Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.2TSI EA211 drgawki na jałowym?

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • 1.2TSI EA211 drgawki na jałowym?

  Witam,
  Pytanie do posiadaczy 1.2TSI na pasku, czy Wy też zauważyliście w swoich samochodach nierówną pracę silników na wolnych obrotach? oczywiście silnik musi być rozgrzany .

  Pozdrawiam
  Tomek

 • #2
  Ja mam 1.2 na pasku - 105 KM.Na wolnych obrotach pracuje lepiej niż poprzedni 1.6 BFQ (ten miał falowanie widoczne) w OI. Nie widzę takich widocznych objawów w CJZA, poza zwiększaniem obrotów po wciśnięciu sprzęgła.
  pozdrawiam
  Darek

  _______________________________________
  "SZARA" - OCTAVIA III
  "SREBRNA" - CITIGO

  Komentarz


  • #3
   W EA211 bywają takie objawy i w EA111 też
   Kiedyś gdzieś to zjawisko omawiano na OCP (pamiętam, że podawano przykład Passata B8, w którym to zjawisko występowało), ZTCP na forum Seata Leon znajdziesz całkiem spory wątek na ten temat. Niektórzy zmieniali oktany (w obu kierunkach), ale bezskutecznie - poprawa była chwilowa (przypadek). To samo dotyczy wymiany świec. W EA111 było podobnie, tam robili akcję na aktualizację softu, który (podobno) delikatnie podnosił obroty jałowe.
   Podsumowując, jeśli od czasu do czasu "drgnie" (delikatnie) silnikiem, jest w porządku Dla spokoju możesz sprawdzić, czy nie ma zarejestrowanych błędów (z naciskiem na missfire).
   Zauważyłem u siebie, że zimny silnik pracuje aksamitnie gładko, następnie jest faza 70-80 stp. C, kiedy są największe szanse na drgania, a w temperaturze roboczej już jest znowu gładko, aczkolwiek zależy. Miejska legenda mówi, że ECU stara się maksymalnie ściąć dawki paliwa, co przedkłada się na taką a nie inną kulturę pracy na obrotach jałowych.

   Komentarz


   • #4
    Na zimnym silniku nie czuć żadnych drgawek, na ciepłym jedynie to występuje i jest to takie sporadyczne tzn co jakiś czas zabuja delikatnie silnikiem. Błędów nie ma.

    Komentarz

    Pracuję...
    X