Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z biegami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z biegami

    Cześć wszystkim. Mój samochód to O3 FL 2018r. manual, 1.4, 150 KM. Przejechane od października 6,5 tyś. i zaczęły się problemy z przełączaniem biegów, a dokładnie z redukcjami z 5 na 4 na 3 na 2. tj. haczą się i nie można płynnie ich wbić. Dopiero po powtórnym wyciśnięciu sprzęgła jakoś wchodzą. W górę biegi wchodzą dobrze. W czwartek byłem w ASO, gdzie jak twierdzą na nowo wyregulowali linki. Niestety dzisiaj znowu to samo. Co jest grane? Najgorsze że problem ten nie występuje za każdym razem a na postoju jest wszystko OK. Jutro znowu uderzam do ASO ale może jakaś podpowiedź z waszej strony rozwiązania problemu. Nadmieniam że moja poprzednia O3 z 2014r. ale z silnikiem 1.2 105 KM nigdy nie miała problemu ze skrzynią. Pozdrawiam Radek.

  • #2


    może coś takiego
    120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

    Smarowanie zapewnia

    Komentarz


    • #3
      Byłem dzisiaj w ASO pojeździli, po testowali i potwierdzili że faktycznie coś jest nie tak, na pewno z 3 i 4 biegiem. Kolejna regulacja linek nie ma sensu. Sami na obecną chwilę nie mają koncepcji co z tym zrobić, tzn. czy problem leży po stronie np. wysprzęglika może sprzęgła a może w skrzyni. Na postoju wszystkie biegi wchodzą bez problemu. W przyszłym tygodniu mam się znowu pojawić, a na razie jeździć i obserwować.

      Komentarz


      • #4
        Jakieś nowe informacje w tej sprawie ?

        Komentarz


        • #5
          Pojeździć i poobserwować ?
          Chyba padne , co za mechanicy.
          Auto na gwarancji a Ty czekaj aż ona minie.
          Jedź do innego ASO albo napastuj ich co kilka dni bo za rok Ci powiedzą "naprawa skrzyni biegów 12 tyś złotych".

          Komentarz


          • #6
            nie przesadzaj z tym 12 tys ale na pewno trzeba to obadać ja już jestem po wymianie skrzyni objawami było wycie na 4 5 i 6 biegu i tez ASO udawało ze nic nie słychać dopiero jak powiedziałem ze możemy sie przesiać do innego auta i zobaczymy czy te dźwięki sa normalne inna gadka byla. Ogólnie naprawili skrzynie albo wymienili na nowa podobno tak robia bo u nich nikt nie umie naprawiać skrzyń ogólnie zajęło to 3 tyg az odebrałem samochód a mój przebieg to 180 tys

            Komentarz


            • #7
              Na razie bez większych zmian, problem w tym że te biegi haczą się głównie przy redukcjach nazwałbym to bardziej dynamicznych i niestety albo stety nie zawsze. Po prostu nie ma reguły. Na moje szczęście mam przedłużoną gwarancję na cztery lata.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X