Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odgłos z silnika/ukł. kierowniczego przy skręcie w lewo

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zacznę od obdzwonienia wszystkich okolicznych ASO, może któreś podejdzie do sprawy bardziej profesjonalnie... W ostateczności wymiana na własny koszt. A po tej wymianie pasowało by pojechać do ASO w którym byłem i zaprezentować efekt żeby im utrzeć nosa

Komentarz

• Tak jak mówiłem, tak też zrobiłem. Obdzwoniłem najbliższe ASO, łącznie chyba 5 serwisów. W dwóch wogóle nie słyszano o takiej przypadłości, w dwóch kolejnych coś słyszano na temat poduszki skrzyni ale ogólnie to sporadyczne przypadki i na telefon nic więcej nie powiedzą. Tylko w jednym ASO (InterAuto na ul. Zakopiańskiej w Krakowie) temat jest znany. Doradca serwisowy nawet przerwał mi w połowie zdania jak zacząłem mówić o tarciu przy skręcie w lewo i sam powiedział, że to najprawdopodobniej poduszka skrzyni. Mówił, że jak auto na gwarancji trzeba się umówić na wizytę, nagrają ten dźwięk i jak będzie konieczność to wymienią poduszkę. Problem w tym, że do Krakowa mam 150km i trzeba by zarezerwować co najmniej jeden dzień na wizytę w serwisie. Najlepsze jest to, że w miejscu zamieszkania gdzie byłem w ASO z tą usterką to też jest oddział InterAuto ale jak już wcześniej pisałem oni problemu nie znają/nie widzą tylko zwalają na osłonę przegubu.
      Teraz pytanie czy faktycznie lepiej jechać do Krakowa i załatwiać tam sprawę wymiany czy jednak walczyć w swoim ASO powołując się na opinię ich oddziału z Krakowa?

Komentarz

• A gdzie kupiłeś auto jakie aso ?

Komentarz

• CARSED Mińsk Mazowiecki, jestem drugim właścicielem. Ale do Mińska mam ok 350 km...

Komentarz

• Witam ponownie, czy ktoś z Kolegów posiada nagranie odgłosu tarcia/huczenia/buczenia przy skręcie w lewo, którego przyczyną jest uszkodzona poduszka skrzyni? Będę wdzięczny za udostępnienie...

Komentarz

• Witam ponownie,

Nadal walczę z ASO o wymianę poduszki skrzyni w ramach gwarancji. Doradca serwisowy kilkukrotnie wysyłał informację do SAP i zawsze była decyzja odmowna. Niestety bardzo ciężko jest nagrać ten dźwięk szurania przy skręcie, żeby mieć dowód dźwiękowy do zgłoszenia usterki. Podczas nagrywania telefonem czy aparatem fotograficznym wszystkie inne odgłosy się nakładają i niewiele słychać dlatego też SAP odrzuca, twierdząc, że usterki nie ma albo że odgłos to normalna praca silnika itp. itd. Już tracę siły i nadzieję. A dźwięk szurania może nie jest jakiś mega głośny (zaczynam się już powoli przyzwyczajać) ale wkurzający, bo lubię mieć wszystko tak jak powinno być...

Czy ktoś z Was ma jeszcze jakieś pomysły jak ugryźć temat i czy wogóle jest szansa na gwarancji czy lepiej samemu wymienić poduszkę odpłatnie?

Komentarz

Pracuję...
              X