Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Woda w tłumiku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Woda w tłumiku

    Pokonuje samochodem krótkie odcinki i pomimo tankowania na firmowych stacjach pojawiła się woda w tłumiku. OIII 1.4 TSI.

    Robił ktoś dziurę małym wiertłem w tłumiku żeby właśnie usunąć wodę?

    Nie ma negatywnych skutków: głośniejsza praca, zapach spalin?


  • #2
    Weź ten samochód porządnie przegon na autostradzie. Wiercenie w tlumiku to średni pomysł za chwilę dziura będzie tak duża że tłumik będzie do wymiany

    Komentarz


    • #3
      Przecież normalne że woda w tłumiku skraplają się opary

      Komentarz


      • #4
        Przegoń, przegrzej dobrze.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Ozdar Zobacz wpis
          pomimo tankowania na firmowych stacjach pojawiła się woda w tłumiku.
          dobry dowcip

          a czego się spodziewałeś jako produktu spalania węglowodorów?

          Powered by R-Performance

          Komentarz


          • #6
            Zapewne to przez zaniedbanie, trzeba co jakiś czas wymieniać olej w tłumiku.
            Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

            Komentarz


            • #7
              Na głowe Ci nie kapie , na autostrade z nim , przegoń troche pomoże . ja bym sie w ogole tym nie przejmował , a robienie dziur w tłumiku to jest text dnia :-)
              2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

              Komentarz


              • #8
                Ja miałem w poprzednim samochodzie Golf IV. Braciak do tej pory pomyka na pierwszym ori tłumiku już 17 rok . Teraz w O2 też mam. Jak pamiętam to 3 lub 4mm wiertełko. Śmiało wierć (najniższy punkt), nic nie pyrczy, nie śmierdzi itp, a woda fajnie skapuje.


                Moje MPI

                ...Dominik...

                Komentarz


                • #9
                  Nieraz widzę, jak w autkach mało jeżdżących, podczas ruszania woda leje się z tłumika
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                    Nieraz widzę, jak w autkach mało jeżdżących, podczas ruszania woda leje się z tłumika
                    bo nie mają dziurki


                    Moje MPI

                    ...Dominik...

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja proponuję coś lepszego. Jak zrobisz dziurę w tłumiku to go uszkodzisz. Lepiej go zdemontuj. Z daleka będzie słychać, że miszcz jedzie ;-)
                      O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                      Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                      Komentarz


                      • #12
                        Panowie, kogoś denerwuje stukające oparcie tylnej kanapki albo trzeszczące jak stary tapczan zawieszenie a kogoś innego bulgotanie z tłumika, które słychać wewnątrz samochodu.
                        Samochód użytkuje tak jak potrzebuje, autostrady w okolicy nie mam, a nie o to chodzi żeby co tydzień przy chłodniejszej pogodzie spędzać wolny czas w samochodzie i rozgrzewać tłumik (choć to rozwiązuje problem na jakiś czas).
                        Na konkretne pytanie można udzielić konkretnej odpowiedzi.
                        Jak widać są osoby, które praktykują takie rozwiązanie a nad słusznością można podyskutować.

                        Komentarz


                        • #13
                          Taka mała dziurka w niczym nie przeszkadza, a tylko same plusy Woda nie zalega, a o to w tym chodzi


                          Moje MPI

                          ...Dominik...

                          Komentarz


                          • #14
                            Ozdar to samo mam w 1.8 tyle że jak jest zimniej i mniej jeżdzone . W garażu bulgocze jak jajaś V-ka ale raczej nie ma innego sposobu niż dłuższa jazda przy wyższych obrotach na tego typu dolegliwość gdy mało i spokojnie jeżdzisz . Dziura w tlumiku to średni pomysł bo woda i metal to rdza ...

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
                              Ozdar Dziura w tlumiku to średni pomysł bo woda i metal to rdza ...
                              sprawdzone, czy tylko Ci się tak wydaje .
                              Tak jak pisałem powyżej, w pierwszym samochodzie miałem i dalej braciak jeździ (17 rok minął na ori tłumiku), dodam że ojczulek mój też miał w Astrze G po wymianie tłumika na tzw. od rzemieślnika, w sklepie mówili że z 3 lata powinien wytrzymać. Zrobił dziurkę i ponad 15 lat tłumik śmigał, i chyba śmiga bo autko poszło w okolice. W kolejnym też zrobił dziurkę. Tak że, 4 samochody i w żadnym nie było rdzy z powodu dziurki.


                              Moje MPI

                              ...Dominik...

                              Komentarz


                              • #16
                                cichy_ocp @ Powiem szczerze nie wiem jak ustosunkować się to tego co napisałeś. Osobiście nie chciałbym kupować auta z takimi patentami , ale każdy ma Swój punkt widzenia nt użytkowania auta .

                                Taka dygresja jak lampy zaparują to też zrobisz dziurki ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  lampa paruje bo dziurka już jest tzn. jakaś nieszczelność
                                  ... każdy robi jak uważa, nie ma co drążyć tematu Ja jestem "za"


                                  Moje MPI

                                  ...Dominik...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    W ramach ciekawostek- Leon Cupra 5f St ma seryjnie powiercone otwory. Co widać w tym temacie- Cupra exhaust 280 vs 290 | SEATCUPRA.NET

                                    Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                    Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X