Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stuki zaczepu tylnej kanapy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stuki zaczepu tylnej kanapy

    Jest pierwsza usterka (?) albo chociaz niedogodnosc w mojej O3.

    Otoz przy przebiegu ok. 27-28.000 km zaczelo mi cos z tylu delikatnie postukiwac, myslalem, ze to fotelik dla dziecka bo jest z tej strony... ale jak wyjalem fotelik jak Maluch byl u tesciow i jechalem bez fotelika to te stuki tez slyszalem (choc Zona ich nie slyszy rzekomo).

    Najpierw myslalem, ze mi cos stuka w drzwiach, albo w bagazniku... ale po ogledzinach okazuje sie ze to zaczep tylnej kanapy - wystarczy odpiac kanape - i juz nic nie stuka.

    tutaj filmik jakiegos goscia na youtube z tym stukaniem (tam sie wydaje strasznie glosne, no u mnie wlasnie takie nie jest (stad moze Zona nie slyszy) - ale ja slysze). Nie wiem czy to ktos z forum...

    W tym tygodniu w ramach pierwszego skorzystania z gwarancji z tym jade do ASO. Zobaczymy czy to usuna od razu czy nie. Facet z youtube sam sobie to naprawil...

    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Te zamki od oparć tylnej kanapy potrafią stukać.
    Daj znać, co zrobi ASO. Widziałem kiedyś patent z naklejoną taśmą izolacyjną na zaczep - wtedy rygiel zamka nie uderza bezpośrednio o metal

    Komentarz


    • #3
      Jasne, dam znac. Mam nadzieję ze to nie będzie dla ASO problem. Pan z Youtube napisal ze uzyl gumowego mloteczka i po klopocie.
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        O kurcze, u mnie też w tamtym rejonie coś stuka i też myślałem, że to fotelik "na pusto" tłucze się w bazie od isofixa. Przyjrzę się temu przez kolejne dni, jak coś to Octa zarobi gumowym młotkiem za zakłocanie ciszy pasażerom
        O1-->O3--> ?

        Komentarz


        • #5
          Miałem dokładnie tak samo. Te rygle (zaczepy zamków) owinąłem lekko taśmą parcianą (a nie zwykłą izolacyjną) i mam taką błogą ciszę w aucie, że aż lepiej nim się teraz jeździ. Wcześniej delikatnie mi to stukało (można nawet sprawdzić poprzez zgaszenia auta, zamknięcie wszystkich drzwi i pobujać samochód za relingi przy tylnych drzwiach - słychać nawet wtedy jak lekko stuka). Jedyny minus taśmy to taki, że jak zamykam oparcia to powoli kładę i dociskam, nie rzucam bo taśma się ździera. Niestety nic innego nie pomaga i serwis nic nie wskóra - przerabiałem temat!

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez jaro.juve Zobacz wpis
            serwis nic nie wskóra
            czyli TTMM
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              Bylem w ASO.
              Powiedzialem dokladnie co stuka.
              Odebralem - nic nie stuka.

              Na moje pytanie - co Pan Mechanik robil, Pan ktory siedzi za biurkiem i przyjmuje zgloszenia do serwisu wzial kartke do reki i odczytal (cytuje): "Poprawiono mocowanie tylnego zaczepu prawego od kanapy"... na czym to polegalo sie nie dowiedzialem bo juz byly kolejne osoby w kolejce do serwisu. Obejrzalem ten zaczep - sa slady na nim ze bylo cos przy nim kombinowane (moze tez jak autor filmiku z youtube - uderzanie mloteczkiem z gumowa obudowa?).

              W kazdym razie jak u kogos cos z tylu na dziurach stuka to sprawdzcie czy to nie zaczep od kanapy - wystarczy ją odpiąć i położyć. Jak widać tez ASO to nie przeroslo.
              Mam jednak podejrzenie, ze ten zaczep po jakims czasie (za kolejne 30.000 km?) moze znowu wymagac interwencji i "poprawienia mocowania". Zobaczymy.
              Zajelo to w ASO godzine od przyjecia do wydania auta - czyli gdyby nie na gwarancji to trzeba by pokryc roboczogodzine (co zdaje sie malo nie jest).
              Zawsze pewnie pozostaje opcja oklejenia tego tasma o czym pisal tu kolega, i co bylo praktykowane w O1 i O2 (rzadziej czyba niz w 1-nce - tak wynika z wpisow tu na forum).
              Wiec jak cos stuka przy tym zaczepie to jezdzie poki macie gwarancje.
              Pozdrawiam :-)

              ps. na koniec ciekawostka - Pan przyjmujacy w serwisie stwierdzil, ze na silniku 1.2 tsi w Octavii III serwisy nic nie zarabiaja... bo sie nic w nich praktycznie nie psuje... Mam nadzieje, ze to dobry prognostyk ;-)
              Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X