Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny hałas przy nawiewie od strony pasażera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwny hałas przy nawiewie od strony pasażera

    Witam od pewnego czasu coś na nierównościach mocno hałasuje mi w okolicy nawiewu pasażera a deska. Nie mogę dojść co to jest. Miał ktoś podobny problem? Skoda Octavia 3 kombi

  • #2
    Za mało danych na temat charakteru tego hałasu.

    Komentarz


    • #3
      Ten dźwięk jest taki jak by jakiś plastik uderzał o deskę itp

      Komentarz


      • #4
        Na forum pojawiało się kiedyś kilka typów stuków z tej strony auta:
        1. Obudowa słupka A uderzająca o deskę - można te dwa elementy lekko rozeprzeć. Często opisywano ten problem.
        2. Schowek, airbag czołowy, system multimedialny - nic z tym nie zrobisz. Ale to rzadko spotykane przypadki.
        3. Kratka nawiewu - te z prawej strony auta mają lekkie luzy w "środkowej" pozycji żaluzji góra/dół. Wymiana na nową nie musi pomóc, bo one wszystkie mają identyczną przypadłość Ew. inny trop, to minimalny ruch obudowy kratki w otworze montażowym deski - serwisy przesmarowywały go wazeliną techniczną (ale tu uwaga, bo w wysokiej temperaturze będzie płynąć).
        4. Niektórym stukała obudowa tunelu i wrażenie było takie, jakby źródłem hałasu była skrajna prawa strona auta. Od strony wykładziny możesz lekko rozeprzeć plastik.
        5. Obudowa słupka B stukająca o mechanizm zwijania pasów. Dotyczyło raczej wczesnych produkcji (2013). W tym przypadku do testów warto wziąć kogoś, kto ją lekko dociśnie, aby nie zrzucać obudowy bez potrzeby.
        Ogólnie w O3 jeśli coś ma stukać, to właśnie prawy przód (nie wiem, czy to pocieszające, ale tak po prostu jest ). Reszta na ogól jest zupełnie cicha.
        Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

        Komentarz


        • #5
          Schowek na okulary w suficie generuje takie hałasy , słychać jakby było z drzwi pasażera albo okolic , jak jest pusty to mniej hałasuje jak sa okulary to hałasuje bardziej

          Spróbuj go otworzyć i przytrzymac ręką i sprawdzić czy hałas dalej sie pojawia. zawiast tego schowka jest wlasnie tak zrobiony ze wykonuje ruchy poprzeczne i generuje hałas takiego plastiku.
          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
            Schowek na okulary w suficie generuje takie hałasy , słychać jakby było z drzwi pasażera albo okolic , jak jest pusty to mniej hałasuje jak sa okulary to hałasuje bardziej

            Spróbuj go otworzyć i przytrzymac ręką i sprawdzić czy hałas dalej sie pojawia. zawiast tego schowka jest wlasnie tak zrobiony ze wykonuje ruchy poprzeczne i generuje hałas takiego plastiku.
            Też to przerabiałem
            Bidna żona musiała syćko ze schowka, ze drzwi i spod fotela wyjąć a stuki nadal były
            Słońce zaświeciło...wyjąłem okulary ze schowka w podsufitce...ORZESZ TY ORZESZKU...przestalo stukac
            I zajs musialem babe przytulic
            OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG

            Komentarz


            • #7
              Wczoraj wyjąłem okulary żony ze schowka na górze deski i też w ten sposób pozbyłem się brzęczenia na drodze dojazdowej do garażu (najpierw same placki z łat na dziurach, a potem jamby).

              Komentarz


              • #8
                Czy to jest ten dźwięk?



                Komentarz


                • #9
                  Problem rozwiązany przez Madziarów.

                  Wibrują przewody paliwowe w tym niechlujnie zmontowanym, wybitnie słabo wykonanym czeskim wyrobie samochodopodobnym, który korzeniami sięga do najciemniejszych lat komunizmu przenosząc najważniejsze jego cechy jak brakoróbstwo i słabą jakość produktów do XXI wieku - nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ja nienawidzę tego samochodu, ale muszę się z nim jeszcze chwilę pomęczyć, bo na rynku trudno coś teraz znaleźć.

                  A wystarczy włożyć gąbkę kuchenną i uszczelnić te przewody - ja wiem, że w komuniźmie nie było działu kontroli jakości, a więc skoda jako spadkobierczyni demokracji ludowej dumnie pielęgnuje czechosłowackie tradycje "ludowej gospodarki uprzemysłowionej"...

                  Powinni reklamować ten samochód jak podróż w czasie - chcesz się poczuć jak w skodzie 105, ale w wytłoczynach z blachy o bardziej nowoczesnych ksztłatach, to kup sobie skodę. Przecież ten samochód nadaje się chyba tylko dla ludzi, którzy nienawidzą motoryzacji...

                  Ostatnio edytowany przez Etranger; 9993460.

                  Komentarz


                  • #10
                    Etranger już się nasłuchaliśmy twojego płaczu w innym wątku.. Sprzedaj to już i się wyloguj.

                    Komentarz


                    • #11
                      alokostry - poczekaj !!! jeszcze o lakierze nic nie było...

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X