Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wada fabryczna Octavii 3?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mam O3FL z przebiegiem 10 tys.km i na słupkach nie ma śladu od pasów.

    Komentarz


    • u mnie pasy delikatnie rżnął osłony...
      w moim przypadku ASO oraz importer w Poznaniu spuścili mnie na drzewo, odsyłając jeden do drugiego z jednoczesną sugestią że niepoprawnie korzystam z pasów.... parodia, może przy odbiorze powinni klientom robić jakieś szkolenia? ;-)
      zabrakło cywilnej odwagi by się przyznać do tego że element ten jest konstrukcyjnie schrzaniony ale jak wiadomo VAG nie takie numery już wyczyniał robiąc klienta w bambuko...
      chwalili się co niektórzy na forum że z jakich względów uznano m reklamację i wymieniono gwarancyjnie osłany - jednak podejrzewam że sama wymiana na identyczne osłony nic nie da gdyż jak wspominałem element ten w mojej opinii ma wady konstrukcyjne

      Komentarz


      • O3FL 39 tyś i zero przetarcia. To pewnie też zależy o kierowcy, jaki jest wysoki i jak ma ustawiony fotel. Ja do za wysokich nie należę (174) i fotel mam na maksa na dół i pod tym kątem nie obciera.
        ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
        mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

        Komentarz


        • Witam,
          U mnie to już słupek pasy przetarły do końca i zaczynają ciąć słupek poza tą osłoną (przy okazji postaram się uzupełnić o foto).
          Zastanawiam się czy nie powinniśmy zgłosić tego do UOKIK. Przecież takie uszkodzenie jest niebezpieczne. W razie zaklinowania się pasa bezpieczeństwa w tym rowku przy kolizji może dojść do nieszczęścia a dodatkowo widzę że sam pas też się uszkadza bowiem nie jest już taki gładki bo trąc o plastiki też się wyciera. Ja generalnie zmieniłem ustawienie fotele i wysokość tego pasa żeby dalej się nie wycierało.
          W mojej ocenie powinno ta usterka podlegać akcji serwisowej.

          Komentarz


          • Bardzo dobre spostrzeżenie. Nikt wcześniej nie poruszał wątku bezpieczeństwa w tym przypadku i jest to podstawa do zorganizowania akcji serwisowej. W mojej O3 też było przetarte jak kupiłem to auto z przebiegiem 75kkm.

            Komentarz


            • Było zgłoszone

              Wada fabryczna Octavii 3? - Octavia Club Polska

              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • ruwado i dostałeś jakąś odpowiedz?
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • Tu ktoś dostał odpowiedź - zlewka

                  Wada fabryczna Octavii 3? - Octavia Club Polska
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez marcinenergy Zobacz wpis
                    Witam,
                    U mnie to już słupek pasy przetarły do końca i zaczynają ciąć słupek poza tą osłoną (przy okazji postaram się uzupełnić o foto).
                    Zastanawiam się czy nie powinniśmy zgłosić tego do UOKIK. Przecież takie uszkodzenie jest niebezpieczne. W razie zaklinowania się pasa bezpieczeństwa w tym rowku przy kolizji może dojść do nieszczęścia a dodatkowo widzę że sam pas też się uszkadza bowiem nie jest już taki gładki bo trąc o plastiki też się wyciera. Ja generalnie zmieniłem ustawienie fotele i wysokość tego pasa żeby dalej się nie wycierało.
                    W mojej ocenie powinno ta usterka podlegać akcji serwisowej.
                    Mógłbyś wrzucić zdjęcia?

                    Komentarz


                    • To jak będzie z tymi zdjęciami?

                      Komentarz


                      • Definitywna wada fabryczna.... Niestety zorientowałem się już po upływie gwarancji i "po ptokach" słupek wygląda paskudnie. Kilka postów wcześniej jeden z kolegów pisał o założeniu nakładki na uszkodzony słupek (wokół wlotu pasa) może dało by radę znaleźć gdzieś jakąś ciekawą nakładkę żeby to wytarcie zamaskować i nie wymieniać całego słupka?

                        Komentarz


                        • Żadnej nakładki raczej nie znajdziesz.

                          Osłony słupka b nie są drogie ale ich wymiana nic nie da. Zaraz będziesz miał to samo...

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X