Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd P334B00+ EPC - 1.4 TSI CHPA 140 KM, 12.2013

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd P334B00+ EPC - 1.4 TSI CHPA 140 KM, 12.2013

    Witam wszystkich forumowiczów.
    posiadam Skodę Octavie III prod. 12.2013 1.4 TSI 140 km CHPA, przebieg 99000 km.
    Podczas dłuższej trasy po przejechaniu ok 200-250 km wyskakuje mi Błąd EPC, silnik przechodzi w tryb awaryjny oraz spada moc (odcina turbinę). Błąd wyskoczył dwa razy po przejechaniu podobnej trasy.Przy jeździe lokalnej auto działa jak należy z pełną mocą.W ASO po błędzie wyszła usterka mechaniczna nastawnika turbiny. Diagnoza wymiana całego turbo.
    Proszę o opinię czy ktoś miał podobny błąd.
    pozdrawiam

  • #2
    Poszukaj, bo ktoś tutaj miał i opisywał podobny problem jeśli dobrze pamietam. Oczywiście dało się wymienić sam nastawnik, a nie całe turbo - zdjęcia były też do kompletu. Poza ASO naturalnie.

    Proszę, znalazłem Ustawnik turbiny 1.4 TSI 103kW EA211 CHPA 06/2013 - Octavia Club Polska
    Ostatnio edytowany przez teps; 38156.

    Komentarz


    • #3
      Tu jest opisane: Ustawnik turbiny 1.4 TSI 103kW EA211 CHPA 06/2013.

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za pomoc. Oglądałem ten post nawet komunikowałem się z tym forumowiczem.
        Z tym że temu gościowi urwał się nastawnik i wzywał lawetę, u mnie działa wszystko poprawnie, auto jeździ na co dzień. Ewidentnie błąd wyskoczył tylko przy pokonaniu ponad 200 km i może mieć to związek z temperaturą.Nie rozumiem tylko ASO dlaczego chcą wymieniać całą turbinę, czyżby wiedzieli o wadzie fabrycznej? W Autach produkowanych od 08.2014 wg opisu z ASO wymieniają tylko sam nastawnik, w starszych całe turbo.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X