Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poziom płynu chłodniczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak w temacie ubytki płynu chłodzenia - dziurawa chłodnica.
    Dziś podczas wymiany oleju silnikowego sprawdziłem spód auta.
    Widoczna plama na osłonie silnika oraz mokra obudowa wentylatora chłodnicy w jej dolnej części.

    Czy ktoś już miał przypadek dziurawej chłodnicy?

    Komentarz


    • Kurde i mnie też chyba czeka wymiana pompy , dziś alarm że brak płynu chłodniczego przebieg 109 tyś. Po stronie pompy widać wylany płyn a w ogóle to tak wygląda jakby wszystko było zintegrowane w jednym plastiku czyli też termostat. Czy można i jak długo tak jezdzić?

      Komentarz


      • Znalazłem pompę za 274 zł na portalu części 24. oczywiście nie oryginalna ale ich pompy to i tak badziew .

        Komentarz


        • poszukaj ja ostatnio na allegro kupiłem za 550zł orginał z całym termostatem znajomemu bo wymieniałem pamiętaj żę musisz wymienić pasek napędu pompy tak jest według technologi pasek w aso 100zł

          Komentarz


          • Kolego czy możesz podać dokładny numer nowej pompy którą założyłeś ?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez luker Zobacz wpis
              poszukaj ja ostatnio na allegro kupiłem za 550zł orginał z całym termostatem znajomemu bo wymieniałem pamiętaj żę musisz wymienić pasek napędu pompy tak jest według technologi pasek w aso 100zł
              a pamiętasz może od kogo kupowałeś? Może numer aukcji?

              Komentarz


              • niestety nie jutro sprawdzę nr orginału pompy to sobie wpiszesz na allegro i poszukasz

                Komentarz


                • Witam ponownie , kupiłem już cały komplet czyli pompa z termostatem , pasek i oringi ,koszt 770 zł. Spotkałem się z moim mechanikiem, który powiedział jednak że tą całą plstykową obudowę odkręca się i można wymienić samą pompę , która kosztuje raptem 100zł . Tak więc niepotrzebnie kupiłem cały zestaw, podejrzewam ,że cała naprawa mogłaby zamknąć się w kwocie 500zł z robocizną. Tak jak zwykle serwisy robią nas w konia (najlepiej wymienić całość bo łatwiej), dokładnie oglądałem tą pompę i rzeczywiście bez problemu można odkręcić samą pompę.

                  Komentarz


                  • w orginale sama pompa nie występuje tylko z termostatem

                    Komentarz


                    • Dziś jestem po wymianie pompy u mojego mechanika koszt 200zł i 2,5 godziny roboty. Z ciekawości rozebrałem starą część i muszę przyznać to jednorazówka, uszczelka między plastikową i aluminiową obudową jest klejona . Po prostu nie ma nawet żadnego wyżłobienia , przy ponownym montażu tej samej części jakiś pomysłowy mechanik mógłby kleić na silikon ale ja bym nie ryzykował. Reasumując pompę trzeba kupić nową i ogólnie wymiana nie jest skomplikowana choć na taką wygląda, u mnie cały koszt z wymianą wyniósł 900zł. A i jeszcze jedno w tej plastykowej obudowie znajdują się dwa termostaty.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis
                        Jak w temacie ubytki płynu chłodzenia - dziurawa chłodnica.
                        Dziś podczas wymiany oleju silnikowego sprawdziłem spód auta.
                        Widoczna plama na osłonie silnika oraz mokra obudowa wentylatora chłodnicy w jej dolnej części.

                        Czy ktoś już miał przypadek dziurawej chłodnicy?
                        Octavia 3 ma 2 chłodnice z przodu auta: chłodnica silnika, intercooler.
                        Widzę ślady płynu na dolnej obudowie wentylatorów.
                        W jaki sposób można sprawdzić która chłodnica cieknie?
                        Ostatnio edytowany przez mez2008; 44701.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                          Octavia 3 ma 2 chłodnice z przodu auta: chłodnica silnika, intercooler.
                          A chłodnica klimatyzacji gdzie jest?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis

                            A chłodnica klimatyzacji gdzie jest?
                            razem z chłodnicą silnika i intercoolerem ale nie ma wpływu na poziom płynu chodzenia

                            Komentarz


                            • Jak to "razem"? To są trzy chłodnice czy dwie?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                Jak to "razem"? To są trzy chłodnice czy dwie?
                                tazem są 3 sztuki:
                                - chłodnica silnika (płyn chłodzący) nie wiem czy jest to pierwsza od strony wentylatora / ów,
                                - intercooler (chłodzenie powietrza),
                                - skraplacz klimatyzacji (tam jest czynnik R134a lub nowszy) pierwszy od przedniego grilla auta.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                                  Octavia 3 ma 2 chłodnice z przodu auta: chłodnica silnika, intercooler.
                                  Szybo zmieniasz zdanie...

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                    Szybo zmieniasz zdanie...

                                    Skraplacz klimatyzacji wygląda jak chłodnica ale jest to inny układ.
                                    Jaka zmiana zdania, bo nie rozumiem?

                                    Komentarz


                                    • To teraz wszystko jasne! Nazwałeś rzecz poprawnie, a ja skraplacz miałem za chłodnicę. Przepraszam za zamieszanie.

                                      U mnie intercooler jest za silnikiem, więc z przodu akurat są 2 chłodnice, z czego jedna jest właśnie skraplaczem.

                                      Komentarz


                                      • A ja tylko powiem że Octavia 3 1.4 TSI ma razem 5 chłodnic.
                                        - chłodnica wody (silnik) 5Q0121251EM/ER
                                        - chłodnica niskotemperaturowa wody (drugi obieg turbina/chłodzenie kolektora wydechowego) 5Q012125EK/FB/GC/GG/HP
                                        - chłodnica klimy czyli skraplacz 5Q0816411AA/AH/AJ/AN/M/N
                                        - intercooler 04E145749B
                                        - mała chłodnica oleju 04E117021B/C/K




                                        Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

                                        algi
                                        O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                        Komentarz


                                        • Cześć! Niestety poziom płynu chłodniczego w moim Golfie MK7.5 jest bliski minimum...

                                          IMG_20190210_152241.jpg


                                          Auto ma przebieg 4100km. Niestety nie wiem czy tak było od nowości czy ubyło go.

                                          Mogę dolać: Płyny samochodowe - Sklep Selgros24.pl

                                          Czy musi być koniecznie coś opisem G13 / VW TL 774-J ??

                                          Komentarz


                                          • Na taką dolewkę to możesz nawet wody demi dolać moim zdaniem. Ten z linku też się nada.

                                            Komentarz


                                            • Wiesz co ziom - u mnie też było na min - właśnie dolałem ale to już nie pierwszy raz - za niedługo pewnie znowu będzie poniżej - myślę, że ten typ tak ma- co byś nie dolał będzie ok - nawet wodę demineralizowaną - żadnej różnicy.....Mam 10 busów- uwierz - wiem co piszę.....Np. w Ducato 2.8 ile byś nie dolał, zawsze wyrzuci (Bóg wie gdzie) i chodzi na min i nic się nie dzieje i tak już z 200k kilometrów

                                              Komentarz


                                              • Chłodnia wody 5Q0121251EM cieknie.
                                                Czy ktoś już wymieniał chłodnice wody?

                                                Komentarz


                                                • mez - Który masz rok ? tak z ciekawości

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez GrzesWroc Zobacz wpis
                                                    mez - Który masz rok ? tak z ciekawości
                                                    rocznik 2013

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X