Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

puknięcie podczas cofania i naciśnięciu hamulca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • puknięcie podczas cofania i naciśnięciu hamulca

    Witam.
    Mam problem jak w temacie, mam puknięcie podczas cofania i naciśnięciu hamulca czasem z lewej strony czasem z prawej a czasem jak by z ody dwóch, problem ten nie występuje za każdym razem, jak uderzy to muszę znów trochę przejechać do przodu i podczas cofania znów coś uderza.
    Problem zaczął się jak by po wymianie tarcz i klocków, trochę poczytałem, ze to własnie nie ma jakiś "spinek" na klockach/tarczach ? a niektórzy piszą ze to poduszka środkowa silnika.
    Czy ktoś miał już podobny problem?? jeśli tak to jakie to były koszta ??
    Pozdraiwam
    Octavia II Tour

  • #2
    W O III tak się zdarza. Podczas wolnego cofania, jak trącisz hamulac nieraz stuknie. Tu jest wina zacisków. Klocki są luźno osadzone. Może i u Ciebie jest to samo.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      O1, O2, O3 maja tak samo, w tym samym zacisku hamulcowym. Mozna napchac troche smaru ceramicznego na powierzchnie styku kloczka z zaciskiem i czasami jest ciut lepiej. A tak, to nic sie nei zrobi. Ten typ tak ma. Z przodu tam w zacisku FSIII nie masz spinek.

      Samodzielna wymiana klocków hamulcowych - Octavia Club Polska

      Jest tam pewien filmik, ktory pokazuje co moze, ale nie musi pomoc. Klocki maja tolerancje wykonania i tu pojawia sie problem.
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X