Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wada fabryczna Octavii 3?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez lubek24 Zobacz wpis
    U mnie problem był z elektryka. Wywołało bezpiecznik i mialem choinkę na wyświetlaczu. Wymieniłem bezpiecznik i jak ręką odjąć. Przyczyną tego była awaria pompy oleju która przy zimnym oleju stawała dęba. Mechanik stwierdził że olej był bardzo gesty a pompa ledwo dychala. Powiedział że zalecenia Skody że olej zmienia się co 90 tys a nie jak kiedyś co 60 to głupota. Ja od teraz będę sam pilnowal zmiany oliwy co 60 tys.
    hej,
    w/g producenta napędu Haldex, czyli BorgWarner, olej wymienia się co 30,000km a filtr (jeżeli występuje) co 60,000. Olej w tym układzie jest bardzo istotny. Wydłużone interwały Skody to jakieś tragiczne nieporozumienie.
    pzdr
    Hubi
    Mr Haldex - jak umiem to zawsze pomogę.
    www.awdcarparts.com

    Komentarz


    • [QUOTE=marmal321;n2464313]niestety nie udało mi się niczego wyegzekwować w kwestii przecierającej się obudowy pasa - olewka i korporacyjny bełkot.
      dealer zasłania się brakiem zgody importera a importer pozostawia decyzję dealerowi
      poniżej mail jaki wysłałem do Poznania oraz dwie odpowiedzi - po prostu Skoda Simply Clever

      Z tego co widzę Poznań napisał Ci, że nic nie może zrobić, bo ASO podjęło negatywną decyzję i VGP nie znajduje podstaw do jej kwestionowania.
      A mi w ASO zawsze mówiono, że to Poznań odmawia gwarancyjnej wymiany osłon. To kto w końcu podejmuje te decyzje?
      Czy rozmawiałeś z dealerem na ten temat, odwoływałeś się u nich? Co Ci powiedziano?


      Komentarz


      • Czy w końcu jest sens to zgłaszać i z tym walczyć ? Czy spuszczają na drzewo ? Jak wygląda sytuacja po wymianie, ASO jest w stanie to ładnie poskładać jak z fabryki ? Przy przebiegu 56kkm nie jest tragicznie, a zmiana ustawienia wysokości pasa w moim przypadku pewnie nie będzie powodowała pogłębiania wycierania się tego plastiku.
        Wada jest dość kompromitująca zważywszy na to że dla przykładu w VW POLO 9N z 2002 r w ogóle nie ma problemu z taką sytuacją.

        Komentarz


        • Najgorsze jest to, że nawet jak wymienią, co jest już mało prawdopodobne bo już raczej to olali, to nowa osłona i tak się przetnie.

          Nawet w Polo 6N z 1998 roku nie było takiego problemu.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • Z doświadczenia może jakiś patent na to żeby się za to wzięli a nie spuścili na drzewo ? Oraz podstawowe pytanie czy warto ?

            Komentarz


            • Niestety wyszło na to że importer się wypiął. A ASO robią co chcą. Każde inaczej.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • Ja już tu pisałem. Wg. mnie w porównaniu do poprzednich samochodów i obecnegho Citigo, winą jest:
                - ukształtowanie otworu
                - rodzaj tworzywa, jest strasznie miękkie
                - wzrost osoby używającej pasów - ustawienie fotela nie na wysokość ale odległość od kierownicy.
                Im bliżej kierownicy tym wycina się bardziej.

                A samochód jest dla niskich, wysokich, chudych i grubych!!!! W instrukcji nie ma ograniczeń.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Lukas345 Zobacz wpis
                  Czy w końcu jest sens to zgłaszać i z tym walczyć ? Czy spuszczają na drzewo ? Jak wygląda sytuacja po wymianie, ASO jest w stanie to ładnie poskładać jak z fabryki ? Przy przebiegu 56kkm nie jest tragicznie, a zmiana ustawienia wysokości pasa w moim przypadku pewnie nie będzie powodowała pogłębiania wycierania się tego plastiku.
                  Wada jest dość kompromitująca zważywszy na to że dla przykładu w VW POLO 9N z 2002 r w ogóle nie ma problemu z taką sytuacją.
                  Nie zastanawiaj się, tylko zgłaszaj. Jedynie w ten sposób można próbować coś zdziałać. Co do samej wymiany to jest prosta, w zasadzie nie da się tego zrobić źle. Tyle tylko, że to niewiele daje, bo osłony po wymianie są takie same i po krótkim czasie problem powraca...
                  Tak jak wspominałem od początku, sprawa tylko z pozoru jest błaha. Tak naprawdę jest wręcz przeciwnie. To zjawisko występuje praktycznie w każdym egzemplarzu, z którym mam do czynienia. Jakiś czas temu byłem w komisie, mieli trzy egzemplarze O3, w każdym osłony pocięte. Również z ASO wiem, że zgłoszeń była cała masa. Niestety mimo to jeśli się nie mylę w O3 po lifcie osłony są takie same. Gdyby sprawa była prosta, zapewne by je poprawiono.

                  Komentarz


                  • OK, w czwartek octa idzie na serwis, zgłoszenie przyjęli.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Lukas345 Zobacz wpis
                      OK, w czwartek octa idzie na serwis, zgłoszenie przyjęli.
                      ciekawe co powiedzą
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Lukas345 Zobacz wpis
                        OK, w czwartek octa idzie na serwis, zgłoszenie przyjęli.
                        Daj znać jak załatwiono sprawę.

                        Komentarz


                        • Pozytywnie OFC
                          Przy okazji zgłoszenia niby "zapocenia" pokrywy zaworów to po umyciu silnika jest sucho. W dodatku miły pan z ASO nie zamykał jeszcze zlecenia gdyby jednak coś się zaczęło dziać.
                          Gwarancja na auto zakończyła się 31.05.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Lukas345 Zobacz wpis
                            Pozytywnie OFC .
                            Czy to znaczy że wymieniono Ci osłony na nowe w ramach gwarancji i nie było żadnego marudzenia?

                            Komentarz


                            • Dokładnie.
                              Przy okazji wyszła jeszcze rozbieżność między datą gwarancji w książce a zapisem, który jest w kompie ASO. W książce 31.05 a ASO 28.05 Ale Pan zrobił sobie ksero i dalej już będzie wyjaśniał. Na początku straszył, że trzeba będzie zapłacić za to wszystko.

                              Komentarz


                              • Lukas345 które ASO?
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • Bednarek Łódź, Szczecińska.
                                  Pozdr.
                                  Lukas

                                  Komentarz


                                  • Też miałem ten problem z pasami. Zgłosiłem do serwisu. Pani zrobiła zdjęcia. Przekazała, że muszą zamówić osłonki. Po 2 tyg. pojechałem i bez problemów wymienili mi w ASO w ramach gwarancji.
                                    ASO FIMOT Ełk. Polecam

                                    Komentarz


                                    • To dobrze, wreszcie ASO zachowują się jak powinny.
                                      Ważne jest jednak, czy osłony są takie same jak do tej pory, czy może jednak wreszcie coś w nich poprawiono?

                                      Komentarz


                                      • Osłony są takie same jak poprzednio. Nic nie poprawiono. Jak zaczną się przecierać znowu odwiedzę ASO.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Lukas345 Zobacz wpis
                                          Dokładnie.
                                          Przy okazji wyszła jeszcze rozbieżność między datą gwarancji w książce a zapisem, który jest w kompie ASO. W książce 31.05 a ASO 28.05 Ale Pan zrobił sobie ksero i dalej już będzie wyjaśniał. Na początku straszył, że trzeba będzie zapłacić za to wszystko.
                                          Zauważyłem u siebie to samo. Data wydania samochodu jest wcześniejsza na potwierdzeniach przeglądów z ASO niż w książce. Tym samym gwarancja wychodzi krócej o 4 dni niż powinno być. A to może się przydać. Jadę na przegląd, to od razu wyjaśnię.
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz


                                          • Na przeglądzie powiedzieli mi, że mnie obowiazuje data z książki serwisowej. Wpisana data odbioru. Nawet jesli w systemie jest różnica. W sumie to logiczne, bo mam napisane od kiedy uzytkuje samochód, ale dziwne że mają bajzel w systemie i im to nie przeszkadza.
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Albo mi się wydaje albo w najnowszych egzemplarzach wreszcie zmieniono osłony. Mam tylko marne zdjęcie na którym osłona wygląda chyba na inaczej wyprofilowaną. Nie mam jak podjechać do salonu żeby to sprawdzić, może ktoś ma możliwość potwierdzenia ?

                                              7ECE4573-0F54-40D2-8F13-9ACC83817B0F.jpeg

                                              Komentarz


                                              • Kurde 12.10 byłem na przeglądzie. Nie wiedziałem. Bym popaczył.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • Ciężko stwierdzic. Jeśli to fotka " nowej" osłony to wygląda na taką samą. Jest trochę pod kątem zdjęcie i trudno wyczuć.
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • Może ktoś kto ma O3FL dałby znać, czy jemu pasy też rżną osłony słupka?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X