Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak wycieków - ubywa płyn chłodniczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak wycieków - ubywa płyn chłodniczy

    Panowie, gorąca prośba o pomoc, bo jestem na skraju załamania nerwowego...

    Moje auto to Octavia III kombi, 1.6 TDI DSG, napęd FWD. Przebieg nieco ponad 174k km, kupiony przy 150k z groszami. Serwisowany zawsze w ASO, bo auto było w leasingu. Po zakupie i przejechaniu około 1000km zaświeciła mi się lampka płynu chłodniczego - wszedł prawie cały baniak. Od tamtej pory, co 600-1000km, niezależnie od pory roku, płyn w magicznych okolicznościach ubywa. Nikt nic nie potrafi znaleźć i pisząc "nikt" mam na myśli, że naprawdę wszyscy wróżą z fusów: auto było kilka razy u Pana Rysia w Łomiankach (wymienił uszczelkę pod głowicą + planowanie), kilka jak nie kilkanaście godzin w ASO na Połczyńskiej w Warszawie, gdzie nie znaleźli nawet mokrej plamki (wymienili w końcu "w ciemno" korek od zbiorniczka a teraz jeszcze jestem umówiony na wymianę samego zbiorniczka). Full rozrząd był robiony przy 120k km w ASO zanim go kupiłem i faktycznie wg Pana Rysia było to widać po zakupie jak robił mi pełen przegląd pozakupowy co i jak.

    Z objawów, które pojawiły się dzisiaj, przy niższych niż upały temperaturach zauważyłem, że lekko kopci na biało po odpaleniu (ale ledwie jest to widoczne) co mogłoby wskazywać na uszczelkę + ma problemy z odpaleniem (rozrusznik).

    Proszę - HELP!!! Nie wiem czy mogę/powinienem dolać i jeździć czekając na Wasze pomysły czy już szukać nowej głowicy, a może najlepiej porzucić gdzieś na polu i nie przyznawać się do niego.

  • #2
    chłodnica recyrkulacji spalin - od tego bym zaczął poszukiwania ubytków płynu
    [center:8e1c38bf2b]Pomóż Kindze www.pomoz.eu [/center:8e1c38bf2b]


    [center:8e1c38bf2b]"Mów łagodnie i miej przy sobie gruby kij, a zajdziesz daleko." - Teodor Roosevelt
    [/center:8e1c38bf2b]
    Ona pochłania

    Komentarz


    • #3
      Zdemontuj kolektor ssący i zobacz czy komora spalania na głowicy jest wypłukana takie miałem objawy w kilku autach z ubytkami płynu jeśli tam będzie oki to uszczelka pod głowicą

      Komentarz


      • #4
        Dokładnie tak jak u mnie - poczytaj bo było w innym wątku (niepotrzebnie zakładasz nowy) Nie wiem jak jest w 1,6 ale u mnie w kolektorze ssącym jest chłodnica intercoolera która przeciekała. Też na początku wymieniałem uszczelki ipt. Napisz po naprawie czy to było to. Jak chłodnica intolerancja to prześlę nr. konta ;-)
        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

        Komentarz


        • #5
          W mojej Octavi 2.0 CKFC też ubywa.
          Czy to problem z wyciekiem na kolektorze ssącym?

          Komentarz


          • #6
            Witam, mam podobny problem. Już wymieniłem chłodnicę EGRu oraz pompę wody (przy okazji zrobiłem rozrząd 140kkm). Ostatnio samochód przez noc potrafi zgubić stan max min. płynu. Rano bardzo trudno odpala. Nie może normalnie zakręcić rozrusznik tylko w pół obrotu staje. Tak jakby w cylindrze był płyn. Dodam, że mechanik pierwsze co sprawdził to CO2 w płynie - i nic. Teraz jest lansowana teoria o uszkodzonym korpusie turbosprężarki. Pytanie czy w tym silniku w układzie dolotowym jest jakaś chłodnica np. intercooleru? Czy raczej stawiacie na pękniętą głowicę

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X