Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne odgłosy na zimnym silniku w okolicy rozrządu Octavia 2.0 TDI CRMB 2015

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwne odgłosy na zimnym silniku w okolicy rozrządu Octavia 2.0 TDI CRMB 2015

    Witam serdecznie,
    Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem nowym forumowiczem więc proszę o wyrozumiałość jeżeli powtarzam temat (jeśli tak jest to proszę o przekierowanie do tematu). Piszę ponieważ mam pewien problem z moją octavią, a mianowicie z okolic rozrządu dochodzą niepokojące stuki (rzegotanie) na zimnym silniku (link do filmiku z youtube z identycznymi objawami co moje znajduje się poniżej). Myślałem że to napinacz rozrządu, lecz po wymianie całego zestawu (zestaw Gates, pompa oryginalna VAG) problem nie zniknął, olej i filtry także wymienione 500 KM temu (miesiąc po zakupie samochodu). Czy ktoś ma może pomysł? Czytałem że to może być pompa olejowa, czy ktoś się orientuje jaki rodzaj pompy znajduje się w tym silniku (z paskiem, łańcuchem, czy na kołach)? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


  • #2
    Mam podobnie nalatane 70tys rozwiazałeś kolego problem?

    Komentarz


    • #3
      To jest chyba dźwięk z napinacza paska rozrządu tego "nowego" typu. W obu tsi tak miałem i się "przyzwyczaiłem". W OII 1.6 MPI na oryginalnym rozrządzie (2012) tego nie było a po wymianie rozrządu (2018 INA) pojawiły się te efekty dźwiękowe. Postęp. Cytując ASO, "taki jest obecny stan techniki".
      OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

      Komentarz


      • #4
        Niestety nie zdiagnozowałem. W ASO po obejrzeniu filmiku stwierdzili że napinacze produkowane przez jakąś firme tak mają i oni wtedy polecają wymianę na inną (nie powiedział jakie to firmy). Zgłosiłem się z tym do poleconego człowieka który jest byłym serwisantem ASO Vw i w grupie vaga się specjalizuje, i za jego radą (po odkryciu że napinacz Gatesa wymieniony 1000 km wczesniej złapał luz i zaczął myszkować) zleciłem wymianę całego rozrządu jeszcze raz, lecz tym razem na oryginał z ASO (oprócz pompy bo była oryginalna), iiii... Nadal terkocze. Mechanik stwierdził że nie widzi tam nic co by mogło zagrażać silnikowi i że nie jedna tą jednostkę robił i one już tak mają. Więc w tym co napisał kolega chrisol może być racja. Ja się zastanawiałem tylko czy to przypadkiem nie pompa wody "tak ma" bo dzwięk wydaje się dochodzić z niej, tak jakby ten pierścionek który reguluje jej wydajność (poruszany cewką), sobie terkotał. Powoli się przyzwyczajam, może kiedyś się zabiorę żeby zdjąć osłonę od rozrządu i z kawałkiem rury osłuchać skąd to dokładnie się wydobywa ten dźwięk, ale narazie się tym za mocno nie przejmuję.

        Komentarz


        • #5
          W tsi pompa wody jest po drugiej stronie silnika niż rozrząd a te dźwięki słychać u mnie od strony rozrządu.
          OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

          Komentarz


          • #6
            tak pracuje pompa paliwa napędzana rozrządem jest to normalny odgłos pracy i nie należy nic z tym robić dosytaliśmy kiedyś takie info oficjalne od producenta

            Komentarz


            • #7
              Pompa wysokiego ciśnienia też jest po przeciwnej stronie silnika w tsi. Może dźwięk się tak rozchodzi dziwnie. Tylko w mpi nie ma takiej pompy a dźwięk się pojawił po zmianie rozrządu.
              OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

              Komentarz


              • #8
                O tym że to pompa paliwa to też mi wspominał wspomniany mechanik. Lecz czy to możliwe że dźwięk nie wydobywa się z korpusu pompy? Ponieważ pompa cr jest poza obudową rozrządu (oczywiście jej koło zębate jest pod osłoną rozrządu) a dźwięk wydobywa się z wnętrza obudowy rozrządu (polaczenie dwóch części w miejscu mocowania poduszki do silnika jest punktem z którego najbardziej słychać ten rzegot)

                Komentarz


                • #9
                  No i trafiłem na mój problem, mam taki sam silnik i też tak dzwoni na zimnym. Obecnie mam przejechane 178 tys. Przed wymianą rozrządu (wymiana przy 168 tys) dzwonił i po wymianie też dzwoni. Kiedyś zostawiłem auto na noc u "specjalistów" z ASO żeby sobie rano posłuchali (przy przebiegu około 70 tys). Wieczorem przy odbiorze auta zostałem poinformowany, że to normalne i ten typ tak ma (coś Pan marudził o pompie CR). Poprosiłem o możliwość posłuchania innego pojazdu z tym samym silnikiem no i okazało się że tyn typ tak nie ma... Reasumując gwarancja minęła i od czasu kiedy Pan z ASO zostawił odbity palec z oleju na podsufitce zrobiłem ponad 100 tys i dalej dzwoni. Jak się coś urwie to się dowiem co. Do ASO nie pojadę choćby za darmo.

                  Komentarz


                  • #10
                    witam,mam ten sam "problem" w silniku 1.6 tdi 110KM.auto śmiga w Szkocji,ale serwisy to ten sam typ.Na gwarancji powiedzieli ze to odgłosy specyficzne dla tych aut.
                    Początkowo jeździłem z obawą,ze cos sie urwie,silnik rozleci,a po czasie sie przyzwyczaiłem.
                    Oczywiscie problem został nierozwiazany.

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie to samo 2.0 TDI crmb 2016 od ,60 tyś zaserwowane teraz 110 km

                      Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez raffaell Zobacz wpis
                        witam,mam ten sam "problem" w silniku 1.6 tdi 110KM.auto śmiga w Szkocji,ale serwisy to ten sam typ.Na gwarancji powiedzieli ze to odgłosy specyficzne dla tych aut.
                        Początkowo jeździłem z obawą,ze cos sie urwie,silnik rozleci,a po czasie sie przyzwyczaiłem.
                        Oczywiscie problem został nierozwiazany.
                        U mnie 2.0 TDI crmb ten sam łomot

                        Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

                        Komentarz


                        • #13
                          Hejka
                          Mam to samu u mojej O3 2.0tdi, czy ktoś naprawił te dziwne dźwięki w silniku???

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X