Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zły olej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zły olej

    Cześć, mam pewien problem. Posiadam Skode Octavie 3 FL 1.6 TDI z 2017 roku. Dokonałem ostatnio wymiany oleju jednak dopiero teraz zauważyłem sprzątając w garażu że wlałem zły olej.
    Mianowicie kupiłem i wlałem Castrol 5w 30 c3 który jest przeznaczony do normy VW 505 01 a w mojej skodzie jest norma VW 507 00.
    Co powinienem teraz zrobić:
    -jeździć obserwować?
    -wymienić po raz kolejny olej?

    pozdrawiam i z góry dziękuję za porady

  • #2
    Jak masz podane normy oleju:
    - wszystkie ..W/....
    - normy VW
    to powinieneś się ich trzymać.

    Zwłaszcza norm podanych dla VW. Jeżeli dla desela masz złą normę VW - ja bym wymienił na dobry.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Nie popadaj w paranoje. Mialem 1.9CDTI nieraz zdarzylo sie zalac olej bez normy i nie bylo problemow. Nigdy nie bylo problemow a zrobilem nim 195kkm.

      Komentarz


      • #4
        Jak dla mnie to normy są po coś podawane.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Jak pisalem- nie przesadzaj, gdyby stosowal do nascie , dziesiat razy, to mozna by szukac dziury w calym, ale nie po jednorazowym zalaniu.
          507 i C3 sa olejami niskopopiolowymi, tyle, ze podawanym wg innej normy.
          Popatrz tu, jak kots ma troche rozsadku to posklada fakty- I. Normy olejowe VAG
          I zagadka- dlaczego jak serwisuje /jeszcze.../ w serwisie swoje 1.4TSI to interesuje ich tylko czy olej ma norme 507?? Co wg tabel ma wspolnego z TSI, oprocz tego, ze jest longlife?
          Potem zawsze mozesz wrocic na forum Vectry czy Alfaholikow gdzie jest chyba najwieksze omowienie tematu.

          Komentarz


          • #6
            Słowo klucz to "niskopopiołowy". Jak mi powiedziano w ASO Skody, auto było homologowane na czystość spalin z olejem VW507 i nie mogą zalać innego oleju. Poza salonem spokojnie można zalać do silnika 504 czy 505.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X