Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

stukanie, skrzypienie, pukanie ...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • stukanie, skrzypienie, pukanie ...

    Zamieszczone przez rustin
    mógłbyś coś doradzić ?
    tak ale najszybciej znajdę czas w sobotę-niedzielę ... w pracy urwanie "głowy" a w domu robię/kończę remont ... ad:

    [ Dodano: Czw 07 Kwi, 16 22:20 ]
    Zamieszczone przez Sebastian_M26
    Jaki przebieg i czas użytkowania?
    opisywałem wrażenia z jazdy na Silkolene w tym wątku. Jeżeli się zastanawiasz ... to nie ma nad czym - świetny olej a jeżeli masz "ciężką nogę" to polecam
    Silkolene TITAN RACE PRO S 5W40 z HTHS 4,07; NOACK 6,6 ; temperaturą płynięcia - 51C i wskaźnikiem lepkości 184 a do tego temperatura zapłonu w zamknięty tyglu 195 C... :szeroki_usmiech

    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Zrobiłem na nim do dziś prawie 7 tys km. W tym podróż Polska-Włochy-Polska +- 2500 km autostradami. Olej miał co robić, tym bardziej, że temperatura po trasie we Włoszech wynosiła + 34C ... w cieniu a i Octavka na pusto na wakacje nie leciała...Silnik na zimno odpalał rewelacyjnie. Zero klepania zaworów! Kompletna cisza. Tak samo praca na rozgrzanym oleju/silniku - nigdy nie usłyszałem zaworów, ani jakichkolwiek niepokojacych odgłosów dochodzących z silnika w trakcie gdy znajdował się w nim Silkolene!
    sądzę, ze spokojnie zrobiłbym na nim 10-12 tys km. Nie podlega dyskusji fakt, że taki olej nie nadaje się do jazdy LL - max 12 miesięcy i zmiana. Czyli np od listopada do listopada. Wszystko zależy jakim obciążeniom będzie podlegał olej i w jakich warunkach będzie przebiegała eksploatacja.
    kris

  • #2
    stukanie, skrzypienie, pukanie ...

    Proszę posiadaczy O3 o opisanie tym poście wszystkich problemów związanych z denerwującymi odgłosami plastików i innych elementów wydających irytujące odgłosy, oraz sposoby ich wyeliminowania.
    Odgłosy mojej O3 doprowadzają mnie do szału :x , a zwłaszcza dźwięki wydawane przez jakiś niezidentyfikowany element z prawej strony gdzieś z przodu, kiedy jadę drogą z kostki brukowej, oraz brzęczenie jakby z wnętrza "konsoli" środkowej (tam gdzie bolero) w trakcie przyspieszania, ale tylko gdy auto jest porządnie rozgrzane po przejechaniu mniej więcej 100km.
    Serwis nie pomógł... ale to mnie nie zdziwiło

    Komentarz


    • #3
      U mnie szyberdach trzeszczy, szczególnie teraz jak jest zimno, jeszcze z tym nie byłem w serwisie.
      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

      Komentarz


      • #4
        U mnie prawy slupek, okolice prawych drzwi/przedniego prawego pasa, okolice zegarow tuz za kierownica, i troche zawieszenie (to skrzypienie nie dudnienie).

        Na plaskiej drodze jest ok, na dziurach wszystko powyzej sie odzywa, choc czasem bardziej gruboziarnisty asfalt wprowadza kabine w wibracje i wtedy tez sie plastiki odzywaja.

        Pomyslu na to nie mam, a zlosc mi juz przeszla

        Komentarz


        • #5
          Re: stukanie, skrzypienie, pukanie ...

          Zamieszczone przez faza_1000
          brzęczenie jakby z wnętrza "konsoli" środkowej (tam gdzie bolero) w trakcie przyspieszania, ale tylko gdy auto jest porządnie rozgrzane po przejechaniu mniej więcej 100km.
          Serwis nie pomógł... ale to mnie nie zdziwiło
          Mam ten sam efekt. ASO nic nie zdziałało, kilka razy się do nich woziłem. W czasie brzęczenia jak nacisnę palcem Bolero odgłos ustaje. ASO demontowało, oglądało i nic.

          Komentarz


          • #6
            Re: stukanie, skrzypienie, pukanie ...

            Zamieszczone przez faza_1000
            Odgłosy mojej O3 doprowadzają mnie do szału :x , a zwłaszcza dźwięki wydawane przez jakiś niezidentyfikowany element z prawej strony gdzieś z przodu, kiedy jadę drogą z kostki brukowej,
            U mnie było to samo.. maskownica słupka z prawej strony (nie ta koło pasów, tylko przy przedniej szybie) - popukaj palcami czy nie ma luzów.. u mnie zwłaszcza na kostce lubiło wpadać w rezonans i się tarabanić.. wepchałem trochę zwiniętej foli bąbelkowej żeby nie było luzu i po problemie.

            Komentarz


            • #7
              Re: stukanie, skrzypienie, pukanie ...

              Zamieszczone przez faza_1000
              Proszę posiadaczy O3 o opisanie tym poście wszystkich problemów związanych z denerwującymi odgłosami plastików i innych elementów wydających irytujące odgłosy, oraz sposoby ich wyeliminowania.
              Odgłosy mojej O3 doprowadzają mnie do szału :x , a zwłaszcza dźwięki wydawane przez jakiś niezidentyfikowany element z prawej strony gdzieś z przodu, kiedy jadę drogą z kostki brukowej, oraz brzęczenie jakby z wnętrza "konsoli" środkowej (tam gdzie bolero) w trakcie przyspieszania, ale tylko gdy auto jest porządnie rozgrzane po przejechaniu mniej więcej 100km.
              Serwis nie pomógł... ale to mnie nie zdziwiło
              u mnie jest cisza - dziękuję, dobranoc :diabelski_usmiech
              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Okulary w schowku na okulary.

                Komentarz


                • #9
                  U mnie tylko jak jadę po nierównej drodze brukowej, słychać delikatne skrzypienie z okolic prawego słupka.

                  Jest to skrzypienie bardzo ciche więc trzeba się dobrze wsłuchać.
                  Mi ono nie przeszkadza i muszę zaznaczyć że nie zawsze je słychać.
                  Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                  http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam,

                    Zgadza się. Takie pierdoły irytują, szczególnie w nowym aucie.

                    Miałem podobne objawy po przejechaniu pierwszych kilku tys. km.
                    "Odzywał się prawy słupek szczególnie na kostce brukowej.
                    Dodatkowo lewa strona....coś w okolicach "zawieszenia"
                    Nic z tym nie robiłem. Wszystko z czasem samo ucichło i jest OK.
                    I wcale nie znaczy, że przyzwyczaiłem się do tych dźwięków. One zniknęły.

                    W poprzednim aucie też "odzywały" się różne elementy, ale po wielu mniej lub bardziej przyjemnych rozmowach ASO stanęło na wysokości zadania.
                    Do tego stopnia, że w celu postawienia "trafnej diagnozy" jeździłem z mechanikiem wyposażonym w ....... stetoskop !!! To wcale nie jest żart!

                    Obecnie człowiek trochę starszy i spokojniejszy....

                    Jeśli masz czas, to pomęcz ASO.
                    Jeśli nie - to proponuję udać się do serwisu zajmującego się profesjonalnym nagłośnieniem auta.
                    Z reguły chłopaki znają się na robocie i wiedzą jak "poprawić fabrykę".
                    Tam podkleją, tu przymocują i gitara - problem z głowy.
                    Proponuję tylko uzbroić się w kilka dodatkowych spinek w razie "w" i być obecnym podczas "całej operacji"
                    Miałem kiedyś znajomego, pracującego w takiej firmie.
                    Mówił, że bardzo często odwiedzają ich klienci z fabrycznie nowymi autami z podobnymi objawami.
                    Nawiasem mówiąc dotyczy to wielu aut różnych marek i mało kto się chwali, że kupił nowe auto za ciężkie pieniądze, które okazało się trzeszczącym "kiblem". Przecież on - taki znawca motoryzacji, fan danej konkretnej marki itd. .... jakby wyglądał w oczach znajomych.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez mac_aaron
                      Okulary w schowku na okulary.
                      Wklej sobie w ten schowek przycięty kwawłek pianki z Mpik czy Biedronki. U mnie pomogło, miałem to samo.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez fario1969
                        Zamieszczone przez mac_aaron
                        Okulary w schowku na okulary.
                        Wklej sobie w ten schowek przycięty kwawłek pianki z Mpik czy Biedronki. U mnie pomogło, miałem to samo.
                        Okulary w tym schowku brzęczały inaczej, juz dawno wyciągnięte a brzęczenio-skrzypienie jest dalej. Chociaż fakt, że ostatnie mniej to słychać, albo przyzwyczajenie albo coś się "samo naprawia"

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez fario1969
                          Zamieszczone przez mac_aaron
                          Okulary w schowku na okulary.
                          Wklej sobie w ten schowek przycięty kwawłek pianki z Mpik czy Biedronki. U mnie pomogło, miałem to samo.
                          Wrzuciłem mikrofibrę do okularów i też jest ok.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja wszystkie graty wywaliłem z auta i dalej coś brzęczy. Jutro się zabiorę za nachalnie jakiejś gąbki w prawy przed i słupek.

                            [ Dodano: Pon 02 Lut, 15 19:40 ]
                            Czy ktoś wie jak zdjąć osłonę przedniego słupka?

                            Komentarz


                            • #15
                              Przy dobrym techno z głośników coś dudni w prawym środkowym słupku...nie mam zamiaru rozbierać całego auta i wypychać go wygłuszeniem ale chyba się nie obejdzie...

                              Komentarz


                              • #16
                                A u mnie stukał zacisk od pasów bezpieczeństwa pasażera. Uderzał on o obudowę podłokietnika - jak jechałem sam. Denerwujące to trochę, ale już sobie z tym poradziłem.. kawałek podkładki filcowej załatwiło sprawę, oczywiście w kolorze czarnym i przyklejone w takim miejscu, że nie widać.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tez wczoraj mialem dziwne stukanie, cale 20minut probowalem dojsc co to jest.. I co? Zaslepka gniazdka zapalniczki latala po miejscu na napoje
                                  Po odkryciu co to, nagle cudownie przestało przeszkadzac...
                                  Moze po prostu trzeba sie zajac czyms innym Panowie w czasie jazdy? :szeroki_usmiech

                                  Moja O3 RS

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie coś cały czas stukało w okolicach tylnego prawego siedzenia.

                                    Wracałem z Krakowa na Śląsk - więc przez jakieś 1,5 h miałem czas na analizę skąd pochodził dźwięk.

                                    Najdziwniejsze to to że jak ściszałem radio, to stukanie zanikało.

                                    Co jeszcze dziwniejsze, jak zmieniałem balansem czy faderem na inne głośniki to i tak stukanie cały czas było słychać.

                                    W końcu się wkurzyłem i zatrzymałem samochód..
                                    Wywaliłem syna siedzącego na tylnym siedzeniu i przestało stukać... :wink:
                                    Też mi meloman... :lol:
                                    Jeżdżę:
                                    Octavia III, elegance, 1.4 TSI, DSG, kombi, Biel candy, amazing, KESSY, DAB, CANTON, SUNSET, Skóra naturalna + tkanina, Aktywny tempomat, Lane Asist, Driver set up, elektryczna klapa bagażnika, sportowe zawieszenie + XDS, elektryczny fotel kierowcy, podgrzewane fotele przód, gniazdo 230V i inne...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Kopał w fotel?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        witam
                                        U mnie to samo było w O1 ojciec ma O2FL io też czasem coś potrzeszczy ,teraz mam O3 i też są jakieś drgania.Czasami to były płyty w schowku czasem klapa ze schowka,tapicerka dzrzwi(okolice głośników).Można powiedzieć,że co jakiś czas z innych okolic te odgłosy.Najgorzej było w zimie.Wiem że to wkurza ale proponuję się z tym pogodzić bo w psychiatryku można przez to wylądować
                                        Lepiej być szczęśliwym i bogatym niż nieszczęśliwym i biednym

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          adamm36, 100% racja. Lepiej sie pogodzic bo co rusz cos puknie np z okolic suwaka pasow albo deski. Czasami cos brzeczy jak jest temperatura ponizej 10 stopni C na zewnatrz i jest w srodku zimno po nocy. Szkoda, ze tak sie dzieje ale coz nikt tego nie wyeliminuje a napewno nie serwis.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Słupek A

                                            Czy ktoś z Was mógłby mnie poinstruować w temacie bezpiecznego zdejmowania osłony słupka A? Przeczytałem w sieci, że możliwe jest nieprawidłowe nasunięcie tego elementu podczas montażu, na skutek której któryś z zaczepów nie znajduje się w odpowiadającej mu szynie. Kolega kilka lat temu ciągnął sobie kabel do fabrycznego miejsca na mikrofon w mk2 i stwierdził, że procedura sprowadzała się do zdecydowanego pociągnięcia górnej części słupka do wnętrza samochodu i później, po odskoczeniu zatrzasku, zsunięcia całości. Czy w O3 wygląda to podobnie? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc - do pozostałych stuków się przyzwyczaiłem, ale ten rezonans przy gazie i ogólne głośne stukanie z prawej strony na wybojach są nie do zniesienia... :cry:

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Istarish, podjedz do aso niech ci go poprawnie zamocuja, u mnie po wymianie szyby jezdzilem do nich dwa razy
                                              Black magic

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Dzięki za szybką odpowiedź, greg505. Mówisz, że mogę tak po prostu do nich pojechać z tematem "trzeszczy mi tu i tu"? Moja O3 ma na liczniku około 7000, nic poważniejszego od tego stukania jak dotąd się nie dzieje...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Istarish, jasne, że możesz, po to są. Kluczowa sprawa zrobić tak, żeby to usłyszeli.
                                                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X