Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zaparowany przedni reflektor

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zaparowany przedni reflektor

    witam właśnie dziś wymieniłem kostkę stacyjki z tych samych powodów co powyżej kolega miał, to znaczy po odpaleniu samochodu i włączeniu wstecznego zanikały mi prądy i auto gasło, nie zdarzało mi się to na początku często ale teraz doszło do praktycznie codziennie kilkakrotnego włączaniu wstecznego i kręceniu stacyjką. Wymiana kostki pomogła. Jestem świerzo po wymianie więc jak ktoś miał by pytania to pisać, chociaż to bardzo prosta czynność. pozdrawiam.
    Był:
    Seat Toledo 1,9 TD
    Renault Clio 1,9 dTi
    Rover 75 2.0 CDT
    Jest
    Octavia 1,9 TDI L&K

  • #2
    Zaparowany przedni reflektor

    Witajcie !

    Dziś, po średnim deszczu, i zmiennej pogodzie, zauważyłem w przednich reflektorach, zaparowane szkło.

    czy to normalne ? czy można to reklamować- skutecznie ? może też tak macie ?

    A
    Załączone pliki
    Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
    Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
    Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

    Komentarz


    • #3
      Bogol, para w środku oznacza wilgoć dostającą się do środka, czyli źle uszczelnioną lampę. Wg mnie powinieneś z tym jechać skoro jest to nowy samochód, na który masz gwarancję producenta. Ja tak miałem u siebie w prawym przednim kierunku, bo miał delikatne pęknięcie (rysę) i tamtędy wilgoć się dostawała. Kupiłem zamiennik za jakieś 20 czy 30 zł i mam spokój :diabelski_usmiech
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        Mialem tak pierwszego dnia po odbiorze, troszeczke mniej niz u ciebie, co ciekawe ten sam klosz.
        Ale po dzisiejszej deszczowej trasie nic nie parowalo, bede obserwowac, jak sie powtorzy to wracam do salonu
        Black magic

        Komentarz


        • #5
          Uuuu to jest usterka dla serwisu na gwarancji. Cały klosz do wymiany.

          Komentarz


          • #6
            Mi się raczej wydaje że cała lampa, bo ciężko będzie wymienić klosz w takiej lampie.
            Octavia 3 - 1.4TSI

            Komentarz


            • #7
              Panowie, niedawno w swojej O1 wymieniałem całe lampy, bo gdzie nie spytałem, to mówili, że jak klosz plastikowy to praktycznie niemożliwe żeby nie uszkodzić odbłyśnika przy rozklejaniu więc przy plastikach wymienia się całe lampy. Chyba, że w ASO mają jakieś cudowne technologie :twisted:
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • #8
                Bogol,

                Zdecydowanie reklamuj w ASO, ja swoją użytkuje od maja i nie miałem jeszcze takiego efektu, także to na pewno nie jest normalne.
                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                Komentarz


                • #9
                  Nie wiem czy reklamacja będzie uznana, w ASO jest TPI odnośnie parowania reflektorów i patrząc na Twoje zdjęcia pewnie powiedzą, że to normalne prawa fizyki.

                  Komentarz


                  • #10
                    paskuda, prawa fizyki prawami fizyki, ale jeśli klosz reflektora jest zaparowana od środka, to znaczy, że reflektor jest źle uszczelniony, a to IMHO podlega reklamacji na gwarancji...Bogol, ja proponuję udać się do ASO mimo wszystko, bo tak to się nie dowiesz czy zrobią to na gwarancji czy nie
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • #11
                      Ciekawe jak ta wilgoć wpływa na trwałość układu pozycjonowania reflektorów?
                      Skoda powinna to uwzględnić.

                      Komentarz


                      • #12
                        Przednie reflektory nie są hermetycznie szczelne są w nich konstrukcyjne odpowietrzniki,
                        więc jest ciągła recyrkulacja powietrza i przy dużej wilgotności powietrza może pojawić się taki efekt. TPI jest opisane, że jeśli zbierają się we wnętrzu całe krople to należ wymieniać.
                        Przerabiałem ten temat w swojej O2FL. Przez 2 lata zaparowały reflektory jedn jedyny raz.

                        Zamieszczone przez rafiki
                        paskuda, prawa fizyki prawami fizyki, ale jeśli klosz reflektora jest zaparowana od środka, to znaczy, że reflektor jest źle uszczelniony, a to IMHO podlega reklamacji na gwarancji...Bogol, ja proponuję udać się do ASO mimo wszystko, bo tak to się nie dowiesz czy zrobią to na gwarancji czy nie

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Bogol
                          czy to normalne ?
                          ASO odpowie, że normalne (tak odpowiada Fiat, podobno również Renault, Audi), ale jesli tak to powinno występować we wszystkich egzemplarzach.
                          Reklamuj, to nic nie kosztuje (oprócz nerwów). Jeśli tak ma być, to poproś o to na piśmie.
                          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                          Komentarz


                          • #14
                            Bogol, nie jest to normalne, Reflektor na reklamację.
                            Zobacz czy masz gumy pozakładane od wewnątrz.
                            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzisiaj przy okazji odbioru zimowek, zapytalem w salonie o to prarowanie, mam obserwowac i im zglosic jezeli znowu wystapi, nie jest to normalne i spokojnie zrobia to w ramach gwarancji.
                              Puki co tylko raz to zauwazylem.

                              [ Dodano: Wto 05 Lis, 13 19:57 ]
                              Bogol, zglosiles to juz?
                              Black magic

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja widzialem tydzien temu nowa RS na placu u dealera z zaparowanymi reflektorami (xenon). Nie wygladalo to za ciekawie.
                                Fakt, ze w moich okolicach pada juz caly tydzien niemal bez przerwy ale jakos dziwnym trafem obok staly inne O3 i reflektory nie byly zaparowane. Czyli wyglada na to, ze sa reflektory szczelne i szczelniejsze...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Reflektor reflektorowi nie równy w takim razie :wink:
                                  Octavia III RS 2.0 TDI CUPA

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Mnie również w pierwszy dzień użytkowania pojawiła się para wewnątrz na obu reflektorach. Wyglądała niemal idętycznie jak u Ciebie na zdjęciu (przy dolnej krawędzi). Zeszła jednak po paru godzinach i do tej pory się z tym nie spotkałem

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      No to kilka postów wcześniej przechwaliłem swoje xenony i dzisiaj przy bardzo brzydkiej pogodzie też mi zaparowały. Oba w identyczny sposób praktycznie na odcinku na którym jest pasek LED. Podjadę z tym do ASO ale jestem ciekawy czy przy takiej pogodzie będzie to w każdym egzemplarzu czy tylko w wybranych.

                                      Bogol W twojej O3 problem nadal istniej czy było to jednorazowo?
                                      jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        zauważyłem tylko raz.
                                        Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
                                        Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
                                        Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że szkła reflektorów są rozbieralne , szkło jest spięte kilkoma zapinkami na masę uszczelniającą (miękka).A w O2 były klejone.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            dzisiaj oglądałem SII FL i również miał zaparowane reflektory w okolicy świateł LED i w narożnikach przy atrapie. Widać ze jeżeli jest jakiś problem to będzie dotyczył obu tych modeli
                                            jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja w swoim też mam ten problem lewy przedni reflektor zaparowany do połowy. Po zapaleniu świateł i przejechaniu kawałka znika.
                                              Muszę sprawdzić czy dzisiaj znów będzie zaparowany ale rzeczywiście jest opisane w Instrukcji więc nie wiem jakie będą możliwości reklamowania tego w aso :evil:


                                              Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Możesz podać Ci jest napisane bo nie mam jeszcze auta i nie mam możliwości się z tym zapoznać?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  CirixX możesz sobie ściągnąć wersję elektroniczną ze strony - tak jakbyś chciał wcześniej poczytać :wink:

                                                  Poniżej fragment odnośnie parowania:
                                                  Reflektory mogą przejściowo zaparowywać od wewnątrz. Po włączeniu świateł dziennych, mijania lub drogowych w krótkim czasie powierzchnia szyby reflektora się osusza. Może się zdarzyć, że szyba reflektora będzie nadal zaparowana przy brzegach. Zjawisko to nie ma żadnego wpływu na trwałość lamp i reflektorów.
                                                  [ Dodano: Nie 15 Gru, 13 10:04 ]
                                                  Od tego jak pisałem powyżej para nie pojawiła się ani razu - mimo dość deszczowej pogody ostatnio W serwisie powiedzieli, że już nie powinno się pojawić a jeśli to żeby przyjechać do nich to na pewno się tym zajmą


                                                  Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X