Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obroty 1100 po wrzuceniu biegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Obroty 1100 po wrzuceniu biegu

    Dzień dobry,
    Pojawił się problem z obrotami po wrzuceniu biegu. Podczas dojeżdżania do świateł na biegu obroty utrzymują się na około 900 - 1000, po zatrzymaniu samochodu zawsze spadały do około 800. Teraz po zatrzymaniu cały czas mam 1100, ale tylko gdy mam wrzucony bieg ( jedynkę, dwójkę albo inny) po wysprzęgleniu obroty spadają, po wrzuceniu biegu wracają na 1100. Samochód czy zimy czy ciepły bez różnicy, akumulator sprawdzany. Wcześniej działo się to sporadycznie, teraz coraz częściej. Niekiedy pomaga wrzucenie na luz, odczekanie chwili. Wypalanie DPF-a na pewno to nie jest bo na luzie nie mam objawów. Samochód Octavia 3 1.6 TDI.

  • #2
    Może sprzęgło nie do końca rozłącza?
    Powered by R-Performance

    Komentarz


    • #3
      Sprzęgło raczej nie. Wygląda to tak, że podjadę do świateł wrzucę jedynkę obroty wskakują na 1100, wrzucę piątkę to samo. Trzymam cały czas wciśnięte sprzęgło, wrzucam na luz obroty spadają, ciągle trzymając sprzęgło. Dzisiaj doszło do tego jeszcze podniesienie płynu chłodniczego, tylko do zgrzewu ale się podniosło i nie spada.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez fidowawa1 Zobacz wpis
        Sprzęgło raczej nie. Wygląda to tak, że podjadę do świateł wrzucę jedynkę obroty wskakują na 1100, wrzucę piątkę to samo. Trzymam cały czas wciśnięte sprzęgło, wrzucam na luz obroty spadają, ciągle trzymając sprzęgło. Dzisiaj doszło do tego jeszcze podniesienie płynu chłodniczego, tylko do zgrzewu ale się podniosło i nie spada.
        hmm które miejsce tego opisu nie pasuje do sytuacji gdy sprzęgło nie do końca rozłącza?
        Powered by R-Performance

        Komentarz


        • #5
          Pod pedałem sprzęgła zauważyłem delikatny wyciek płynu. Pewnie coś się zaczyna dziać, dziękuję za podpowiedź.

          Komentarz


          • #6
            Pompka sprzegla do wymiany, jest pod pedalem lub w okolicach

            Komentarz


            • #7
              Witam,
              Pompa sprzęgła wymieniona, sprawdzany wysprzęglik, obroty nadal wskakują na 1100, twierdzą że tak ten typ ma...

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X