Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia biegów, poduszka pod nią i sprzęgło.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzynia biegów, poduszka pod nią i sprzęgło.

    Zakupiłem Octavke wreszcie i w sumie chyba jest OK. Oczywiscie posiada standardowe dolegliwości czyli szum przy skręcie w lewo ( podobno poduszka pod skrzynią albo jej regulacja) , terkoczące sprzęgło (z tym gorzej ale po przeczytaniu dziesiatków postów przestałem sie przejmowac). Zastanawia mnie jednak skrzynka biegów. Chodzi normalnie, biegi spoko jak trzeba jednak po zdjeciu nogi z gazu czyli jakby odciażeniu skrzyni, slyszę jej delikatny świst. Czyżby poczatek konca łożysk w srodku? Gdzieś przeczytałem o połaczeniu tego dzwięku z wada poduszki właśnie pod skrzynką, że niby jakieś naprężenia. Ale to wydaje mi sie ciut naciagana teza. Choć kto wie. I jak tymi dwoma przypadłościami pierwszymi sie nie przejmuję tak tym delikatnym świstem (nie zawsze ale jednak) ciut się martwię. Na teraz planuję zmienić olej w skrzynce. Oczywiście w ASO twierdzą że sie go nie zmienia . Jednak ja będę niepoprawny i chyba go na początku zmienię, nie zaszkodzi. Doczytałem , że powinienem poszukać oleju VW G052512A02 lub VW G0555... nie pamietam dokladnie. I co o tym myslicie? Przebieg 148kkm

  • #2
    Zamieszczone przez aro333 Zobacz wpis
    Jednak ja będę niepoprawny i chyba go na początku zmienię, nie zaszkodzi.
    Tu bym nie był taki pewien... Dawno temu mój ojciec miał Polo i też stwierdził, że wymieni olej w skrzyni - tak pro forma. Po wymianie to dopiero zaczęło świszczeć... A auto i tak jeździło bez problemowo jeszcze dobre kilka lat.
    Pytanie o sens tej wymiany oleju... Na świst na pewno nie pomoże, bo nie wierzę, że olej stracił swoje właściwości po 5-7. latach i 150tys. km.
    Ja bym póki co jeździł aż do ewentualnego nasilenia się obajwów.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X