Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyższe spalanie po aktualizacji oprogramowania 1.4 TSI CHPA 2013

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyższe spalanie po aktualizacji oprogramowania 1.4 TSI CHPA 2013

    Witam, kilka tygodni temu oddalem do serwisu octawke III, problem dotyczył świecącej kontrolki spalonej żaròwki. Usterkę naprawiono, zaktualizowano ròwnież oprogramowanie. Kilka dni temu zauważyłem znaczne zwiększenie zużycia paliwa na kompie o ok 1 l na tej samej trasie ktòrą codzienie jadę do pracy. Czy ktos z was miał podobny problem sp aktualizacji softu, z gòry dzięki za wszelkie info

  • #2
    Miałem to samo w Renault CLIO IV 1.5 Dci. Do aktualizacji praktycznie zawsze spalanie było poniżej 5L po akcji serwisowej 4,8 rzadko kiedy a tak to 5,4 do 6,5 nawet

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      To jest spalanie z kompa czy ze zbiornika ?? Bo to co komputer pokazuje to ja sobie moge wyregulowac i zamiast 7l miec 5,5l.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        tak się zastanawiam po co wogóle patrzycie na to spalanie?
        Nie lepiej sobie ustawić na wyświetlaczu zasięg albo temperaturę oleju?
        Nie ma w życiu ważniejszych tematów?
        Powered by R-Performance

        Komentarz


        • #5
          Dla niektórych (włącznie ze mną) przy tej cenie paliwa akurat litr różnicy ma kolosalne znaczenie...
          Jak nietrudno policzyć, litr na każdą setkę daje przy średniej rocznej przejazdów na poziomie 15tys. km 150litrów paliwa.
          Pomnożyć razy 5zł i wychodzi rocznie 750zł.
          Wolałbym, żeby taka kwota zostawała mi w portfelu niż miałbym ją wywalać w błoto, bo komuś przy pisaniu oprogramowania smyknął się paluszek i w ciąg liczb zamiast 0 wpisał 1.

          Komentarz


          • #6
            Trzeba zagazowac woz, zaczac wiecej jezdzic i bedzie taniej niz przed zagazowaniem
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Idac tym tropem mozna tez spisywac stan wodomierza przed i po porannym prysznicu i potem sprawdzac na forum ile wychodzi innym i czy przypadkiem po wymianie "sluchawki" na nowa zuzycie nie wzroslo.
              albo spisywac konsumpcje masla per kanapka.
              Jak dla mnie wszystkie te dyskusje o spalaniu sa smieszne.

              Ale jak widac rozne sa gusta na forum.
              Powered by R-Performance

              Komentarz


              • #8
                W takim razie idąc jeszcze dalej to będąc w hotelu i wychodząc z pokoju trzeba zostawić odkręconą wodę, włączone wszystkie lampy, klimatyzator i od razu ogrzewanie... W końcu zapłacone.

                Komentarz


                • #9
                  Biorąc pod uwagę grupę vw i słynną aferę dieselgate może być i tak, że nowe oprogramowanie w benzynach także jest w kierunku "ekologii" które niechcący zwiększa spalanie. Najlepiej dowiedz się w serwisie co Ci wgrali.
                  180km / 300Nm

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X