Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klocki hamulcowe + tarcze O3

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

A wiecie jaki jest rozmiar tarcz w OIII FL RS?
    Moja Balbina

Komentarz

TRW, Textar, Jurid, Galfer - takie najczęściej widuję jako OEM w Skodach. U siebie miałem kłaść TRW, ale polecono mi Zimmermanna, bo cena była lekko niższa z uwagi na promocję a ponoć przewyższają TRW. Zobaczymy w praniu
      O1-->O3--> ?

Komentarz

Polecilibyście jakieś tarcze 312mm? Mam póki co klocki EBC greenstuff które założyłem jakieś 20kkm temu i powoli zaczynają się kończyć tarcze- i tak sobie szukam...
        Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

Seat Leon FR 1.8TSI 2013

Komentarz

Skoro po 20 tysiącach tarcze zjadłeś, to tylko kilka pozycji z dołu tej listy da radę:

Szukaj - brakeparts.pl - Najlepsze hamulce!
          Używane tsi nie nadaje się do zakupu, ale zaryzykowałem. No i podoba mi się. :-)

Komentarz

Nienienie- tarcze mają 90kkm. Klocki zmieniłem przy 70kkm.
            Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

Seat Leon FR 1.8TSI 2013

Komentarz

Zgodnie ze stanem pradawnej góralskiej wiedzy, nowych tarcz ze starymi klockami się nie paruje.
              Używane tsi nie nadaje się do zakupu, ale zaryzykowałem. No i podoba mi się. :-)

Komentarz

Panowie, poratujcie proszę w w temacie doboru klocków.

Jeszcze niedawno (jak mi się wydawało) chwaliłem się wyjazdem nowiutką, błyszczącą, niebieską strzałą z salonu, a tu już prawie 3 lata minęły i klocki hamulcowe się zjadły. Wspaniałe moje ASO zaalarmowało mnie o konieczności wymiany przednich klocków: "800 złotych, ale dla Pana mamy wspaniały rabat i będzie niecałe 760, w tym klocki 550 złotych". Bajeczna oferta, w tej krótkiej chwili poczułem się jakbym miał co najmniej Audi.

No więc pozostaje mi zakup na własną rękę i tu zaczynają się schody. 1ZA, 1ZB, 1ZE, 1ZF i wszystkie rzekomo pasują, choć kształtem się różnią. Za waszymi radami przestudiowałem wlepkę w bagażniku. Choć sporo wyposażenia dobierałem, lista kodów jest dość krótka. Z "1" na początku są 3 kody: 1AZ, 1N3 i 1D0 i 1KD, a żaden z nich (wg mojej wiedzy) nie odwołuje się do parametrów przednich hamulców.

Czy ktoś może pomóc? Octavia 1.4 TSI, 150 KM, CZDA, QXH. Produkcja 01/2016. Może przez analogię uda się coś dobrać.
                Był: '11 Fiat Bravo 1,4 Dynamic, Distinto Grigio
                Była: '15 Skoda Fabia III 1,0 MPI, Active, Candy White (wypożyczona)
                Jest: '16 Skoda Octavia III Combi 1,4 TSI, Style, Race Blue

Komentarz

Masz na privie

Komentarz

Witam, polecam klocki ceramiczne (nie pylą).
                    Mam takie w moim VW Phaeton.
                    W skodzie założe po gwarancji.
                    Klocki Ceramiczne Jurid White SKODA OCTAVIA 1,2,3 7313216150 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Komentarz

A ja przestrzegam przed ceramicznymi. Miałem w poprzednim aucie na obu osiach przez 17 000 km. Miały jedna zaletę: rzeczywiście nie pyliły. Ale nic po niej, bo hamowanie było beznadziejne, szczególnie w początkowej fazie i przy lekkim nacisku na pedał. A do tego tarcze nigdy nie były błyszczące, bo ceramiczny klocek oblepia jest taka brzydką brunatnawa warstwą, a z bliska tarcze wyglądają jakby miały "zadziory". O tak:

I ciężko potem ten nalot zmyć, żadne zmywacze do hamulców tego się nie imają. Wymieniłem w końcu klocki na zwykłe i od razu sie poprawiło. Nigdy więcej!

Komentarz

Klocki ceramiczne są dobre (takie prawdziwe), jak mamy cały hebel ceramiczny (audi RS itp), tylko że taki zestaw może przekroczyć wartość naszej skody niestety fizyki się nie oszuka, jak kolega wyżej napisał, czysta felga = słabe hamowanie.
                        Krzyki krzepną w zastygłej perle, gdy on powstaje z bolesnego uśpienia...

Komentarz

Pracuję...
                        X