Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z DSG. "Usterka:serwis. Wysiadac z samoch. tylko, gdy dzwignia w polożeniu P"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z DSG. "Usterka:serwis. Wysiadac z samoch. tylko, gdy dzwignia w polożeniu P"

    Witam
    Powyższy komunikat pojawił mi się przy pierwszym mrozie.
    Serwis SKODY zdiagnozował wymianę dźwigni za 3.300.(podobno przy tej usterce taka jest rekomendacja producenta)
    Poszukuje niezależnego, rzetelnego serwisu skrzyń DSG który dobrze zdiagnozuje i ewentualnie potwierdzi mi potrzebę wymiany całego elementu - najchętniej okolice Warszawy albo Lodzi.
    Mam wrażenie, ze serwisy specjalizują się w wymianach a nie naprawach...ale możne tak lepiej
    Problem pojawia się zaraz po uruchomieniu, za raczej ruszeniu i znika.
    Uprzejmie proszę o wsparcie.

    DSG DQ250
    Octavia 2015 150KM TDi

  • #2
    Masz 3 letnie auto - poproś o tzw. "dobrą wolę". U mnie na tej zasadzie wymienili mechatronikę w aucie po gwarancji (przeglądy w ASO, po mojej stronie koszt roboty). Nie powinno być problemu. A jak nie będzie się chciało panu z ASO zaangażować to po prostu pojedź do innego. Walcz - moim zdaniem jest duża szansa!

    Komentarz


    • #3
      ale komunikat jest cały czas czy tylko sie pojawia? bo u mnie tak jest że czasami sie pojawia ( temp. nie ma tu znaczenia|) i nic się nie dzieje , żadnych błędów tez nie ma wiec olewam to bo pojawia się raz na 2-3 miesiące ale wtedy np 3 razy w cągu 2-3 dni a potem znowu spokój....

      aha poszukaj na forum bo juz o tym było.
      Ostatnio edytowany przez ; 113.

      Komentarz


      • #4
        Wymina "lewarka DSG" - taka opinia Skody. koszt ok 3.000.

        Wymienione i dziala
        Ostatnio edytowany przez Tweeciak; 47372.

        Komentarz


        • #5
          Pozwolę sobie temat odgrzebać

          Przy błędzie "Usterka:serwis. Wysiadac z samoch. tylko, gdy dzwignia w polożeniu P" nie potrzeba zmieniać od razu całej przekładni, wystarczy wymienić jeden z czujników.
          Koszt to około 800 PLN + wymiana.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Camellia Racing Zobacz wpis
            Pozwolę sobie temat odgrzebać

            Przy błędzie "Usterka:serwis. Wysiadac z samoch. tylko, gdy dzwignia w polożeniu P" nie potrzeba zmieniać od razu całej przekładni, wystarczy wymienić jeden z czujników.
            Koszt to około 800 PLN + wymiana.
            A mozesz zdradzić tajemnicę który to czujnik - lub jego numer ?
            Co jakiś czas tez mi sie pojawia ten komunikat - przeważnie przy ruszaniu po nocy. Nie żeby mi to przeszkadzało ale lepiej wiedzieć co jest przyczyną.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X