Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakup używanej octavi ze słynnym 1.4 tsi 140km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zakup używanej octavi ze słynnym 1.4 tsi 140km

    Witam. Mam zamiar kupić octavię:
    Nie znaleziono strony
    • Rok produkcji
      2014
    • Przebieg
      133 813 km
    • Pojemność skokowa
      1 395 cm3
    • VIN
      TMBAC9NE6F0066808
    • Rodzaj paliwa
      Benzyna
    • Moc
      140 KM
    jest to słynne tsi1.4 które nie cieszy się opiniami pozytywnymi. Wiem, że były 3 "generacje" tych silników. najmniej awaryjna i sprawiająca problemy jest wersja z paskiem rozrządu. Można doczytać, że do 200kkm. Octavie 3 wszystkie miały montowane już 1.4 TSI Turbo EA211 (czyli pasek)? Jak to sprawdzić?

    Rozważam też skodę rapid 2017 z 1.0 110km. Silnik chyba też godny polecenia. używany kilka lat w innych modelach.
    Nie znaleziono strony

  • #2
    Nie ma co sprawdzać, bo każda w O3 1.4 TSI jest na pasku.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Najbardziej słynne 1.4 tsi to to w wersji 180 KM (turbina plus kompresor) - takiego sprawnego to teraz ciężko znaleźć.

      1.0 to już nieco inny świat, bo brak mu cylindra.

      Komentarz


      • #4
        co myślicie o O z ogłoszenia. przebieg nie powinien mnie martwić? na co zwrócić uwagę przy zakupie?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez ChcęOctavia Zobacz wpis
          jest to słynne tsi1.4 które nie cieszy się opiniami pozytywnymi
          tu się mylisz .. to akurat jest bardzo OK. masz na myśli 1.4 TSI 122KM CAXA ale to w OIIFL...

          Komentarz


          • #6
            w O3 nie było problemów z silnikami
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              Ok dzięki za info. Przy zakupie na co patrzeć? Szczegóły jakieś świadczące o nieprawidłowościach? Wycieki? Będę miał możliwość dać go na podnośnik. Nie ma tempomatu. Dołożenie raczej to drogi interes?

              Komentarz


              • #8
                Mogę polecić tego sprzedawcę nw z Koszalina (p. Maciej F. bardzo mi pomógł)

                a auto podobne, bogatsze Nie znaleziono strony

                albo drożej i dalej Nie znaleziono strony


                Przebieg oznacza >120k powinny być już wymienione tarcze, ale zawieszenie będzie może do robienia.
                Dokładanie mija się z celem, kupuj "gotowca".
                Sam zakup, zdejmuj osłonę pod silnikiem, szukaj zapoceń. Miernik lakieru nieodzowny. Jedź do diagnosty.


                Ps. kombi z małym przebiegiem Nie znaleziono strony
                Ostatnio edytowany przez Paju; 46249.

                Komentarz


                • #9
                  Nie ukrywam, że odległość miejsca zamieszkania (mazury) mnie mocno ogranicza. Po samochód udaję się komunikacją publiczną. W razie negatywnej decyzji o zakupie muszę mieć powrót. Nie zawsze się udaje. tak więc skupiam się na odległości 200km od mojego miejsca zamieszkania. Zaraz zaczniecie jechać po mnie, że trzeba się ruszyć, żeby coś dobrego znaleźć.

                  Komentarz


                  • #10
                    Niekoniecznie. Pierwsze auto kupiłem 35 km od domu, drugie 60, a trzecie 50, czyli wszystkie blisko. Najdalej zapuściłem się 250 km, ale jakoś tak się złożyło, że nigdy nie było warto rozważać tych "dalekich".

                    Komentarz


                    • #11
                      a szukałeś na naszym forum ?, może trochę drożej ale zapewne trochę pewniejsze autka
                      jmors44

                      Komentarz


                      • #12
                        Mazury piękna kraina ( ale też rozległa ), dobrze by było gdybyś uzupełnił swój profil, ja od ponad roku staram się zamontować tempomat i na razie kiszka, jeśli znajdziesz coś interesującego na końcu świata to możesz spokojnie poprosić o pomoc kogoś z forum, kto mieszka blisko miejsca lokalizacji autka, o sprawdzenie jego stanu technicznego ( na forum jest wątek gdzie ludziska zaoferowali taka możliwość ) i zapewniam Cię, że jak będzie dobra okazja to nie ma co się zastanawiać tylko trzeba jechać nawet na koniec Polski,
                        jmors44

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez jmors44 Zobacz wpis
                          ja od ponad roku staram się zamontować tempomat i na razie kiszka,
                          Ale w czym problem?

                          Do wymiany manetka + dołożenie kabelka + zakup kodu w ASO i kodowanie w ASO.

                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez ChcęOctavia Zobacz wpis
                            Witam. Mam zamiar kupić octavię:
                            Nie znaleziono strony
                            Mnie się wydaje że jak trochę poszukasz to możesz znaleźć lepiej wyposażoną skode w podobnych pieniądzach. Ta z ogłoszenie to szału nie ma. Co do silnika i przebiegu to nie ma co się obawiać.

                            Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

                            Komentarz


                            • #15
                              Najlepiej przytuliłbym coś w kombi jednak widząc, że nie ma szans to szukam czegokolwiek. Zdecydowanie muszę mieć tempomat. dzisiaj nieduża trasa 200km pokonana moim zastępczym 22 letnim autem (bez klimy, bez wspomagania, bez niczego, nawet radia nie ma) uświadomiła mi, że musi być tempomat. Tak więc szukam dalej. mazury nie rozpieszczają co do wyboru.

                              Komentarz


                              • #16
                                Taka rada ode mnie. Popytaj wśród znajomych, czy ktoś nie ma w pracy służbowej octavii (lub innego auta), którą firma na własność i będzie ją w niedługim czasie likwidował. Często firmy nie bawią się w sprzedaż tylko oddają auta do salonu za śmieszne pieniądze przy zakupie nowego. Jak dobrze trafisz to kupisz po tej cenie.
                                W tym roku ze względu na zawirowania finansowe musiałem porzucić zamianę na o3 2015 combi 1.8t 55k km nalotu z bajerami za cenę mniejszą niż wymienione tutaj 1.4t.. Auto było pewne bo niemal po rodzinie.
                                180km / 300Nm

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X