Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z obrotami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z obrotami

    Panowie walczę ostatnio z wysokimi obrotami. Silnik dogrzany bo po wyłączeniu dmuchawa potrafi pracować jeszcze z 10 minut. Dodatkowo zauważyłem (załączam zdjęcia) że klimatyzacja wyłączona a na wyświetlaczu pokazuje jako by niby była włączona. Ktoś ma jakieś sugestie ?
    Załączone pliki

  • #2
    Klime masz na 0 więc nie chodzi, obroty rosną bo pewnie DPF próbuje sie wypalac, sprawdz jak rosną obroty czy chwilowe spalanie rośnie, po zgaszeniu wiatrak chodzi żeby wystudzić obieg żeby nie doszło do samozaplonu bo dpf się nagrzewa powyżej 600 stopni

    Komentarz


    • #3
      u mnie sie to objawia obrotami tyćke pod 1000. spalanie większe na jałowym biegu tak około 0.6l na chwilowym i wentylator działa na pełnych obrotach, jak już się wypali dotykasz pedał gazu i obroty spadają i wtedy można wyłączyć silnik. Ten opis jest jak już wiem że się wypala pod domem i czekam na zakończenie. A jak za wcześnie się wyłączy silnik wentylator potrafi chodzić dość długo po wyłączeniu silnika.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Widmo86 Zobacz wpis
        u mnie sie to objawia obrotami tyćke pod 1000. spalanie większe na jałowym biegu tak około 0.6l na chwilowym i wentylator działa na pełnych obrotach, jak już się wypali dotykasz pedał gazu i obroty spadają i wtedy można wyłączyć silnik. Ten opis jest jak już wiem że się wypala pod domem i czekam na zakończenie. A jak za wcześnie się wyłączy silnik wentylator potrafi chodzić dość długo po wyłączeniu silnika.
        A jak proces zostanie x razy i nazbiera się ok 26g w dpfie sadzy to powinno wywalic blad. Niestety vagi nie posiadają kontrolki pokazujacej wypalanie się dpfu

        Komentarz


        • #5
          Ale jak by to był DPF to jak przerwę proces czyli wyłączę silnik i zapalę go ponownie to znowu od razu zacznie wypalanie ? Wentylator nie zawsze się włącza. Jeżdżąc np. po mieście i wyłączając silnik 5 razy pod rząd zawsze taka sytuacja z obrotami.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X