Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stukanie z silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stukanie z silnika

    Mam problem. Wczoraj zaczęło mi stukanie (jakby klekotanie) w silniku. Pojawia się po włączeniu klimatyzacji. Jak wcisnę sprzęgło to przestaje stukać. przy wyłączonej klimatyzacji mozna powiedzieć, że nic nie słychać. Co to może być? Sprzęgło? dwumasa?

    Może to wina poduszki skrzyni biegów?

    Octavia 1.4 TSI z 2014 roku, przebieg 110 tyś.
    Ostatnio edytowany przez grzeg55; 42418.

  • #2
    Zapewne jesteś kolejnym nabywcą wadliwej tarczy sprzęgła temat "Terkotanie pedału sprzęgła" poczytaj, bo większość z Nas się z tym zmaga. A to co opisujesz miałem tak na początku, później zaczęło już stukać czy to na klimie czy bez

    Komentarz


    • #3
      Wymieniałeś sprzęgło?

      Komentarz


      • #4
        tak w przeciągu miesiąca 2 razy (razem z wysprzęglikiem, pompa sprzęgła itd), wszystko co możlwe dźwięk nie ustał i dalej się z nim zmagam

        Komentarz


        • #5
          Najfajniejsze jest to, że sprzęgło działa ok, nie trzeszczy itp. wibracji na samochodzie nie ma żadnych. Mechanik jak ruszył (przesunął w bok) taką jakby dźwignią (w dolnej części silnika po lewej stronie) to terkotanie ustaje. Wibracji na samochodzie brak.

          Komentarz


          • #6
            mógłbyś zrobić foto którą tą dźwignią ruszył ? Chętnie spróbuję to u siebie również sprawdzić. Co do wibracji itd to też nie mam, również sprzęgło działa jak należy. Ten temat to magia

            Komentarz


            • #7
              Może jest w Warszawie jakiś mechanik, który wie o co chodzi i by spróbował to ogarnąć? Nie chce mi sią na chybił trafił wymieniać części

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X