Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ubywa płynu chłodniczego

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• ubywa płynu chłodniczego

Witam . Jestem szczęśliwym posiadaczem Skody Octavi 2014 2.0 TDI 150 km. Oczywiście co się dzieje? ubywa płynu chłodniczego. Mechanik przeglądnął cały układ i wszędzie sucho. Auto pali normalnie, nie ma mazi na korka płynu lub oleju, oleju nie przybywa, nie kopci na biało. robiłem test co2 i również wypadł pozytywnie (tzn płyn nie zmienił barwy po 10 minutach testu ) Czy ktoś ma jakieś pomysły? Boje się że to uszczelka pod głowicą albo sama głowica. przebieg 200 000. Już nie mam pomysłu. Auto jeździ normalnie pali normalnie.

Płyn może się ślinić i na gorącym silniku sobie odparowywać. Jeśli nie to może to być chłodniczka spalin. Zrób bypass na przewodach z płynem wyłączając obieg płynu przez nią. Jak dalej będą ubytki to jeszcze raz albo gdzieś jest wyciek albo zdejmowanie głowicy.

Komentarz

W 2.0tdi były wadliwe pompy wody. Mi wymieniali przy 30tys km, kolegom różnie - od 50tys do nawet 100tys.
      Poszukaj na forum, bo temat znany.

Komentarz

Pompa wody i rozrząd zostały własnie zmienione w listopadzie

Komentarz

wymianiam jeszcze dziś korek baniaka płynu wyrównawczego, zobaczymy.

Komentarz

Witam jeśli masz wykluczoną pompę wody to zdemontuj kolektor ssący tam masz nieszczelność ponieważ jest chłodzony cieczą i w środku jest chłodniczka która jest nieszczelna będzie widać po komorze spalania będzie wypłukana

Komentarz

Luker. heh byłem w ASO wczoraj przy okazji . Gość powiedział mi to samo, więc na pewno od tego spróbuje . Identyczne słowa a powiedz mi ile taka chłodniczka i jak ona wygląda bo szukałem po necie i jakoś nie mogłem znaleźć.

Komentarz

mam pytanie a żeby sprawdzić czy rzeczywiście to nie wyciek w kolektorze można go ominąć na jakiś czas spinając węże i wtedy sprawdzić , nie stanie sie nic złego z silnikiem? Prosze o pomoc

Komentarz

Pracuję...
                X