Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Siłowniki klapa bagażnika

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Siłowniki klapa bagażnika

  Witajcie
  Od paru dni zauważyłem iż w moim liftbacku dziwnie otwiera się klapa , tzn. ciężko się podnosi a łatwo opuszcza . Już z pewnej wysokości zamyka się sama. Pewnie to siłowniki klapy. W marcu zbliża się 4 rok eksploatacji . Pytanie czy takie siłowniki podlegają wymianie gwarancyjnej ( gwarancje mam na 4 lata ) , czy tak jak amorki zawieszenia podlegają zużyciu eksploatacyjnemu i nie będą chcieli wymienić ?

 • #2
  Witaj.
  Moje wytrzymały niepełne 6 lat, także w liftbacku, jak zrobiło się ostatnio zimniej to symptomy o których piszesz nasiliły się i nie czekałem aż klapa spadnie mi na głowę, więc - nie mając już gwarancji - zakupiłem zamienniki firmy Krosno, na znanym portalu aukcyjnym, znajdziesz je pod nazwą Siłowniki klapy bagażnika Skoda Octavia III, koszt 80 zł za parę.
  Demontaż starych i montaż nowych jest banalny, należy się tylko zaopatrzyć w płaski śrubokręt do wysunięcia metalowych blaszek mocujących siłowniki na trzpieniach i pamiętać, że klapa już po zdjęciu pierwszego siłownika nie będzie się sama trzymała w pozycji otwartej.
  Czy ASO wymieni na gwarancji czy uzna to za zużycie eksploatacyjne to nie wiem, zawsze możesz spróbować zgłosić. Daj znać co zadecydowałeś.
  Pozdrawiam,


  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

  Komentarz


  • #3
   Miałem w dniu dzisiejszym przegląd zaplanowany. Zgłosiłem przy okazji problem z klapą bagażnika. Przy odbiorze auta dostałem informację iż jeden siłownik jest do wymiany. Został przez nich zamówiony i będzie wymieniony na gwarancji.

   Komentarz

   POWRÓT NA GÓRĘ
   Pracuję...
   X