Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wlew paliwa - O3 2013r

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wlew paliwa - O3 2013r

    Hej,
    mam problem - może wynikający z mojej niewiedzy albo coś się spieprzyło. Chodzi o wlew paliwa. Czy jest jakiś przycisk wewnątrz samochodu, który go otwiera/ odblokowuje ?
    Zakupiłem skodę 2tyg. temu - tankowałem 2razy bez problemu. Dzisiaj podjeżdzam na BP, wyłączam zapłon, wyciągam kluczyki i 'popycham' wlew.. i nic.
    Poddaje się, tak jakby się wciskał, ale się nie otwiera. Nie czuje, żeby coś w środku przymarzło.

    Macie jakieś pomysły ? Ktoś miał podobny problem ? Można fizycznie jakoś go otworzyć ?

  • #2
    A może po wyjęciu kluczyka zamknąłeś auto?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
      A może po wyjęciu kluczyka zamknąłeś auto?
      dzieki za odpowiedz- jednak to nie to. Próbowałem z kluczykami w środy; wysiadłem i wyciągnąłem kluczyk; zamknąłem auto i otworzyłem; naciskałem pare razie na wlew i nic ... jest jakieś wejście od środka ?

      Komentarz


      • #4
        Pewnie będziesz miał siłownik do wymiany. Próbuj do skutku otwierać i zamykać auto i może się uda że otworzysz. Wtedy należy wymontować siłownik i wstawić nowy. Popatrzyłem po necie i to łatwa robota w O3. Jeżeli tak nie pójdzie to pozostaje Ci demontaż wykładziny w bagażniku i szukanie cyngla lub przycisku awaryjnego odblokowania wlewu. W renówce coś takiego robiłem i tam było super bo dźwignia była jaskrawo żółta i łatwo dostępna po uchyleniu tapicerki.
        O1-->O3--> ?

        Komentarz


        • #5
          Popatrzyłem na rys. techniczny tego siłownika i tam nie ma takiej dźwigni, ale jest element nazwany "zaślepka" i jest ona od przeciwnej od rygla więc tam pewnie się coś wciska/przekręca po usunięciu jej.
          Żebyś nie szukał nr części 7P0810773D
          O1-->O3--> ?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez kabi_007 Zobacz wpis
            Popatrzyłem na rys. techniczny tego siłownika i tam nie ma takiej dźwigni, ale jest element nazwany "zaślepka" i jest ona od przeciwnej od rygla więc tam pewnie się coś wciska/przekręca po usunięciu jej.
            Żebyś nie szukał nr części 7P0810773D
            o proszę, dzięki skąd rysunek? Możesz podesłać/dać linka gdzie taki znajdę ? Mam jeszcze benzyny na 150km- jutro do pracy 60km w obie strony, wiec muszę to szybko załatwić

            Komentarz


            • #7
              Kupisz tą część bez problemu. Wrzuć nr części w Allegro i zobaczysz ile tego jest. Spróbuję wkleić rysunek i zdjątko z zaznaczoną zaślepką ale robię to z telefonu więc może nie pyknąc.
              Załączone pliki
              O1-->O3--> ?

              Komentarz


              • #8
                Miałem ten problem. Siłownik do wymiany.

                Komentarz


                • #9
                  Wlew w O3 nie posiada żadnego awaryjnego otwierania. Wlew nie chciał się otworzyć i była to wina siłownia. Gdzieś na forum opisywałem ten problem.

                  Komentarz


                  • #10
                    Problem z otwarciem wlewu + ręczna regulacja nawiewu - Octavia Club Polska

                    Komentarz


                    • #11
                      Ogarnę to sam ? Jest łatwe dojście do tego mechanizmu/silownika ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie rozbierałem tego w OIII, ale powinno być łatwe dojście po rozebraniu bocznej tapicerki w bagażniku. No i pod tą zaślepką musi być coś co odblokuje mechanizm. Chyba że zakleszczony na amen.
                        O1-->O3--> ?

                        Komentarz


                        • #13
                          Polecicie kogoś w Krakowie kto to ogarnie ‚na juz’?

                          Komentarz


                          • #14
                            Wszystko naprawisz otwierając klapkę wlewu. Od wewnątrz nie da rady. Zdejmujesz tę gumę co jest dookoła korka i mechanizm wyjmujesz odkręcając jedną śrubę o ile pamietam był to torx i odpinasz kabelek. To wszystko. Zakladasz nowy mechanizm i po problemie. Samemu na pewno dasz radę.

                            Komentarz


                            • #15
                              Tak, da radę i to w pięć minut wymienić, ale kolega ma zepsuty zamek w pozycji zamkniętej czyli musiałby na siłę wyrwać zabezpieczenie klapki a to zapewne skończy się jej uszkodzeniem.
                              O1-->O3--> ?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez kabi_007 Zobacz wpis
                                Tak, da radę i to w pięć minut wymienić, ale kolega ma zepsuty zamek w pozycji zamkniętej czyli musiałby na siłę wyrwać zabezpieczenie klapki a to zapewne skończy się jej uszkodzeniem.
                                Lub próbować do skutku otwierać, może kiedyś załapie... Ja niestety musiałem wyrwać klapkę, uszkodzenia niewielkie i naprawione. Mechanizm wymieniony i nie ma stresu czy otworzy się wlew przy dystrybutorze.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mam update sprawy - ASO nie miało czasu, więc skierowałem się googlując do mechanika, który w nazwie warsztatu miał Skoda - Pan w podeszłym wieku ogarnął temat. Podpinaliśmy napięcie do tego mechanizmu i nic (wykluczyliśmy więc problem z wiązką). Trzeba było rozebrać boczek w bagażniku. Teraz mam odpiętą elektrykę i otwieram/zamykam bez problemu, jednak wlew jest 'ogólno dostępny'. Samochód zatankowany na BP do pełna, zamawiam element, wymiana i problem z głowy

                                  Dzięki za pomoc Panowie kabi_007 bartunjaworski !!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Danielosa , jak tam? Ogarnąłeś zamek? Poszło gładko czy coś wyskoczyło nieprzewidzianego przy wymianie?
                                    O1-->O3--> ?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Prościzna, chociaż musiałem obejrzeć filmik na ty o jaką gumę chodzi przy wyciąganiu. Dla osób, które będą miały problem taki w przyszłości- nawet gość z dwoma lewymi rękami poradzi sobie z wymiana elementu prościzna.
                                      Wedlug Twoich rad, od razu zamówiłem element i to właśnie on był winowajca. Teraz już wszystko działa

                                      a i jeszcze jedna rada, której od dzisiaj się trzymam- nie tankować na ostatnią chwile, bo właśnie te ostatnie 50km pozwoliło mi dojechać do mechanika, który dostał się do mechanizmu od tylu wyciągając boczek, bez uszkadzania czegokolwiek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam. Podaj jakiś link do aukcji. Kupiłeś nowy? Bo same używane widzę.
                                        Zapomniałem dodać, siłownik odmówił posłuszeństwa

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          pawel NGI kupiłem używany- podobno z samochodu testowego, od użytkownika Mbmotor (nie chce tutaj robić reklamy, bo nawet nie wiem co to za firma, poszukaj na Allegro użytkownika). Bodajże z VW Touarega, ale to nie ma znaczenia, bo to ten sam siłownik. Nowego nie znalazłem. U mnie przyszedł dość szybko i bez większych zastrzeżeń

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Danielosa Zobacz wpis
                                            Prościzna, chociaż musiałem obejrzeć filmik na ty o jaką gumę chodzi przy wyciąganiu. Dla osób, które będą miały problem taki w przyszłości- nawet gość z dwoma lewymi rękami poradzi sobie z wymiana elementu prościzna.
                                            Wedlug Twoich rad, od razu zamówiłem element i to właśnie on był winowajca. Teraz już wszystko działa

                                            a i jeszcze jedna rada, której od dzisiaj się trzymam- nie tankować na ostatnią chwile, bo właśnie te ostatnie 50km pozwoliło mi dojechać do mechanika, który dostał się do mechanizmu od tylu wyciągając boczek, bez uszkadzania czegokolwiek
                                            Ja traktuje pół baku jako rezerwę
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                            przedstawiam smerfetke

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              A zna ktoś może numer części, która pasuje do O3? Bo na all...jest ich mnóstwo z aut typu fabia III, golf VII itd, ale nie wiem, czy to ten sam model...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Numer części jest jeden. To nie istotne czy jest z Touarega czy Fabi.. ja ślą przykładu brałem z Touarega i nie miałem problemu.

                                                Numer wraz z rysunkiem wyżej

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Temat znany. Przerabiałem już go jakiś czas temu: LeonClub • Zobacz wątek - Klapka wlewu paliwa się nie otwiera- krok po kroku.

                                                  Pokusilem się o rozbiórkę tego elementu- on MUSI klęknąć wcześniej czy pozniej...
                                                  Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                                  Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X