Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świece żarowe 1.6tdi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Świece żarowe 1.6tdi

    Mam takie pytanko czy jak któraś świeca jest wadliwa to będę miał błąd czy dopiero jak wysiądą wszystkie, albo jeszcze inaczej. Bo zbliża się zima dużymi krokami, a wzeszłym roku miałem dziwne objawy bo samochód odpalał dobrze ale po około 2-3 sekund zaczynał jakby mieć zarąbiste spalanie stukowe aż boli. Wtryski ok, zawór na pompie wymieniony, zawór na listwie wysokiego ciśnienia zmieniony, a przy -8 takie dziwne zachowanie. Ktoś coś?

  • #2
    przy jednej świecy nie poczujesz różnicy
    ale faktem jest, że sterownik silnika powinien pokazać (poprzez sterownik grzania świec) błąd konkretnej świecy żarowej
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź miernikiem opór świec i wszystkiego się o nich dowiesz.
      O1-->O3--> ?

      Komentarz


      • #4
        mam 0,5ohm na ciepłym silnikujedna miała 0,4ohm. Rozumiem że jak będzie któraś padnięta to pokaże się błąd.

        Komentarz


        • #5
          Jak na wszystkich masz rezystancję 0,4-0,5 Ohm to świece są w porządku
          O1-->O3--> ?

          Komentarz


          • #6
            a jaki mają zakres w Ohm poprawnego działania. 0,8 jest na nowych świecach,a samochód ma 140tys przebiegu i nie chcę być nadpobudliwy i wymieniać tego od tak czy to zostawić i się nie martwić.

            Komentarz


            • #7
              Katalog podaje 0,5 Ohm. Jak masz poniżej 1 Ohma wszystkie to ja bym nie ruszał.
              O1-->O3--> ?

              Komentarz


              • #8
                wykręciłem świece. 2 były mokre, więc postanowiłem wymienić 4 sztuki bo wszystkie posiadały podobne parametry. Efekt w moim odczuciu samochód na wolnych nie drga jakby dogrzewanie lepiej spalało ropę.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X