Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zassanie powietrza przy odkręcaniu korka wlewu paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zassanie powietrza przy odkręcaniu korka wlewu paliwa

    Możecie mnie oświecić, co może być przyczyną dźwięku zassania powietrza przy odkręcaniu korka wlewu paliwa? Przy ostatnim tankowaniu z prawie pustego zbiornika (temp. zewnętrzna 22 stopnie) zauważyłem, że korek musiałem odkręcić/zdjąć z oporem, a przy wyjmowaniu z wlewu usłyszałem dźwięk zassania powietrza. Precyzyjniej chodzi mi o przestrzeń, która wypełnia zbiornik paliwa podczas jego opróżniania - musi być wypełniana powietrzem bo inaczej zbiornik mógłby się zapaść/uszkodzić. Tylko którędy jest wyrównywane ciśnienie w zbiorniku w trakcie jego opróżniania w O3 1.4 TSI CZDA? W wielu autach robi to zaworek w korku wlewu paliwa. Czy jest związane z odpowietrzeniem zbiornika paliwa? Gdzie jest odpowietrznik w 1.4 TSI CZDA z 2016r. - w korku wlewu paliwa czy głębiej?

  • #2
    Przyczyną jest wytworzenie się podciśnienia w czasie opróżniania zbiornika . Zjawisko nie powinno mieć miejsca . Zbiornik powinien mieć odpowietrzenie ( poszukaj w Etce ) dla swojego modelu .
    Urządzenia proste typu kosiarka , pilarka mają odpwietrzenie w korku .

    Komentarz


    • #3
      Dzięki Kot72
      Może wiesz, gdzie w OIII CZDA zamontowany jest zbiornik z węglem aktywnym i zaworem odpowietrzania? Widziałem w sieci, jak to wygląda i przejrzałem komorę silnika i nie znalazłem go.
      Mam też VCDS, sprawdziłem i nie ma żadnego błędu ale nie mogę uruchomić testu zaworu. Ktoś wie, jak uruchomić ten test?

      Komentarz


      • #4
        Jak jest gorąco, to zawsze "syknie" - w każdym samochodzie tak miałem. Upał ma swoje prawa. Przy tankowaniu, żadnych problemów z odbijaniem, ale przy odkręcaniu - syczy.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Moj kurak ma przejechane dopiero 28kkm i od poczatku ma przy odkreceniu zassanie powietrza. Uwydatnia sie to tym bardziej jak jest cieplo. Ja tak mam , ze zawsze tankuje full i jezdze do rezerwy.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za wszystkie odpowiedzi, już jestem spokojniejszy.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis
              już jestem spokojniejszy.
              jeździć i nie przejmować się....
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X