Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Terkotanie na biegu jałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Terkotanie na biegu jałowym

    Witam,
    jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.
    znalazłem podobne tematy ale na żadnym nie było przyczyny usterki dlatego zakładam ten post
    posiadam Octavie 1.4TSI 140km 2013r ​​​​od jakiś 3 miesięcy ma przejechane 200tys od razu po zakupie zastałe wymieniony rozrząd i po jakimś czasie usłyszałem terkotanie pod maską na biegu jałowym po wciśnięciu sprzęgła lub delikatnym ruszeniu gałki biegu tak jakbym chciał go wbić bez wciśniętego sprzęgła hałas ustępuje , nie zawsze to się dzieje i nie ma tu znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Do tego po puszczeniu sprzęgła wskazówka obrotów dziwnie się podnosi i opada, jeżeli puszczę sprzęgło bardzo szybko wskazówka ani drgnie.
    Najlepiej pokażą to filmiki które nagrałem.



    Z góry dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowany przez szafaszafa; 50623.

  • #2
    Nie ma innej możliwości jak wyjęcie skrzyni i sprawdzenia wszystkiego. Być może jest luz na wałku sprzęgłowym.

    Komentarz


    • #3
      Jest to niegroźne ale może być denerwujące. W mojej O3 zaczęło terkotać przy przebiegu 75kkm. Teraz mam najechane 164kkm i nic więcej się nie dzieje. Skrzynie te miały tę wadę, później było to poprawione. Niektórzy wymieniali skrzynię na inną i problem powracał więc przed wymianą warto sprawdzić jaką skrzynię kupujesz. Czy jest to nowa po regeneracji czy nowa z wyeliminowaną usterką. Temat znajdziesz na forum. W każdym razie można z tym żyć

      Komentarz


      • #4
        Aha jeśli chodzi o obroty, ktore delikatnie podskakują przy puszczaniu sprzęgła to jest to wspomaganie przy ruszaniu żeby samochód nie zgasł. Tak ma być.

        Komentarz


        • #5
          dzięki za odpowiedzi teraz już jestem spokojniejszy.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X