Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wada fabryczna Octavii 3?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • grzegorz_, mniej więcej o czymś takim myślałem - nałożona na dolny rant i boki - na wcisk
    Załączone pliki
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Zamieszczone przez ruwado
      grzegorz_, mniej więcej o czymś takim myślałem - nałożona na dolny rant i boki - na wcisk
      Ok. Wiem, tylko myślałem że masz coś konkretnego do zamocowania.
      O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

      Komentarz


      • To jest jedna wielka ściema z tym co mówi Wam ASO. Uważam zresztą, że nie jest to kwestia oszczędności na materiałach tylko źle zaprojektowanego elementu w O3
        Zerknijcie sobie jak to wygląda dla przykładu w Golfie VII czyli bliźniaczej konstrukcji.
        Róźnicę widać gołym okiem. Zapytajcie Skodę dlaczego VW zastosował inne rozwiązanie gdzie ten problem nie występuje?
        Załączone pliki
        Powered by Rogalotti + DSG

        Komentarz


        • Blackspot masz rację w 100%. Zamieszczałem wcześniej zdjęcie z Passata, w którym ta osłona jest bardzo podobna do tej z Golfa VII. Mimo upływu 3 lat i przebiegu 150 000 km nic tam się nie dzieje, ponieważ osłonę odpowiednio wyprofilowano.
          W O3 wszystko wskazuje na ewidentny błąd konstrukcyjny. Dlaczego Skoda nie chce się do błędu przyznać? Myślę, że dlatego:
          Kalkulacja kosztów wymiany na nowe (załóżmy, że poprawione) osłony słupka B jest dosyć prosta:
          osłony: 500 000 (tyle O3 już wyprodukowano) x 2 (strona lewa i strona prawa) x 70 zł (cena 1 sztuki) = 70 000 000 zł
          wymiana: 500 000 x 2 x 42 zł = 42 000 000 zł
          razem: 112 000 000 zł
          Ktoś musi te koszty ponieść, najlepiej oczywiście rozłożyć je na właścicieli aut. O tym, że mamy gwarancję, akurat w tym przypadku się zapomina.

          Komentarz


          • Może ktoś kto ma dostęp do ETKI czy innych baz mógłby poszperać i sprawdzić czy ten element nie został już przeprojektowany. Koledzy mieliby dodatkowe argumentu w ręku, że pierwotna wersja była wadliwa.
            Powered by Rogalotti + DSG

            Komentarz


            • Dobry pomysł blackspot. Może ktoś da znać.

              Przy okazji informacja. W ostatnią sobotę moje auto miał obejrzeć rzeczoznawca z Poznania, na zlecenie i koszt VGP. Miałem nadzieję na przełom w sprawie. Byliśmy umówieni od dawna. Niestety nie dojechał z powodu awarii samochodu... Czekam więc na nowy termin.
              Myślę, że w najbliższych dniach będę miał dla Was jeszcze ciekawsze informacje.

              Komentarz


              • Grad77, ale autko miał oglądać ze względu na ten słupek, czy coś jeszcze?
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • Miał oglądać osłony słupka B po stronie kierowcy i pasażera i nic więcej.

                  Komentarz


                  • Czyli wszyscy powinniśmy domagać się rzeczoznawców.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • Albo wytoczyć pozew zbiorowy. Na szczęcie to już u nas możliwe.
                      Powered by Rogalotti + DSG

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez ruwado
                        Wystarczyłaby nakładka na rant otworu - metalowa lub z grubego plastiku, po której pas by się ślizgał (taka w kształcie podkowy). Ile to by kosztowało w porównaniu do ceny samochodu? Zapłaciłbym te 10 zeta więcej.
                        Dokładnie... Konstruktorzy przysnęli lekko pozostawiając ten element bez żadnej obróbki (wystarczyłby lekki szlif plastiku w dolnej części otworu) lub dodania elementu / nasadki o zaokrąglowym - przynajmniej w dolnej części - kształcie. Inna sprawa to jakość wykonania pasów. Zwróciłem na to uwagę niechcący robiąc "oczko" w pasie pasażera z tyłu przy montażu fotelika dla dziecka (Recaro Young Sport), w tym miejscu pas jest postrzępiony jak zeszłoroczne majty teściowej...
                        ]"]Link

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez blackspot
                          Może ktoś kto ma dostęp do ETKI czy innych baz mógłby poszperać i sprawdzić czy ten element nie został już przeprojektowany.
                          Na razie nie został przeprojektowany. I na rocznik 2016 również przewidziana jest ta sama osłona.
                          Są inne numery dla osłon z kurtynami powietrznymi i bez nich.
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • Potwierdzam.
                            Oto informacja, którą dzisiaj dostałem z VGP:

                            "Informujemy również zgodnie z informacjami otrzymanymi od Producenta samochodu, że w przypadku nakładki górnej słupka "B" w samochodzie Skoda Octavia III, nie była przeprowadzana żadna zmiana konstrukcyjna."

                            Musimy więc zrobić wszystko, aby jednak zechciano to przekonstruować. I wymienić u wszystkich "poszkodowanych".

                            Komentarz


                            • Grad77, a rzeczoznawca dojechał?
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • Jeszcze nie. Czekam na nowy termin.

                                [ Dodano: Wto 31 Mar, 15 22:10 ]
                                Ironik napisał:U mnie też :evil: Auto z 01.2014, przebieg 22000 km
                                Kierowca:
                                Link
                                Pasażer:
                                Link

                                Ironik Twój przypadek był chyba jednym z najgorszych. Co z Twoją sprawą? Reklamowałeś to? Jaką dostałeś odpowiedź?

                                Komentarz


                                • Grad, czy ja dobrze rozumiem, ze w rocznym samochodzie po stronie kierowcy praktycznie caly plastik slupka jest przeciety pasem???

                                  Skodo! Quo vadis?!?!?!

                                  czyzby zamiast rownac od najlepszych - Skoda miala rownac do dziadostwa???

                                  Jak oni to zrobili tak tandetnie??? I czemu nie wymienia - spieprzyli - trudno - trzeba pokryc koszty i naprawic. Wstyd. O klienta trzeba dbac a nie go robic w bambuko...

                                  Wspolczuje - moze wyslijcie to do Turbo Kamera czy cos takiego? Przeciez odpowiedz Skody ze sie zle zapina pas jest zalosna...
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • Niestety dobrze rozumiesz i dobrze widzisz...

                                    Komentarz


                                    • niestety, u mnie ten sam problem wystepuje, Wyslalem maila do TVN turbo, poczekajmy na odpowiedz, moze pomoga rozwiazac ten problem ze skoda.
                                      1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                                      Komentarz


                                      • Reklamowałeś to w ASO? Jaką dostałeś odpowiedź?
                                        Wysłałeś do Turbokamery link do tego forum?

                                        Komentarz


                                        • W aso powiedzieli, podobnie co innym, ze to wina wysokosci mocowania pasa, do tvn poszedl link do forum.
                                          1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                                          Komentarz


                                          • Bardzo dobrze zrobiłeś. Brawo!!! Miejmy nadzieję że ich to zainteresuje. Moim zdaniem tak ale zobaczymy.

                                            Komentarz


                                            • Zgłosiłem wczoraj w ASO wycieranie się obudowy pasa na słupku. Serwis nie kwestionował mojego zgłoszenia. O dziwo nie usłyszałem też, że źle zapinam pasy lub ustawiam mocowanie na złej wysokości. Zostały zrobione zdjęcia i wystawiono zapotrzebowanie na wymianę. Czekam teraz na informację o terminie.

                                              Niestety serwisant nie był w stanie powiedzieć, czy te obudowy są wciąż wykonywane z tego samego tworzywa. Jeśli tak, to wymiana da jedynie krótkotrwały efekt, bo za jakiś czas obudowa znów się wytrze. Ale kto wie, może tworzywo jest już inne. Skoro jednak będę miał nową obudowę, to zawsze też mogę po prostu zapinać pasy pilnując, aby nie tarły po obudowie, ale to oznacza nienaturalny dla mnie sposób zapinania, co jest dalekie od rozwiązania idealnego.

                                              PS. Powiedziano mi też, że nie jestem pierwszą osobą, która zgłasza wycieranie tej obudowy.

                                              Komentarz


                                              • Dzięki za info.
                                                Jesteś pewien, że Ci to wymienią? Czy jest to już ostateczna decyzja, czy może tylko wstępna? Może ASO na razie wysłało zdjęcia do Skody (VGP) i czeka na decyzję?
                                                Powiedziano Ci może coś więcej o tych innych przypadkach, które zgłaszano w Twoim ASO? Tym osobom też wymieniono osłony?

                                                Komentarz


                                                • Decyzja jest wstępna, ale według serwisanta do wymiany raczej dojdzie. Oczywiście może się mylić, zobaczymy. O pozostałych zgłoszeniach niestety nic więcej nie wiem. Dam znać, gdy mnie poinformują o dalszych krokach.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez marcinha2
                                                    Decyzja jest wstępna, ale według serwisanta do wymiany raczej dojdzie
                                                    To raczej nie jest jakaś nietypowa sprawa, że wymienią w ramach gwarancji...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X