Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ubywa płynu chłodniczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ubywa płynu chłodniczego

    Witam . Jestem szczęśliwym posiadaczem Skody Octavi 2014 2.0 TDI 150 km. Oczywiście co się dzieje? ubywa płynu chłodniczego. Mechanik przeglądnął cały układ i wszędzie sucho. Auto pali normalnie, nie ma mazi na korka płynu lub oleju, oleju nie przybywa, nie kopci na biało. robiłem test co2 i również wypadł pozytywnie (tzn płyn nie zmienił barwy po 10 minutach testu ) Czy ktoś ma jakieś pomysły? Boje się że to uszczelka pod głowicą albo sama głowica. przebieg 200 000. Już nie mam pomysłu. Auto jeździ normalnie pali normalnie.

  • #2
    Płyn może się ślinić i na gorącym silniku sobie odparowywać. Jeśli nie to może to być chłodniczka spalin. Zrób bypass na przewodach z płynem wyłączając obieg płynu przez nią. Jak dalej będą ubytki to jeszcze raz albo gdzieś jest wyciek albo zdejmowanie głowicy.

    Komentarz


    • #3
      W 2.0tdi były wadliwe pompy wody. Mi wymieniali przy 30tys km, kolegom różnie - od 50tys do nawet 100tys.
      Poszukaj na forum, bo temat znany.

      Komentarz


      • #4
        Pompa wody i rozrząd zostały własnie zmienione w listopadzie

        Komentarz


        • #5
          wymianiam jeszcze dziś korek baniaka płynu wyrównawczego, zobaczymy.

          Komentarz


          • #6
            Witam jeśli masz wykluczoną pompę wody to zdemontuj kolektor ssący tam masz nieszczelność ponieważ jest chłodzony cieczą i w środku jest chłodniczka która jest nieszczelna będzie widać po komorze spalania będzie wypłukana

            Komentarz


            • #7
              Luker. heh byłem w ASO wczoraj przy okazji . Gość powiedział mi to samo, więc na pewno od tego spróbuje . Identyczne słowa a powiedz mi ile taka chłodniczka i jak ona wygląda bo szukałem po necie i jakoś nie mogłem znaleźć.

              Komentarz


              • #8
                mam pytanie a żeby sprawdzić czy rzeczywiście to nie wyciek w kolektorze można go ominąć na jakiś czas spinając węże i wtedy sprawdzić , nie stanie sie nic złego z silnikiem? Prosze o pomoc

                Komentarz


                • #9
                  Oba wężyki z płynem wypinasz z chłodniczki i łączysz je ze sobą robiąc obieg ale poza chłodniczką. Nic się nie stanie na 100%.
                  Chłodniczę w swoim 2.0tdi cr masz chyba taką: Link

                  Komentarz


                  • #10
                    Dziekuje gacek - ale mowa jest o kolektorze ssącym a nie egr,

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam . mały update. zrobiłem obieg bez kolektora ssącego i chyba przestało ubywać płynu więc pewnie to chłodnica kolektora. ASO zaśpiewało mi 3500 pln więc wariactwo. Proszę kogoś o poradę co do aukcji allegro czy to ta cześć. raczej ta ale chce być pewny
                      oto linki:
                      Link
                      Link
                      Link

                      Będę naprawdę wdzięczny za pomoc

                      Komentarz


                      • #12
                        witam czy pomoże mi ktoś w powyższym . bo chciałbym dokonać zakupu.

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam. Mały update. Wymieniłem chłodnice kolektora ssącego . Nie nowy bo nowy kosztuje 3500 pln. Kupłem więc używany ale w bardzo dobrym stanie. I teraz tak jeżdze już jakiś czas ale tego płynu dalej ubywa mniej niż poprzednio ale go troche ubywa . i teraz pytania: Czy ta chlodnica też strzelona jest w co wątpie. czy jeszcze gdzieś indziej szukać np chlodnica egr? Zastanawaim się nad ponownym odcięciem obiegu chlodnicy kolektora. Prosze o pomoc!!!!!!!

                          Komentarz


                          • #14
                            Skoro już kupiłeś chłodnicę używaną to można było się pokusić o test szczelności przed zamontowaniem.

                            Komentarz


                            • #15
                              Kurcze nie pomyślałem żeby coś takiego zrobić.

                              Komentarz


                              • #16
                                poradźcie gdzie jeszcze szukać wycieku. Słyszałem jeszcze o chłodnicy EGR termostacie lub nagrzewnicy. proszę pomóżcie ewentualnie jakie to koszty i jak takie części wyglądają do mojego silnika będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja kupiłem 2.0 tdi i gościowi też ubywał plyn , dał głowice do planowania , przy okazji węże powymienial , wszystkie uszczelki itp i nie ma z nim problemu :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja już 4 raz w tym roku dolewam płynu bo ubywa, robiłem testy na obecność spalin i nic nie wykazał, gdzieś też czytałem że w tych modelach wadliwe były pompy wody , co prawda dziwne bo żona ma audi a4 też 2.0 TDI tez z 2013 roku i szczerze nie ma żadnego problemu a mamy auto juz półtora roku, więc czy aż taka była by różnica w silnikach tego samego koncernu?
                                    Skoda Octavia II FL Elegance 140 KM 325 NM
                                    Była OII 1.9 TDI BJB - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...szy+samoch%F3d
                                    Jest OII FL 1.9 TDI BXE - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Mi tez wywalilo komunikat ostatnio, ze zbyt niski poziom plynu. Dolalem i temat ucichl az do dzisiaj. Otwieram korek wlewu oleju a tam delikatny bialy nalot, a taki na prawde delikatny. Plynu nie ubylo. Moze to tez dlatego, ze ostatnio mniej jezdze i silnik mniej dogrzany...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Maly update.... okolo godziny po zakonczonej jezdzie sprawdzilem korek wlewu oleju i nalot znikł.. pojezdze i poobserwuje

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X