Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Haldex 5 generacji - naprawa regeneracja Octavia III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Haldex 5 generacji - naprawa regeneracja Octavia III

    Mam nadzieję, że dziś zakończyła się moja przygoda z awarią haldex.

    Awaria powstała 5.12.2019. Wiele osób obstawiało że wyciek oleju pochodzi z tulei bądź jest to płyn hamulcowy – też miałem taką nadzieję. Okazało się, że olej był wydmuchiwany przez przewody odpowietrzające u góry haldexu.
    Nowy haldex w salonie to koszt 18000 zł! Regeneracja 3500-4500 zł (rok gwarancji). Regeneracji podjęła się firma Em-Ka Auto Sławomir Zajączkowski z Łodzi (Gałków Duży). U mnie ze względu na stwierdzone duże szkody kwota 4500 złotych.

    Hadlex wymontowany u mnie przez mojego mechanika i wysłany kurierem 12.12.2019 (kurier w cenie imprezy). Przez cały czas trwania naprawy kontakt telefoniczny i mailowy bardzo dobry. 18.12 dostaję fakturę do opłacenia 4500 złotych, która następnego dnia opłacam paczka zostaje odesłana. Niestety trafia ona do mnie 30.12 przez błędnie wpisany adres do mnie (nie mogłem odebrać jej nawet osobiście przez niezgodność danych).

    Samochód odbieram 2.12.2020 robię nim max 30 km i okazuje się, że pod samochodem mam plamę oleju. Olej pochodzi z pompki przy haldexie która się odkręciła – brak śrub. W dniu dzisiejszym (7.12.2020) przyjeżdża mechanik z Łodzi, który przykręca element, uzupełnia poziom oleju.

    W haldexie i dyrefencjale wymienione łożyska, tuleje wszystko wyczyszczone i złożone. Gwarancja rok.

    Wspomnę jeszcze, że komplet płynów i olejów wymieniany był przeze mnie na przełomie 10/11.2019.

    Poniżej załączam zdjęcia z demontażu, naprawy oraz montażu.
    Załączone pliki
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

  • #4
    wyciek oleju zaraz po regeneracji i montażu
    Załączone pliki
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    Komentarz


    • #5
      Co było przyczyną takiego zużycia łożyska, brak oleju, wada łożyska? czy może mechanik przy wymianie oleju wlał olej od haldexa do tylnej przekładni i na odwrót. Widziałem już przekładnię zniszczoną przy takiej operacji ( wałek atakujący i koło zostało dosłownie zmielone ). Zastanawia mnie to zużycie łożyska na wałku atakującym, nie słyszałeś dziwnych odgłosów z tylnego napędu ? tam już od jakiegoś czasu musiał pojawić się luz, świadczy o tym rudy osad ( woda z olejem )
      CZARNA O3 VRS TDI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=82482

      Komentarz


      • #6
        Zamieszczone przez Marcin..1985 Zobacz wpis
        Co było przyczyną takiego zużycia łożyska, brak oleju, wada łożyska? czy może mechanik przy wymianie oleju wlał olej od haldexa do tylnej przekładni i na odwrót. Widziałem już przekładnię zniszczoną przy takiej operacji ( wałek atakujący i koło zostało dosłownie zmielone ). Zastanawia mnie to zużycie łożyska na wałku atakującym, nie słyszałeś dziwnych odgłosów z tylnego napędu ? tam już od jakiegoś czasu musiał pojawić się luz, świadczy o tym rudy osad ( woda z olejem )
        Olej wymieniany był przy mnie i kupiony przeze mnie wg katalogu tak że to odpada.
        Tak że zostaje albo zużycie przez poprzedniego właściciela albo wada łożyska.

        Co do odgłosów lekki szum dochodził ale z racji że to pierwszy mój samochód z 4x4 nie łączyłem tego z żadną awarią. Dobiero jak się posypało i 3x zblokowało mi tylne koła wyszło że coś jest nie tak. Jak na razie zrobione prawie 800km chodzi ładnie ale cały czas mam wrażenie że lekko szumi. Byłem w salonie skoda powiedzieli że nie ma nic niepokojącego, że taka uroda (a fakt jestem pedantyczny jeśli chodzi o stan wizualny i mechaniczny - może z tego to wynika)
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        Komentarz


        • #7
          Nic nie powinno szumieć, chyba że to (bez urazy) opony

          Co do oleju - pamiętaj żeby lać odpowiedni i za każdym razem jak będziesz zmieniał w sprzęgle to koniecznie wykręcaj pompkę i wyczyść filtr plastikowy.

          Swoją droga to niezła sieczka
          Mr Haldex - jak umiem to zawsze pomogę.
          www.awdcarparts.com

          Komentarz


          • #8
            A jak wymieniałeś olej jaką miał barwę? Nie było nic niepokojącego?
            No i co poprzedni właściciel mógł zrobić nie tak, żeby aż tak się posypało?

            Znam tematy gdzie wlewa się gęstszy olej na "wyciszenie" szumów i działa póki działa, jak się rozsypie "to już nie mój problem" ...
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X