Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu 1.4 TSI 140KM

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Ja własnie wracam z ASO gdzie pracuje mój znajomek i sprwdzilismy rzeczywiście serwis skody nie przewiduje wymiany rozrządu w silniku 1.4 tsi 150km . Potem poszliśmy do mistrza drugiego planu znaczy mistrza serwisu powiedział to samo zadzwoniliśmy do Gdańska do Plichty ja bylem w Gdyni to samo mówią wiec moze rzeczywiście nie trzeba wymieniać Hmm

Komentarz

Mi w ASO Lublin powiedzieli że wymieniają przy 200 000km.

Komentarz

ale w tym silniku CZDA 150 koni

Komentarz

Podepne sie pod temat... wiec u mnie najechane 94 tys km.

rozrzad nie ruszany od poczatku natomiast zaczela cieknac pompa wody. Wymienilem ja na firme hepu. Pytam mechanika czy nie.lepiej wymienic odrazu rozrzadu , on mowi mi ze pompa jest zupelnie z drugiej strony co rozrzad to żeby jezdzic dalej.
          Mam teraz zagwozdke samochod z 2014 r. W sumie 6 lat bedzie w przyszlym roku. Wychodzi ze zalecany czas nadchodzi wiec lepiej wymienic rozrzad?

jesli tak jakiej firmy i czy po stronie rozrzadu tez.jest jakas druga pompa wody napedzana paskiem?

​​

Komentarz

Nie ma drugiej pompy wody.
            Mi na przeglądzie w lutym br. powiedzieli, że na przeglądzie po 6ciu latach jest kontrola rozrządu i tyle. Zarzekali się, że nie słyszeli o pękających paskach, a mają floty po set tysięcy km.

Komentarz

Pompy podobno lubią padac ale w takim razie czy ruszac rozrzad ? Zawsze wymienialem w samochodach jakos te zapewnienia aso nie przemawiaja za mnato tak jak.ze nie wymienia sie oleju w dsg 7 dq200

Komentarz

Lubią, mi też padła. Nie ma ona żadnego związku z rozrządem, więc nie wymienia się go "przy okazji".
                Nad rozrządem sam się zastanawiam. Zobaczymy po przeglądzie w lutym.
                Co ciekawe a'propos DSG 7, mi nawet w 1 serwisie skrzyń powiedzieli, że oleju nie trzeba wymieniać...

Komentarz

Ja pomysle o rozrzadzie tez w przyszlym roku. Niby 6 lat pyknie bede sie sklanial ku wymianie.

wiem ze temat dotyczy rozrzadu ale jak juz e temacie oleju do dsg 7 to w sobote wymieniam olej i w skrzyni i mechatronice. Znajomy co lata robil w serwisie ASB zalecil wymiane baa nawet z jego doswiadczenia prepanacji skrzyn zauwazalna jest potrzeba wlania ciut większej ilosci niż dala fabryka bo wiele usterek wynikalo z "niedocierania" smarowania na ten 7 stopien tak jakby za malo troche bylo.
                  ja sie nie znam to jego wieloletnie spostrzezenia. Czytalem tu o uzytkownikach coblataja po 160k km bez wymiany oleju wiec ile dsg tyle opini.
                  czlowiek glupi jest od tych informacji.

Ktos tu juz zrobil rozrzad w koncu do tego.slnika ?

Komentarz

Witam pracuje w aso i klijenci wymieniają przy przebiegu 200tyś nie zdarzyło nam się wcześniej wymieniać ale rozmawiałem kiedyś k pracownikiem z działu techniki ze skody i pytałem odnośnie rozrządu to powiedział mi żebym sobie zrobił wmoim prywatnym aucie przy 140 tyś ale powiedział żę spokojnie wytrzymują 500tył bo mieli też takie silniki
                    J osobiście nie wieżę w wytrzymałość tak jak zalecają z łąńcuchami też tak miało być dożywotnie a każdy wie jak wygląda sytułacja jeden przypadek miałem żę pasek pękł na pół w 1.2 tsi ale to te same motory co 1.4 a dlaczego pękł tego nie wiemy

Komentarz

A masz jakieś info co do czasu? Bo ja nawet do 140k km, to jeszcze z 5 lat będę jeździł

Komentarz

Pracuję...
                      X