Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[03 1.4 TSI CHPA] Dziwne zachowanie na wysokim biegach przy wciśniętym max gazie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [03 1.4 TSI CHPA] Dziwne zachowanie na wysokim biegach przy wciśniętym max gazie

    Panowie mam taki problem:

    Octavia III 1.4 TSI - 140 km - przebieg 65 tys km.

    1. Zdarza się że podczas zmiany biegu pedał jakby na chwilkę zostawał pod butem.

    2. Jak wrzucam wsteczny to słyszę jakby "jechało po zębach" i muszę wycofać lewarek i ponowić . Oczywiście auto stoi ponad 5 sek na postoju ze wciśniętym sprzęgłem i hamulcem a pomimo to słychać i czuć na drążku ten paskudny efekt. Nie jest zawsze ale spokojnie 3-4 razy dziennie to mi się zdarza.

    3. Na 4 biegu czy na 5 czy na 6 biegu - obroty 2000 - wciskam gaz do końca auto wyrywa do 2100 obr i nagle jakby obroty na chwile stawały i potem znowu jedzie i przyspiesza normalnie.Jakby był lag. Obroty nie wzrastają jak to ma w przypadku ślizgającego sprzęgła - po prostu jakby chciał wyrwać a nagle idzie normalnie. Dzieje się to tylko na 4-5 i 6 biegu. Na niższych ciągnie jak dzik.

    Czy to to już koniec sprzęgła ? Czyżby już przy obciążeniu nie jest w stanie przenieść momentu obrotowego ? Czy to "jechanie po zębach" to efekt słabego rozprzęgania sprzęgła ?
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X