Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podwyższone obroty.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podwyższone obroty.

    Panowie ostatnio taki zonk mnie spotkał. Octa 1.5 TSI ACT 150 km, na luzie podczas wciskania pedału sprzęgła, podnoszą się obroty do 1200 i opadają, puszczam sprzęgło i jest taka samo, wyłączyłem zapłon i uruchomiłem ponownie i nic się nie zmieniło, cały czas wciśnięcie sprzęgła powodowało samoczynny skok obrotów na 1200, a potem spadek i tak cały czas. Zadzwoniłem do ASO i kretyn w serwisie powiedział mi, że to normalne jak wciskam sprzęgło, że podnoszą się obroty, bo auto przygotowuje się do ruszania bez używania gazu. Myślę sobie czyżbym przez 4 miesiące nie zauważył takie rzeczy? Następnego dnia rano odpalam auto i... nie ma już tego efektu, obroty w ogóle nie reagują na wciskanie sprzęgła. I teraz co to może być? Czy potraktować to jako jednorazowe zwariowanie elektroniki? Czy może jechać z tym do ASO?

  • #2
    W 1.2 105 KM też tak jest, może nie do 1200!!!!, ale delikatnie podskakują na chwilę.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Normalne zachowanie, u mnie jest podobnie (aczkolwiek nie do aż 1200 obr./min.), w każdym razie podbijanie obrotów nie zawsze działa - nie wiem, jaka jest logika działania tego mechanizmu.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Karel Zobacz wpis
        w każdym razie podbijanie obrotów nie zawsze działa - nie wiem, jaka jest logika działania tego mechanizmu.
        dokładnie
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Też mam tak u siebie. I też nie rozumiem, jaka jest logika tego mechanizmu, kiedy działa a kiedy nie. Wygląda to zupełnie na przypadkowe działanie.

          Komentarz


          • #6
            Może jest to uzależnione od pochylenia samochodu ? Bo jeżeli auto stoi na nierównym terenie to ruszanie ze sprzęgła może spowodować zgaszenie silnika.

            Komentarz


            • #7
              Ok dzięki Panowie, to uspokoiliście mnie, bo myślałem, że coś się zaczyna sypać ale swoją drogą zaskoczyliście mnie tym, że u was też to się pojawia jak chce i kiedy chce.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X