Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wada fabryczna Octavii 3?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Jeżdżę moją O3 14 miesięcy, ponad 30 kkm. Wyraźne wytarcie od pasa. Zapinam się zawsze prawą ręką (upada teoria "mańkutów"), a jako osoba wysoka (188cm) fotel mam wyraźnie odsunięty od kierownicy (upada kolejna teoria). Fotel mam podsunięty w górę tak, by od głowy do tapicerki pozostało te bezpieczne 10 cm - lubię widzieć to, co jest przed autem. Chwilę posiedziałem w aucie obserwując swoje zapinania i odpinania i sądzę, że w moim przypadku uzależnione to jest od wysokości mocowania pasa na słupku, a konkretniej - od wysokości tego mocowania ponad barkiem. W mojej ulubionej pozycji (pas niemal leży na barku) podczas zapinania pasa występuje jego szorowanie o plastik. Gdy przesunę mocowanie pasa na słupku o jedną lub dwie pozycje wyżej - już raczej nie. Ale mam wówczas wrażenie, że pas niebezpiecznie przysuwa się do szyi.
    Moim zdaniem to bubel i jeśli wyżłobienie wyraźnie się powiększy - zamierzam to w przyszłości reklamować. Oby to była największa niedoróbka w tym aucie ...
    Pozdrawiam - Jacek

    O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez ujacek
      zamierzam to w przyszłości reklamować
      Dziękuję wszystkim za przekazane do tej pory informacje. Mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej.

      Wszystkich, którzy zaobserwowali ten problem u siebie bardzo proszę, aby w miarę możliwości jak najszybciej zgłosili reklamację w ASO. Nie odkładajcie tego na później, ponieważ obawiam się, że sprawa nie zostanie nigdy załatwiona. Dajcie też proszę znać, jaką otrzymaliście odpowiedź. Z góry wielkie dzięki.

      Komentarz


      • #78
        Troche offtopic co do marki:

        Ja dzisiaj z ciekawości zerknąłem u siebie ale w Ford Focus II
        Ciut jest rant na jasnym plastiku wytarty tak z milimetr ALE to samochód 9 letni i 150k przebiegu. Jeżdżony na krótkich dystansach więc czesto pasy zapinane/odpinane.

        Tak więc problem występuje także w innych markach ale nie aż na taką skalę......
        algi
        O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

        Komentarz


        • #79
          Sprawdzilem dzis u siebie. Zadnych przetarc.

          Auto mam rok i 3 miechy, ponad 40k km.

          Komentarz


          • #80
            8 mies i problem nie występuje.
            Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
            Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
            Moja szara myszka - Octavia 3
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

            Komentarz


            • #81
              a ja mam przetarcie , lekkie co prawda ale jest...

              Komentarz


              • #82
                U mnie za parę dni będzie rok użytkowania, 22tyś km i po stornie kierowcy też już jest przetarcie.

                Kolejny raz powtórzę: 5E - to "lipa" pod względem jakości i montażu.

                Komentarz


                • #83
                  Umnie rok i kilka dni, na liczniku 22.5k km i ani śladu przetarcia.

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez Himenek
                    a ja mam przetarcie , lekkie co prawda ale jest...
                    Proszę Cię zareklamuj to jak najszybciej i daj znać, co z tego wyszło.
                    Z góry dzięki.

                    [ Dodano: Pią 27 Lut, 15 16:55 ]
                    Zamieszczone przez Shplus
                    U mnie za parę dni będzie rok użytkowania, 22tyś km i po stornie kierowcy też już jest przetarcie.
                    Kolejny raz powtórzę: 5E - to "lipa" pod względem jakości i montażu.
                    Ciebie też proszę: zareklamuj to jak najszybciej i daj znać, jaką dostałeś odpowiedź.

                    Jest szansa, że coś jeszcze z tego będzie. Dzięki Wam Koleżanki i Koledzy, dzięki lekturze Waszych wpisów, VGP już lekko mięknie. Działajmy więc dalej.

                    Komentarz


                    • #85
                      jutro będę reklamował zobaczymy co będzie :szeroki_usmiech

                      Komentarz


                      • #86
                        U mnie jest ponad 35tys km i lekko przybrudzony plastik. Inna sprawa, że ja się muszę wykokosić przy wsiadaniu i ciągnę pas mocno do przodu.
                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                        Komentarz


                        • #87
                          ja też "coś" tam mam. i nie mam zamiaru nic z tym robić :lol:
                          O3 RS tsi & e92 M3

                          Komentarz


                          • #88
                            Szkoda życia na takie pierdoły Panowie...nie macie innych zmartwień??

                            Komentarz


                            • #89
                              Tylko Ci się wydaje że to są pierdoły

                              Komentarz


                              • #90
                                Trancer, po jakimś czasie zacznie Ci sie wycierać ten materiał który jest obok plastiku po którym teraz jeżdzi pas...

                                Komentarz


                                • #91
                                  niestety coraz bardziej to wszystko przypomina pomysl, ze samochod to produkt jednorazowego uzytku... :-(
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    ja zgłoszę przy przeglądzie, nie mam czasu na takie pierdoły :P

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Mam też przetarcie, dosyć głębokie. Przebieg 44kkm. Zgłoszę to na przeglądzie, ale raczej nic z tym nie będę robił, bo jak to rozbiora wymienią i poskładają, zaczną się zgrzypienia a to wtedy dopiero by mnie wqrwiło.
                                      "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        To już lepiej w ogóle nie zgłaszaj bo dopiero się wściekniesz jak się dowiesz że nie umiesz korzystać z pasów

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez JacekRS
                                          zgrzypienia
                                          Litości...

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Może chodziło o zgrzybienia?

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Patrzę na ten temat trochę z boku, bo O3 nie mam, ale gdyby w moim nowym aucie z przebiegiem 20.000 widoczne było takie zużycie materiałów to też skierowałbym swoje kroki do ASO - bo jak w takim razie to auto będzie wyglądać z przebiegiem 10 razy większym...

                                              Aż skoczę zobaczyć jak to wygląda u mnie w O2FL- pewnie okaże się, że też mam jakieś ślady zużycia (230kkm na zegarach). Póki człowiek nie wpadnie na to żeby się przyjrzeć takie detalom to śpi spokojnie i nie przywiązuje wagi
                                              Octavia 2 FL, 2009 - 1.8 TSI CDAA 216KM/350Nm

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez Trancer
                                                Szkoda życia na takie pierdoły Panowie...nie macie innych zmartwień??
                                                Ty jeszcze myslisz , czy nie?
                                                Zobacz foto Ironik niżej

                                                To nie jest już rysa kosmetyczna, to głęboki rowek i niedługo zacznie ciąć tapicerkę, a przebieg to 22kkm :twisted: Jeżeli się tam dostanie pas i lekko zaklinuje , to w czasie kolizji /wypadku mechanizm blokujący pas może nie zadzialac prawidłowo, a odpalona poduszka wyrwie glowę z plucami i rzuci na tylne siedzenie. Pasy istnieją już kilkadziesiąt lat, może skoda nie zdążyla przetestować materiałów części współpracujacych? ,... i nie ważne jak kto zapina, lewa , prawą czy zębami, zatrzask pasa ma się zatrzasnąć w gnieździe i pas ma przylegać do ciala,a tam nie powinno być takich rowków.
                                                Załączone pliki

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Święte słowa.
                                                  Dlatego wszystkim którzy mają ten problem radzę zgłosić to jak najszybciej. Jeśli tego nie zrobicie nie dość że nas zrobią w konia, odrzucając ewidentnie słuszne reklamacje, to jeszcze będziemy narażeni na realne niebezpieczeństwo.

                                                  Komentarz


                                                  • Prawde mowiac zgadzam sie z Bishopem. Jesli ten pas potrafil doslownie przeciac ten plastik, to co zaraz zrobi z ta tapicerka???

                                                    i faktycznie - przeciez to moze miec wplyw na zadzialanie tego pasa.

                                                    Ps. swoja droga - ciekawe czy w Golfach VII maja to samo? Moze warto zapytac u nich na forum? Moze tez mieli z tym problem i jakos go rozwiazli?

                                                    ps.2 prawde mowiac nigdy nie widzialem czegos takiego w samochodach, zwlaszcza nowych...
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                    Spalanie - Motostat.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X