktycznie na nogi czy szybe to nie ma jak... chociaz wydaje mi sie, ze jak cos tam bylo czuc na nogi to wystarczylo na chwile wlaczyc nawiew i ustawic na szybe to jak sie go wylaczylo to juz na nogi nic tam nie lecialo - z tego co pamietam w O2 i Superbie).
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            dokładnie tak jak kolega marlej 108 opisuje lekki podmuch z kratek. po prostu się dziwię bo we wcześniejszym samochodzie tak nie maiłem a tu mnie to zaskoczyło jak jechałem a tu nagle poczułem że jakoś cieplej się zrobiło mimo wyłączonego nadmuchu

            Komentarz


            • #7
              Poczułeś ten ruch powietrza, bo była różnica temperatur i dlatego tak wyszło. Taki ruch powietrza jest naturalny i jest on spowodowany ruchem auta na drodze (pęd pojazdu, różnica ciśnień itp). Powietrze minimalnie, ale jednak płynie z nawiewów, całkowite wyeliminowanie tego zjawiska jest możliwe tylko jak zamkniesz kratki - czego nie polecam, bo wzrośnie wilgoć i stężenie CO2 w kabinie i podróż będzie co najmniej nie komfortowa.
              O1-->O3--> ?

              Komentarz


              • #8
                ok dziękuję wszystkim za odpowiedzi to już wiem coś więcej na temat tego auta
                pozdrawiam

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X