Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprawność amortyzatorów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sprawność amortyzatorów

    Witam.

    Na pierwszym obowiązkowym przeglądzie wyszło mi, że sprawność amortyzatorów przód to L:56 i P:49%, a tyłu L:63 i P:54%. Kontroler stwierdził, że to zdecydowanie za mało jak na 3 letnie auto. Generalnie parametry w normach. Pytanie czy jest sens to zgłaszać do ASO?
    Koła 225/45 R17 (TERON).
    Załączone pliki

  • #2
    Witam. Miałem to samo z tymi amortyzatorami , tylko że moja ma niecałe 2 lata 50.000 km i była jeszcze na gwarancji , walczyłem z trzema ASO i wszędzie mówili że nie wymienią bo według nich trzymają parametry.
    Paweł

    Komentarz


    • #3
      Przy tym profilu kół duże znaczenie będzie miało ciśnienie w kołach podczas pomiaru i jakość/prawidłowa kalibracja maszyny do sprawdzania.
      Ja bym do ASO nie pojechał.

      Komentarz


      • #4
        Moze i tak, ale moj 12 letni Asterix mial pod 70% na obu kolach z amorami o przebiegu 280kkm......

        Komentarz


        • #5
          W O3 amory się pocą co pewnie może skutkować szybszym zużyciem się

          Komentarz


          • #6
            Dokładnie w O III amory się pocą , tylko,że jak ja zauważyłem pocenie to moje amory miały coś koło 70 % pojechałem do diagnosty, a on mi powiedział,żeby ich nie wymieniać bo nowe będą mniej tłumić i faktycznie od zauważenia pocenia jeżdżę już rok i co 2 miesiące je sprawdzam , sprawność się nie pogarsza, wycieków nie widzę, więc jeżdżę ,ja bym pojechał na inną stację koszt badania coś koło 20 zł , zgłosisz w ASO i jak masz gwarancję to pewnie będą ci udowadniać,że jeżdzisz po dziurach i uszkodziłeś amorka

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X