Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne drganie na podłodze kierowca/pasażer

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwne drganie na podłodze kierowca/pasażer

    Witam.

    Niedawno stałem się posiadaczem O3 kupiłem ją w ASO zmienili mi oponki na zimowe przy odbiorze auta po kilku dniach jazdy zauważyłem drgania/bicie powyżej 160km/h pojechałem do ASO okazało się że na kole jest 10 gram nie doważenia takie tam przeoczenie ASO doważyli koła było wszystko ok ,ale ostatnio zauwazyłem ze auto wpada przy takich samych prędkościach i przy przyśpieszaniu w dziwne wibracje a na podłodze jest taki dziwny rezonans wczoraj stojąc na parkingu lewarek zmiany biegu w pozycji "P" delikatne dodawanie gazu i dalej wibracje/drganie/rezonans pojawia sie na podłodze kierowca/pasażer dziwne to jest dodam ze O3 1.8Tsi DSG cały czas problemy

  • #2
    Pomoże ktos? pliss jakas podpowiedz


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Komentarz


    • #3
      A przebieg i rok podaj jeszcze. Poduszki pod silnikiem robia podobne doznania , jest ich chyba tam z 6 .
      2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

      Komentarz


      • #4
        2014 produkcja 2015 rejestracja 75k obecnie


        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

        Komentarz


        • #5
          To tak jak pisałem , sprawdziłbym jeszcze poduszki pod silnikiem i skrzynia. Cięzko takie dragnia czasem zlokalizować, ale skoro koła wyważone to sprawdziłbym w nastepnej kolejnosci poduszki. Drżąca dzwignia biegów wskazuje na poduche.
          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

          Komentarz


          • #6
            Co ma rok produkcji i przebieg do drgania???

            Komentarz


            • #7
              Jedz sobie wyważyć koła z testem drogowym na wyważarce hanter do jakiegoś aso jak mają pomaga bo na zwykłej wyważarce tego nie da się zrobić

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez GrzesWroc Zobacz wpis
                Co ma rok produkcji i przebieg do drgania???
                No tyle samo co zuzycie pewnych elementów do przegiegu ? Jesli ma 10-15 k km nalatane to chyba nie ma co szukac przyczyn w zawieszeniu ( o ile nie wydzwonił w dziura) , raczek szukałbym wyważenia kół, a jak ma 300 k km nalatane to drgania juz mogą pochodzić z wielu źródeł. Dlatego pytałem o przebieg.
                2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                Komentarz


                • #9
                  jeśli chłop mówi że daje skrzynie na " P " i daje gaz i dalej ma ten rezonans na podłodze to ja sie pytam jakie wyważanie kół ? jak auto stoi w miejscu?
                  Moim zdaniem to mogą być poduszki tak jak to pisał xcex.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ale pisał że przy prędkości 160 też ma lub miał powiem ci że temat ogólnie cięzki do zdiagnozowania słyszał ktoś o wibracjach podczas przyspieszania w superbie 2 od 120-140 znany temat

                    Komentarz


                    • #11
                      Myśląc nad tym trochę dłużej to tak jak mówisz ogólnie ciężki temat a czy przyczyną może być przegub napędowy ?skoro na początkowym stadium objawiło się to przy 160 km/h ?a poźniej jak kolega nadmienił to podczas postoju przy dodawaniu gazu ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Kończąc temat superba 2 to tak wibracje niby zaczeły się przy przyspieszniu od 120 do 140 potem ustępowały a wszystko się zaczeło gdy do poliftowego zamontowano stalową belkę nie jak wcześniej aluminiową i wtedy się zaczeły problemy wymienialiśmy na aluminiowe niby to pomagało ale reklamacje się znowu zaczeły co się okazało w 2 superbach wymieniliśmy koładwumasowe i problem minoł miały luz osiowy

                        Komentarz


                        • #13
                          Jeśli to występowało na początku po wymianie opon to wina opon już ten temat przerabiałem wiele razy a co drgania na postoju to jak mi się trafi w pracy jakaś 3 w dsg to sprawdzę czy tak jest może to być normalna żecz tylko by trzeba porównać w innym aucie

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez luker Zobacz wpis
                            Jeśli to występowało na początku po wymianie opon to wina opon już ten temat przerabiałem wiele razy a co drgania na postoju to jak mi się trafi w pracy jakaś 3 w dsg to sprawdzę czy tak jest może to być normalna żecz tylko by trzeba porównać w innym aucie
                            A Skad jestes? I czy trafiła ci sie juz taka octavia?


                            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez HanysBTM Zobacz wpis
                              jeśli chłop mówi że daje skrzynie na " P " i daje gaz i dalej ma ten rezonans na podłodze to ja sie pytam jakie wyważanie kół ? jak auto stoi w miejscu?
                              Moim zdaniem to mogą być poduszki tak jak to pisał xcex.
                              Przy okazji wymiany oleju prosiłem aby w aso to sprawdzili mówią ze wszystkie poduchy są ok


                              Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                              Komentarz


                              • #16
                                Hej.
                                I jak dalej masz te objawy o których pisałeś ?
                                Czy raczej w ASO doszli do tego co się tam u ciebie dzieje?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez HanysBTM Zobacz wpis
                                  Hej.
                                  I jak dalej masz te objawy o których pisałeś ?
                                  Czy raczej w ASO doszli do tego co się tam u ciebie dzieje?
                                  Dalej to mam ;( w aso to odnoszę wrazenie ze oni nie maja o niczym pojęcia;( a jeszcze dodatkowo ostatnio wywaliło mi błąd


                                  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Hmmm czyżby te drgania powstawały od skrzyni biegów ? ale nie opisywałeś żebyś miał jakieś drgania na drążku zmiany biegów. Ja bym sprawdził przegub napędowy czy nie powstały na nim jakieś luzy czy coś.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Usterkę którą pokazuje na wyświetlaczu jest uszkodzony mechanizm zmiany biegów uszkadza się wewnątrz mikrostyk dlatego generuje taki błąd masz auto na gwarancj ? jesli tak to niech nie pierdol..... w aso tylko wymieniają mechanizm na gwarancj bo kilka wymieniłem jesli niemasz na gwarancji to tanio nie będzie ten mechanizm chyba kosztuje 2.5 tys

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Drgania w podłodze często pojawiają się przy uszkodzeniu przegubu wewnętrznego lub zewnętrznego na półosiach.
                                        Wymienić przeguby i jeździć, sprawdzić też luzy na drążkach kierowniczych.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X