Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek przy pedale sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyciek przy pedale sprzęgła

    Może ktoś coś podpowie . Dzisiaj sprzątając autko zauważyłem, że siłowniczek/ pompka za pedałem sprzęgła poci się, zarówno cały tył pedału sprzęgła był tłusty. Nie jest to jakiś duży wyciek, natomiast na pewno tak być nie powinno. Czy ktoś miał coś podobnego ?? Jakie są ewentualne koszta naprawy ?? Przebieg auta 133,5k km

    PS. Auto ze sprzedaży przy salonowej więc jeszcze na gwarancji, zgłoszenia już dokonałem. Natomiast zanim pojadę na serwis, może ktoś miał podobny przypadek i powie czy to coś poważnego itd.

  • #2
    Wysprzeglik cieknie w benzyniaku występuje sam a w niektórych dieslach razem z pedałem hamulca

    Komentarz


    • #3
      Nie jest to posmarowany "skrzypiący" pedał sprzęgła?

      Komentarz


      • #4
        Daj znać jak coś ustalisz. U mnie też mokro ale ja smarowalrm pedały więc uzasadnione chyba

        Komentarz


        • #5
          We wtorek mam wizytę w ASO z racji tego, że auto na gwarancji . Pedał nie był smarowany bo wycierałem go do sucha i po jeździe znowu był zaolejony. Z serwisu dostałem wstępną odpowiedź, że do wymiany pompka lub wysprzęglik ale to ustalą we wtorek . Dam znać jaki będzie finał

          Komentarz


          • #6
            A poza wyciekiem miałeś jakieś inne objawy w pracy sprzęgła?

            Komentarz


            • #7
              Powiem tak zrobiłem już przeszło tysiąc kilometrów autem i nie zauważyłem jakiś niepokojących objawów bądź nietypowego działania sprzęgła. Sprawdzam też co jakiś czas poziom płynu hamulcowego, też go nie ubywa w zastraszającym tempie bo dolewać nie musiałem (cały czas w okolicach maksimum). Jedyne co to przy wyciskaniu sprzęgła ręką zauważyłem, że na samej górze jest dość spory opór, potem wchodzi już gładko (ale nie wiem czy tak powinno być, czy jest to objaw uszkodzenia jakiegoś elementu). Pewnie i nie zwróciłbym na to uwagi gdyby nie fakt, że przy suchej pogodzie gumowy dywanik wyglądał jakby był mokry i przy odkurzaniu auta wymacałem, że to przy sprzęgle się poci.
              Może i dmuchanie na zimne, ale spokojnie raz w miesiącu robię trasę i nie chciałbym żeby nagle pedał sprzęgła wylądował w podłodze, bo coś się w końcu podda :-) .

              Komentarz


              • #8
                Po wizycie w ASO i szybkiej diagnozie pompka sprzęgła do wymiany :-).

                Komentarz


                • #9
                  Koledzy u mnie tez jest mokra dzwignia sprzegla i delikatne slady na dywaniku gumowym. Ma ktos moze numer czesci tej pompy sprzegla? Ewentualnie czy na cos musze uwazac przy wymianie? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
                  Ostatnio edytowany przez Tomi902; 47702.

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie też jest problem tyle że czasami sprzęgło bierze już 1cm od podłogi i nie tylko w różnych położeniach tak z raz dziennie coś musi odwalić jestem przed wymianą tej pompy sprzęgła. Z tego co zdążyłem się z orientować to mamy 3 kołki do wyjęcia jeden na tłoczysku przy pedale sprzęgła i dwa na mocowaniu pompy, ale u mnie nie chcą tak ochoczo wyjść. Na razie nie miałem za dużo czasu żeby to wymienić, ale jak się uda to postaram się coś więcej powiedzieć.
                    Na dzień dzisiejszy wiem ze trzeba wyjąć akumulator i filtr powietrza (obudowa) aby dostać się do odpowietrznika, oraz do złącza przy pompie. Reszta to już działanie z 3 kołkami oraz odpięcie kostki przy czujniku. Numer pompy 5Q0721388h

                    Komentarz


                    • #11

                      dziś wstawiłem swoja kure na wymiane pompy sprzęgła. Niestety tak jak u was miałem plamy na dywaniku.
                      Przebieg 82tys. Koszt wymiany 800zl po rabatach.
                      Skoda niestety odrzuciła mi pomoc finansowa w tej kwestii. Czyli norma normalnie.

                      Łukasz

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X