Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcie koła przy lekkim skręcie - Octavia III 1.6 110KM 2016

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tarcie koła przy lekkim skręcie - Octavia III 1.6 110KM 2016

    Witam Koledzy Po Skodzie, to mój pierwszy post, liczę gorąco na opinie/pomoc!
    Otóż kupiłem 2 miesiące temu autko, moja Skoda ma 100 tys. na liczniku, rocznik 2015, na gwarancji w ramach program Dasweltauto.

    Niestety jest coś co bardzo denerwuje mnie przy jeździe - przy delikatnym skręcaniu (od zaledwie kilku stopni do 90 st ) wyłącznie w lewo w kabinie słyszę taki dźwięk tarcia. Jakby ocierało coś w nadkolu. Jest to szczególnie słyszalne przy dodawaniu gazu, głównie na mniejszych obrotach, kiedy rozwijam prędkość (2-3 bieg) ale generalnie w trakcie jazdy przy każdym skręcie. Poniżej link do filmiku gdzie to słychać.

    Auto było po zakupie w ASO na przeglądzie ogólnym, wymianie płynów, a przy okazji wymienione były tarcze i klocki z przodu (po zgłoszeniu tego dźwięku). Niestety to nie tarcze, po wymianie jak było tak jest. W Aso poinformowali, że to być może poduszki amortyzatora silnika (jeśli dobrze zapamiętałem) a z tym to walka z wiatrakami, bo taka uroda Skody że przy tym przebiegu będzie przy skręcie trzeć.
    Czy aby na pewno?!? Z góry wielkie dzięki za sugestie, rady. Co to jeszcze może być? Czy może ktoś miał podobne doświadczenie?

    https://youtu.be/APhrTIFAcn8

  • #2
    A czy to przypadkiem nie będzie podchodziło pod ten temat?

    Odgłos z silnika/ukł. kierowniczego przy skręcie w lewo - Octavia Club Polska

    Komentarz


    • #3
      Dzięki Chris11, faktycznie wątek ze względu na wielość takich przypadków zdaje się potwierdzać opinię z ASO. Możliwe, że była mowa o poduszce skrzyni biegów..
      Tylko tu mi powiedzieli, że "ten typ tak ma", problem prawdopodobnie wróci, i choć można wymienić, to lepiej się przyzwyczaić.

      Tak edit - ciekawostka. Dzisiaj w ciągu dnia we Wro trochę cieplej, i szuranie jakby zelżało. Czy to może mieć wpływ?

      No nic, sprawdzę w innym ASO czy u mechanika adresując konkretnie temat poduszki. Jak będę miał info, podzielę się.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X