Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wada fabryczna Octavii 3?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wada fabryczna Octavii 3?

    blind_walker, dziękuję za zaproszenie. Wszystkiego dobrgeo dla nowożeńców :szeroki_usmiech
    U mnie po kawie, cieście, lodach i torcie :diabelski_usmiech

  • #2
    Wada fabryczna Octavii 3?

    Witam.
    Sprawa tylko z pozoru jest błaha. W mojej O3 po 9 miesiącach normalnego użytkowania i przy przebiegu 14 000 km zauważyłem spore przetarcie od pasów na obudowie słupka B (miejsce, z którego "wychodzą" przednie pasy bezpieczeństwa). Mocne przetarcie widać po stronie kierowcy (wiadomo, częściej używane pasy), ale po stronie pasażera też się zaczęło. Moim zdaniem coś tu jest nie tak tym bardziej, że sprawdziłem jeszcze dwa kilkumiesięczne egzemplarze, które miałem w zasięgu ręki i dzieje się w nich to samo. Czy też macie to u siebie? Czy zgłaszaliście w ASO? Mnie bezczelnie zbyto twierdząc, że nie umiem korzystać z pasów i "wysłano" na kurs bezpiecznej jazdy, gdzie korzystania z pasów mam się nauczyć. Ciekawe, prawda? O dziwo w żadnym innym moim aucie nigdy nic takiego się nie działo. Dla przykładu chociażby w 3-letnim Passacie, którego mamy w firmie, z przebiegiem 150 000 km nie ma ani śladu od pasów na tej osłonie. Jeśli ja nie umiem korzystać w pasów, to koledzy którzy jeżdżą w firmie służbowo tymi dwiema O3 o których wspominam wcześniej, chyba też nie umieją. Jakaś epidemia? A może ktoś nas robi w przysłowiowego konia?
    Spróbuję wrzucić zdjęcia, mam nadzieję że się uda, robię to tutaj pierwszy raz. Z góry sorry, jeśli coś z fotkami nie wyjdzie.
    Bardzo proszę spójrzcie i dajcie znać, jak to u Was wygląda.
    Pozdrawiam


    Komentarz


    • #3
      U mnie to samo O3 z 05.2014, przebieg 75.000 km.
      Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
      Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
      Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
      Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
      Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

      Komentarz


      • #4
        Jak myślisz, dlaczego tak się dzieje? Ty też nie umiesz korzystać z pasów?

        Zgłaszałeś to w ASO? Jeśli nie, zrób to proszę. Zobaczymy, co odpowiedzą.

        Komentarz


        • #5
          U mnie też :evil: Auto z 01.2014, przebieg 22000 km
          Kierowca:
          ]"]Link
          Pasażer:
          ]"]Link

          Komentarz


          • #6
            Grad,
            pewno oszczędności na jakości plastiku :wink:
            Przy okazji przeglądu powiem doradcy by rzucił na to okiem.
            Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
            Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
            Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
            Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
            Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

            Komentarz


            • #7
              Zgłaszałeś?
              Nie dajmy się robić w konia.
              Powiem Ci tylko, że zrobiła się z tego niezła afera. Na razie idą w zaparte. A ja mam przeciwko sobie chyba już cały koncern. Nie żartuję. Ciekawe, prawda?

              Komentarz


              • #8
                Pewnie wszystkie tak mają bo moja 3 tygodniowa już tez ma zarysowanie od pasa.
                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Grad77
                  Zgłaszałeś?...
                  Nie zgłaszałem, bo do tej pory tego nie zauważyłem ops: Zawsze wsiadałem, zapinałem pas i jechałem :wink:

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Wojti2
                    Grad,
                    pewno oszczędności na jakości plastiku :wink:
                    Przy okazji przeglądu powiem doradcy by rzucił na to okiem.
                    Wojti2,
                    tu nie chodzi o oszczędności na jakości plastiku. To typowy błąd konstrukcyjny. To czarne "coś" po którym jeździ pas, jest zamocowane zbyt głęboko. Powinno być zdecydowanie bardziej na wierzchu, a pas w ogóle nie powinien mieć kontaktu z tym szarym plastikiem (czyli jak mówią fachowcy z obudową słupka B). Już wiesz dlaczego idą w zaparte? Tutaj trzeba byłoby coś przekonstruować i wymienić we wszystkich 03. A wyprodukowano ich już ponad 500 000. Parę EUR by to kosztowało... Już teraz wiesz, dlaczego robią ze mnie idiotę upierając się do upadłego, że nie umiem zapinać pasów?

                    Komentarz


                    • #11
                      Grad77, panie projektancie, w OII tez się pas slizga po tym plastiku i się nie wyciera , wiec raczej za miękki materiał +niskie ustawienie pasa .
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez AdamB
                        w OII tez się pas slizga po tym plastiku i się nie wyciera
                        Mialem to wytarte w dwoch O2, moze nie tak brutalnie, ale slad byl. Glownie za to wine w moim przypadku ponosi wlasnie niskie ustawienie pasa, bo ja sam fotel tez mam na samym dole.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Mialem to wytarte w dwoch O2, moze nie tak brutalnie, ale slad byl. Glownie za to wine w moim przypadku ponosi wlasnie niskie ustawienie pasa, bo ja sam fotel tez mam na samym dole.
                          Sprawdziłem i przy moim ustawieniu ustawieniu fotela w pozycji najniższej i ustawienie wysokości pasa w pozycji powiedzmy 2/3 możliwości regulacji pas nie zbliża się do tego rejonu.

                          Takie samo miałem ustawienie w OII i nic się nie wycierało.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • #14
                            12,5k km, 8 miesiecy narazie nic nie widac

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez AdamB
                              w OII tez się pas slizga po tym plastiku i się nie wyciera
                              U mnie w O II FL jest przetarcie i to duże, więc księgowy już tam zadziałał.

                              Moja Octavia:
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                              Rafał

                              Komentarz


                              • #16
                                Uważam, że każdy ma prawo ustawić pasy tak, jak mu pasuje. Zależy to od wzrostu, ustawienia fotela, na które z kolei ma wpływ długość rąk, nóg itd. I nic się nie powinno wycierać. Ja np. nie mogę pozycjonować pasa wyżej niż mniej więcej w połowie "skali", ponieważ ustawiając go wyżej mam go na szyi. Przecież nie będę jeździł z pasem na szyi.
                                Oto informacja, jaką dostałem od sprzedawcy części samochodowych:
                                "Witam,

                                Ta czesc, jest praktycznei w stanei idealnym, jednak takie
                                wyślizganie od pasa wystepuje praktycznie we wszystkich uzywanych
                                czesciach jakie ja widziałem.

                                Zdjęcia zamieszczam w załączniku

                                Pozdrawiam Serdecznie"

                                [ Dodano: Nie 22 Lut, 15 20:50 ]
                                I jeszcze informacja od jednego z dealerów Skody, który sprzedaje też części używane:
                                "Witam posiadam taką część ale też ma lekkie przetarcie od pasa jak u
                                Pana.A jak uniknąć tego przetarcia niestety nie wiem jedynym wyjściem jest
                                nie zapinać pasa ale nie polecam.Pozdrawiam"

                                Komentarz


                                • #17
                                  Taki plastik Proponuję w OIV nie montować już słupka - będzie jeszcze taniej

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Żyjemy niestety w takich czasach, gdzie się na wszystkim oszczędza. W aucie z 1991 nie miałem problemów, z 2002 trochę tak a przy tym z 2014 dopiero zaczynam się bać co się za chwile spierdoli...

                                    Sprawdzę u siebie jak wygląda ten element...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      W mojej O2 z 2009 nic się nie wyciera, u mnie plastik na słupku jest jeszcze pokryty materiałem. U zony natomiast w O2 z 2011 wyciera się po obu stronach.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        to samo co u Was...
                                        plastic is fantastic

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Grad77
                                          I jeszcze informacja od jednego z dealerów Skody, który sprzedaje też części używane:
                                          "Witam posiadam taką część ale też ma lekkie przetarcie od pasa jak u
                                          Pana.A jak uniknąć tego przetarcia niestety nie wiem jedynym wyjściem jest
                                          nie zapinać pasa ale nie polecam.Pozdrawiam"
                                          "jedynym wyjściem jest nie zapinać pasa" ... o k...wa to Ci wyjscie!

                                          ps. oj te odchudzanie aut, oszczedzanie groszy na materialach... wszystko to coraz bardziej sie sprowadza do zrobienia samochodu jednorazowego uzytku... :evil:
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Patrząc na te zdjęcia to wychodzi że każdy kierowca O3 to obowiązkowo 3x w tygodniu odwiedza siłownie. Jeszcze chwila i pas przetnie Wam słupki B i będzie cabrio jak nic. Niestety nie porównam w swojej O3 bo już jej nie mam...
                                            JEST >>> O2FL by Lockin

                                            BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                            BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                            BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                            BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              A ja dzisiaj robiłem testy na różnych ustawieniach fotela: przód-tył, góra-dół fotel, góra-dół regulator pasa i nijak w żadnej pozycji pas nie dotyka plastiku w tym miejscu, żeby nie powiedzieć, że w ogóle nie dotyka plastiku (ale tutaj pewności nie mam - nie chciało mi się tak wnikliwie oglądać).

                                              Może jestem jakiś niewymiarowy?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                W RS na czarnym plastiku wytarcia nie ma. Przebieg 38 tys km.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  W O2Fl mam polerkę z pasa ale aż takiego wyżłobienia niet.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X