Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne dźwięki w samochodzie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwne dźwięki w samochodzie

    Witam,
    Po zakupie samochodu (Octavia 3 FL 2019 1.5 DSG) praktycznie po pierwszym 1000 km pojawiły się dziwne dźwięki, a mianowicie:

    1 ) wibracja, rezonans dobiegający z prawej strony jakby z okolic podszybia/kratki nawiewu.
    Moje obserwacje: najczęściej pojawia się z rana, jak samochód jest zimy i nie stał w słońcu, po postoju samochodu w słońcu i dobrym nagrzaniu dźwięki pojawiają się rzadziej. Jadąc po kostce brukowej słuchać brzęczenie cały czas.

    2) skrzypienie dobiegające z tyłu samochodu, trudne do zlokalizowania. Pojawia się wyłącznie w początkowych stadiach jazdy, przy ruszczaniu z miejsca oraz na wybojach jak autem buja. Bujanie autem na postosju nie wywołuje dźwięku. Jak się gorąco i auto postoi w słońcu dźwięk się nie pojawia.

    Co zrobiłem:
    - uszczelki drzwi nasmarowane
    - zamki drzwi nasmarowane silikonem w sprayu
    - uchwyty metalowe (uszy), w które wchodzi zatem drzwi próbowałem oklejać taśmą izolacyjną
    Nic nie pomogło na problemy.

    Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym ?


  • #2
    1) a to nie kratka nawiewu? W O III to słabo zrobione i grzechocze
    2) zaczep oparcia tylnej kanapy?
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
      1) a to nie kratka nawiewu? W O III to słabo zrobione i grzechocze
      2) zaczep oparcia tylnej kanapy?
      Zaczep oparcia sprawdzałem - ze złożonym siedzeniem dźwięki również dochodzą.
      Kratka nawiewu - jak można to zweryfikować ? Da się coś z tym zrobić ?

      Komentarz


      • #4
        Kratki ludzie reklamowali na gwarancji.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          No niestety O3 raduje nas niespodziewanymi dźwiękami , ja długo zmagałem sie z rezonansem pod kierownicą , co przegląd zgłaszałem to do ASO , ze cos brzęczy przy przyśpieszaniu w zakresie 1,5 do 2,5 rpm ... Nic nie znaleźli , dalej bzyczało . W końcu sam na to trafiłem , ze była to rurka od klimatyzacji ( ta gorąca) wyszła z takiego zaczepu i sobie brzęczała.

          Z nawiewem z prawej strony tez to mam , na kostce cos dzwoni po prawej stronie od pasażera , jakby kratka od nawiewu , ale nie wiem jak to samemu poprawić .
          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

          Komentarz


          • #6
            U mnie coś drgało z prawej strony, w okolicy drzwi pasażera, na nierównej drodze, głównie przy skręcie w prawo. Ostatnio przypadkiem doszedłem do tego, że to wajcha od regulacji wydajności fotela. Miała luzy.

            Komentarz


            • #7
              Wysokości a nie wydajności.

              Komentarz


              • #8
                Zeby uzyskac wysokosc fotela musisz uzyc wydajnosci organizmu i to sie razem uzupelnia....

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X