Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dziwny klekot stuki przy nierównościach oraz hamowaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dziwny klekot stuki przy nierównościach oraz hamowaniu

    witam
    od jakiegoś czasu mam denerwujący problem ,mianowicie przy przejeżdżaniu przez większe nierówności a głównie hopki (zwalniacze) słychać dziwne klekotanie dodam że dzieje się tylko z podczas przyśpieszania czyli z złączonym biegiem i dodaniem gazu przy przejeżdżaniu przez tą samą przeszkodę na luzie nie zauważyłem owych dźwięków. Problem czasem pojawia się podczas hamowania. Kiedyś klekot pojawiał się sporadycznie ostatnio problem jest coraz częstszy. Mechanik przejrzał zawieszenie i nie ma żadnych luzów czy nieprawidłowości. Doradźcie coś gdzie szukać przyczyny.

  • #2
    a jaki masz silnik w aucie ?

    Komentarz


    • #3
      1,4 tsi 140KM

      Komentarz


      • #4
        sprawdz sobie czy klocki ne stukają miałem kiedyś taki przypadek i sprawdz sobie dokręcenie amortyzatorów przód centralna nakrętka od góry lubią się czasem same rozkręcać

        Komentarz


        • #5
          U mnie poki co nie stuka ala za to przejezdrzajac przez hopek zgrzyta-trzeszczy przy wjezdrzaniu.
          Tak jakby cos ulegalo zbyt mocnemu zgnieceniu przez co zazgrzyta(zawoła) zeby delikatniej.
          Problem w tym ze delikatniej juz sie nie da
          Nie raz mnie juz za to optrombili że sie czolgalem do progu
          Łożysko,poduszka..albo moze odbojniki???
          Gdy zatrzeszczy odnosze wrazenie ze to gdzies u gory zawieszenia...moge sie myslic.
          Spotkał się już ktoś z czymś takim?
          OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG

          Komentarz


          • #6
            ok sprawdze klocki i śruby. Tylko mnie zastanawia dlaczego te zgrzyty klekot są tylko podczas przyśpieszania na luzie czegoś takiego nie zauważyłem

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez malcik12 Zobacz wpis
              ok sprawdze klocki i śruby. Tylko mnie zastanawia dlaczego te zgrzyty klekot są tylko podczas przyśpieszania na luzie czegoś takiego nie zauważyłem
              Daj znać jak ogarniesz temat bo mam to samo i też chcialbym wiedzieć o co chodzi.

              Komentarz


              • #8
                Generalnie nieprawdopodobne - Ludzie - czy Wy cokolwiek sprawdzacie i zanim zarejestrujecie się na forum i cokolwiek czytacie??? Tuleje tylne wahaczy przednich i amortyzatory przód...... to wyczerpuje Wasz temat - niestety kupiliście taki samochód, który ma taki problem.....jeden z wielu....

                Komentarz


                • #9
                  Czyli sugerujesz kolego, że auto z 20tyś. przebiegiem i użytkowane w kraju gdzie drogi nie są jak w polsce moze mieć aż tak rozdupcone zawieszenie które o dziwo niema luzów. W internecie mozna napisać wszystko a zanim zacznie się pakować pieniądze w coś dobrze jest się zorientować zwlaszczcza jesli mechanik niw widzi usterki a serwis chce wszystko na pale wymieniać. Czy się mylę?

                  Komentarz


                  • #10
                    czyli rozumiem że to te nieszczęsne tuleje. A co z amortyzatorami mam rozumieć że to one też skrzypią?

                    Komentarz


                    • #11
                      Przebieg nie ma tu znaczenia - moje auto nie ma kompletnie żadnego luzu - sprawdzanie już dwa razy a tuleje skrzypią prawie od nowości - nie ma tu żadnego związku. Amory nie skrzypią - ewentualnie pukają albo dudnią w tym akurat aucie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Auto niskiej klasy (nie mylić z ceną czy segmentem), a do tego w zbiedzonej wersji, to trzeba mieć odpowiednio niskie oczekiwania.

                        Komentarz


                        • #13
                          Tuleje a amortyzatory to dwie różne rzeczy są i ceny też. O to wlasnie mi chodziło. A wymiana coś da czy nie bardzo? Coś tam słyszałem że mozna to czyms nasmarowac. Ktoś tego próbował?

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja średnio co pół roku psikam tuleje smarem silikonowym i mam ciszę , jak pierwszy raz przy przebiegu 40 tysięcy usłyszałem to trzeszczenie to się załamałem , a jak się dowiedziałem,że nie jestem jedyny to mi ulżyło, szkoda ,że auto za niemałe pieniądze jest takie gówniane

                            Komentarz


                            • #15
                              kolego a masz jakiś namiar na ten smar silnikowy bo jak patrzę na allegro to nie bardzo jest

                              Komentarz


                              • #16
                                sorki źle przeczytałem silikonowy a nie silnikowy. Już szukam

                                Komentarz


                                • #17
                                  ale że się tak zapytam dlaczego stuki są tylko jak jadę z gazem wciśniętym a na luzie tego nie ma?????

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez malcik12 Zobacz wpis
                                    ale że się tak zapytam dlaczego stuki są tylko jak jadę z gazem wciśniętym a na luzie tego nie ma?????
                                    To w końcu skrzypi czy stuka?? Jak skrzypi to nie pytaj więcej - smaruj - stoi na półce w każdej Castoramie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Wczoraj przy okazji drobnej robótki potraktowalem tuleje silikonem w spreju i chyba pomogło na skrzypienie. Dużo od wczoraj nie jeździłem ale wydaje się że jest różnica- CISZA.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        kupiłem psiknąłem i chyba pomogło. Na pewno jest ciszej . Wielkie dzięki za podpowiedzi i rozwiązanie problemu

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X